Divadlo, opera, balet, klasická hudba

13. října 2016 12:59
Offline Malvin
Avatar
1017 příspěvků moje polička 17. října 2016 15:08
Reakce na ionicera:

Díky za tip na "Rosencrantz a Guilderstern jsou mrtvi- bohužel už byla derniera. 

Ale alespoń jsem zakoupila lístky na Růže pro Algernon.

A Pankrác 45- fakt se nám to líbilo.

Růže pro Algernon je krásná. I jako kniha je ten příběh působivý a v tom divadle je to ještě lepší. 

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 21. října 2016 11:45
Reakce na Dahllie:

Takže Wicked... Potvrdilo se mi, že sama bez dětí bych na to jít opravdu nemusela, přesto bylo narvané divadlo a většinou samí dospělí. Příběh je prostě pohádka o hodné čarodějnici, kterou nikdo nemá rád. Představení není špatné, ale z těch, co jsem tady zatím viděla ( i z těch dětských ) nejslabší. Ono se to dá vyčíst už z ceny lístků - na největší hity stojí lístky, jako jsem měli my, tak 40 liber, tady v akci ani ne 20. Herecké a pěvecké výkony byly většinou dobré, scéna občas hodně strašidelná, ale nic, co by extra vybočovalo. Většina druhé části se nesla v duchu love story, což syna dost znechutilo a pořád mi šeptal, jak se nudí ( ale byl moc hodný, miláček ). Mně nejvíc vadila délka, všechny muzikály trvají skoro 3 hodiny ( i s přestávkou ) a to mi připadá hlavně u těch dětských opravdu dlouhé.     

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 05. února 2017 09:42

Dám to ještě sem.

Vřele doporučuji skvělé představení "Sólo pro tři" v Národním divadle. Jde o spojení hudby Brela, Vysockého a Kryla s moderním i klasickým tancem. Nádhera .

https://www.youtube.com/watch?v=x7wGUDNedxA

Offline Malvin
Avatar
1017 příspěvků moje polička 09. března 2017 15:15
Reakce na cinkja:

To je můj naprosto nejoblíbenější balet. Viděno 12x a lístek na 13. představení leží v šuplíku. V červnu uvede ND na Nové scéně představení Sólo pro nás dva, na písně Nohavici a Beaty Bocek. Tak jsem zvědavá, jaké toto nové Sólo bude.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 10. března 2017 10:21
Reakce na Malvin:

Jakmile bude příležitost (a také seženu vstupenky) určitě vyrazím znovu. A Sólo pro dva určitě budu chtít vidět také, díky za upozornění .

Offline Malvin
Avatar
1017 příspěvků moje polička 10. března 2017 13:44
Reakce na cinkja:

Tak to si pospěšte. Letos už jsou jen dvě představení 20.5.2017 a v repertoáru pro příští sezónu Sólo pro tři není

Offline Malvin
Avatar
1017 příspěvků moje polička 10. března 2017 13:56

Já včera viděla v Ungeltu Pana Halperna a pana Johnsona. Hráli Petr Kostka a František Němec. Oba byli skvělí, Kostka, i díky roli, lehce více. Skoro dvě hodiny byli oba na jevišti. Pokud máte rádi "chytré" konzervační komedie, doporučuji.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 18. června 2017 20:33
Reakce na Malvin:

To je můj naprosto nejoblíbenější balet. Viděno 12x a lístek na 13. představení leží v šuplíku. V červnu uvede ND na Nové scéně představení Sólo pro nás dva, na písně Nohavici a Beaty Bocek. Tak jsem zvědavá, jaké toto nové Sólo bude.

Sólo pro nás dva je opět fantastická podívaná. Jednoduchá scéna, skvělá choreografie i provedení, mladí a pohlední tanečníci a hudba dvou písničkářů - mé hudební lásky Jarka Nohavici a Beaty Bocek. Pro mě dosud neznámé písničkářky, ale teď už si jí rozhodně budu pamatovat. Vynikající dvě hodiny, bylo na co koukat i poslouchat .

https://www.youtube.com/watch?v=twCuZql342k

Offline Malvin
Avatar
1017 příspěvků moje polička 19. června 2017 10:27
Reakce na cinkja:

Děkuji za zprávu. Jdu zítra a moc těším se . Písně ze Zuskových baletů si spojuji s danou atmosférou. Ze Sóla pro tři miluji Brelův Port d'amsterdam a z Chvění se stále pouštím Moji vinu od Hradišťanu.

Offline Sweet Potato
Avatar
34712 příspěvků moje polička 08. prosince 2022 19:01

V Divadle Archa hostovalo Hadivadlo s novou inscenací Humanismus 2022. Trvá to asi tři hodiny v kuse, bez přestávky, a je to SKVĚLÉ!

Offline Sweet Potato
Avatar
34712 příspěvků moje polička 01. dubna 2023 13:27

bram Včera v Arše 

https://www.provazek.cz/cs/pozdravuju-a-libam-vas-vsecki

Bylo to vynikající.
A dočista jsem se zamilovala do hlavního protagonisty - Michal Sikora. Tak strašně krásného člověka jsem snad ještě neviděla.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 01. dubna 2023 16:58

Sweet Potato my jsme byli na Vykouření a taky to bylo boží. A na toho mládence se fakt moc hezky koukalo, hrál tam taky a taky mě zaujal :) 

Offline Sweet Potato
Avatar
34712 příspěvků moje polička 01. dubna 2023 17:33

bram Haha, na Vykouření strašně toužil jít kamarád, co mne s sebou vytáhl, bylo okamžitě vyprodané. 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 02. dubna 2023 12:00

Sweet Potato tak to jsme měli kliku! A v hledišti to bylo samá celebrita, zahlédla jsem Lábuse, Javorského, Svěráka ml. s paní a ještě několik dalších pražských herců. 

Offline Gatita
Avatar
7083 příspěvků moje polička 02. dubna 2023 22:29

Ted se mi libila hra Úča musí pryč. Bavila jsem se. Necim mi to pripominalo Vlastniky:)

Offline Sweet Potato
Avatar
34712 příspěvků moje polička 04. května 2023 08:30

Ve Stavovském divadle Nebezpečné známosti od režijního dua SKÚTR. Skvěle obsazené (Stivínová, Rašilov, Janžurová, Piškula...), vizuálně krásné (aby ne, SKÚTR dobře ví, že diváci se chtějí dívat, komediálně svižné. Až konec zbytečně rozvleklý a patetický.

Offline Makara
Avatar
2162 příspěvků moje polička 11. května 2023 21:46

Iva Janžurová, Pusťte mě ven!

Nechápu, jak v jejím věku zvládne one woman show. Beru ji jako přírodní úkaz. Hra je příjemné laskavá, úsměvná a jen trochu smutná. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34712 příspěvků moje polička 25. ledna 2024 21:26

Makara

Ona je úžasná.

Já viděla premiéru, tehdy to bylo ještě trochu rozcuchané. Hrozně mi vadil propastný rozdíl v kvalitě herectví paní Janžurové a její dcery.

Doporučuji Božskou Sarah v Kalichu. To je dokonalé.

Offline Sweet Potato
Avatar
34712 příspěvků moje polička 25. ledna 2024 21:27

https://open.spotify.com/album/1KNhyMujYkjTYbeqU2eo2g?si=_2klCZ-iTjC9L-3XmgtJJQ
Oratorium Svaté Ludmily. Nádherná hudba Jana Zástěry a neskutečná paní Soňa Červená v titulní roli.