Čaj a káva

14. listopadu 2017 13:10
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 13:10

Zakládám téma pro milovníky kvalitního čaje a kávy a hned se ptám - máte někdo zkušenost s čajem Lapacho? Dnes jsem si tento čaj koupila, byl mi doporučen, a zrovna jej popíjím.

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 13:38
Reakce na Dalia:

Vůbec nic o něm nevím, Dali. Čaje piju, ke snídani černý s mlékem (Cejlonský vysokohorský), před snídaní kávu - (kupujeme z Apekafe nemletou), občas zelený, ale jen dopoledne, různé bylinkové směsi Sonentor. A pak různé bylink. na neduhy, většinou vlastnoruční sběr a sušení.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 13:55
Reakce na černá káva:

Našla jsem k němu toto:

Čaj Lapacho pochází z kůry stromu Lapacho, jehož domovina je v Brazílii, Bolívii, Peru, severní Argentině a Paraguaji. Tyto stromy jsou staré dokonce 700 let a účinkům jeho kůry jsou připisovány až zázračné schopnosti. Lapacho napomáhá v odstraňování nečistot a usazenin z těla, posiluje imunitní systém a vnitřní orgány - játra a ledviny. Podporuje trávení a umí povzbudit látkovou výměnu. Hubí některé druhy plísní a bakterií, je vhodný při poševních výtocích. Pozitivně působí po chemoterapii nebo po delším užívání psychofarmak. Zlepšuje prokrvování těla a má kladný vliv na srdce, leukémii, krevní oběh a chudokrevnost.

Offline Sweet Potato
Avatar
34770 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 14:03
Reakce na Dalia:

Jeden čas jsem ho pila. CElkem mi chutnal a prý je dost nadupany blahodárnými účinky. Žadné nezádoucí by snad mít neměl.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 15:21
Reakce na Sweet Potato:

Chuťově mi přijde takový jemný, trochu až nevýrazný. Lehce jsem ho osladila medem.  

Paní, která mi jej doporučila, ho velmi chválila. Především vyzdvihovala jeho schopnost čištění organismu od léků, což po chemě jen ocením.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 15:52

Hezké téma. Já jsem dřív pila hodně moc černého čaje a strašně jsem ho sladila. Ovocné mi přišly děsné a zelený mi moc nechutnal. Ještě na A mi poradila Barbarela čaje Harney and Sons. To jsem teprve pochopila, co je čaj. Jelikož celou zimu piju téměř jen čaje, tak mi nevadí ta větší incestice. Dělám si sáček do velkého hrnku, protože jsou dostatečně silné. Přestala jsem je taky úplně sladit, protože mají výbornou chuť i bez toho. Výborné jsou všechny a dají se tam najít vyloženě gurmánské kompozice, ať je to černý, zelený, bílý nebo ovocný. 

S kávou to mám naopak. Tam nemám tu potřebu gurmánského zážitku. Kávu piju jen při únavě, tak jednou za týden. Co nejmenší hrnek, žádné mléko, žádný cukr.  Nikdy jsem nepila turka, rozpustnou jen z nutnosti. Doma máme Nespreso a v práci co si kdo koupí. 

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 16:30
Reakce na Dalia:

Tak to je dobře Kupuje se asi v lékárně?

Offline Sweet Potato
Avatar
34770 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 16:39
Reakce na Dalia:

Já se tenkrát bála, že to bude nějaký čaj-drsňák, když je z Jižní Ameriky, ale jak píšeš, je jemný. Tak ať ti slouží!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 16:41

Vždy jsem byla milovník kávy a čaje jsem moc nemusela. Během posledního roku jsem však přišla na chuť i čajům a nyní je piju každý den. Ráno si dělám ovocný, přes den bylinkový nebo zelený. 

Mám ráda sypaný zelený čaj. Kupuju si jej ve formě směsí, kde je smíchán s jinými ingrediencemi.

Co miluju, tak je vůně pomleté kávy. Dříve jsem pila rozpustnou kávu s mlékem, ale ta mi po operaci přestala chutnat. Začala jsem pít klasického "turka" s trochou cukru. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 16:42
Reakce na černá káva:

Tak to je dobře Kupuje se asi v lékárně?

Koupila jsem ho v obchůdku s čaji, kávou, oříšky ... 

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 16:52
Reakce na Dalia:

Jé, tam bych ho nehledala.

Renusatko  Ovocné "čaje" vůbec nepiju, jednak mi nedělaly dobře na žaludek a druhak mi vadí, že je ve všech ibišek, ten přidávají kvůli barvě. A pak snad to ani název čaj nesnese.

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 17:33
Reakce na černá káva:

Lapacho se dá sehnat taky v Oxalisu.

Offline MP Marge
Avatar
5692 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 17:35
Reakce na Dalia:

Dekuju za tip na caj Lapacho! Mela jsem ted nejake zdravotni potize, nic vazneho, spis otravneho, ale spolykala jsem vic antobiotik nez jsem zvykla a mam ted trochu trable s travenim.  V USA se caj da v pohode sehnat, takze objednam a poreferuji o vysledcich  

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 17:46
Reakce na černá káva:

Já jsem ovocný čaj začala pít opravdu až tenhle. Když je to ten sypaný, tak jsou v něm kousky sušeného ovoce. Oni tomu tuším potom už neříkají čaj, ale ovocná směs. Když to piješ, tak to má nějakou chuť. Potom jsou tam ještě bylinkové bez kofeinu a třeba malina je opravdu malina a švestka se skořicí je taky dobrá.

Ty zelené a černé už večer pít nemůžu. To jsem udělala jednou z radosti, když jsem si je koupila poprvé. Jak jsem byla zvyklá pít černý čaj, tak jsem si večer udělala dva hrnky černého a dva zeleného, abych vše ochutnala. Nedošlo mi, že je to opravdu čaj a celou noc jsem koukala do stropu. Nechtělo se mi spát ani druhý den 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 18:00
Reakce na MP Marge:

Není zač!  Ať slouží! 

Také později poreferuji, jestli pociťuji nějaké účinky. Dnes jsem vypila půl litru Lapacha.

Offline MP Marge
Avatar
5692 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 18:09
Reakce na Dalia:

Není zač!  Ať slouží! 

Také později poreferuji, jestli pociťuji nějaké účinky. Dnes jsem vypila půl litru Lapacha.

Dejte vedet, prosim, ja bych kdyztak doporucila tatinkovi, taky se chudak leci.

A myslim na Vas 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 18:12
Reakce na Renusatko:

"Jelikož celou zimu piju téměř jen čaje, tak mi nevadí ta větší incestice. "

Co ty to při pití čaje vlastně děláš, Reni???

(Nic ve zlém, píšu také na PC často pěkné koniny).

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 18:17
Reakce na Korsičanka:

 No stane se. 

Offline Jitka77
Avatar
1123 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 18:42

Kafe kupuju zrnkové, většinou z brněnské pražírny Monro, nemám oblíbený druh, ale v obchodě už kafe koupit nemůžu   dělám si barbarsky turka a sem tam vyndám moka konvičku. Je to jedna z věcí (vedle navonění se  ), kvůli které se těším na ráno 

A čaj - dřív hodně Earl Grey s cukrem a citronem, teď jedu hlavně v černém sypaném, zase nic úplně extra, prostě Cejlon nebo Darjeeling z čajovny. Mám ráda čisté chutě, jediné aroma, které snesu, je opravdu ten bergamot v Earl Grey.

Výtečný černý čaj je ovšem tenhle - Black Fusion. Opravdu připomíná Russian Tea od Masque  

Offline černá káva
Avatar
1906 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 19:08
Reakce na ISON:

Děkuju. V létě piju skoro jen vodu, ale teď a v zimě je raději ty čaje;  je potřeba je střídat.