Vonné svíčky

07. listopadu 2014 20:20
Offline slunečnice
Avatar
19 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 08:36

Jitka77Moc děkuji za přiblížení! To zní zajímavě.

U toho Milkhousu se mi taky dělají ty koule na knotech. Ale když to vidím, zhasnu ji, počkám až trochu ztuhne vosk, odstřihnu a jedu dál. Moc jsi mě nepotěšila s těmi dalšími vůněmi, nicméně jsem to tak trochu předpokládala...

DW Home jsem také zaznamenala a vypadají nádherně! Jen ta cena... A mně se naslepo do DW moc nechce, ovoněla jsem si pár jejich "normálních" a tam je to buď krásná, nebo pro mě nepřijatelná vůně (hit or miss).

Také jsem na Notinu viděla zajímavé svíčky Smells Like Spells (hodně drahé, kolem 1,5 tis.), ale mají skvělé recenze a vypadají zajímavě + složení je ok. Oslovila mě ta kolekce Velká arkána. Já se momentálně přikláním k těm abstraktním, parfémovým vůním. Nezkoušel někdo?

A ještě mě napadl Root, ten má údajně včelí vosk... Osobně jsem nic od nich neměla.

U Durance nemohu najít přesné složení, ale mají moc hezké a sofistikované vůně. Nejsou ani moc drahé (hmm, na ty poměry)) a hoří pěkně. Teď jsem koukala, že se dováží mnohem víc vůní, než dřív. Moje oblíbená je Borovice z Provence. Neznáš, neměla jsi nějakou? Zajímavě zní Milk Bath, Feather, Silver Cedar, Tonka a věřím, že jejich Orange-Cinnamon bude taky krásná.

Budu se těšit na Tvůj budoucí popis novinek YC, doufám, že se podělíš;) Jinak Elevation teď měli sousedí tu střední Evening Star, voněla nádherně a silně, žádné problémy s hořením. Oni to prý nějak zlepšili.

Offline Jitka77
Avatar
1126 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 13:46

slunečnice Mně se u DW home hodně líbila Banana Smoothie a další jedna nebo dvě (pamatuju si na mátu s eukalyptem) mě nenadchly, ale nevadily mi. Asi to časem s nějakou Beeswax risknu.

U včelího vosku mě láká čistota hoření, jasný plamen - mám pocit, že vím, jak se ta svíčka bude chovat. V tom jsou pro mě ty sójové a kdovíjaké ještě "vosky" dost nevypočitatelné (a Voluspa hoří krásně, ale povrch je opocený i při pokojové teplotě, nechci pomyslet, co udělá při přepravě v létě... četla jsem už i zkušenost, že někomu přišla dárková sada opatlaná a rozteklá).

Další značky neznám.

U Yankee mám pořád nějakou základní zvědavost na nové řady, až ovoním, napíšu.

Offline slunečnice
Avatar
19 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 15:49

Jitka77 Jestli zkusíš DW se včelím voskem, prosím napiš pak zkušenosti. Budu ráda.

Ad Voluspa - včera se mi rozpálil ten vosk v plechu natolik, že se uvonily knoty a cestovaly. A to byla zapálena možná max 2 hodiny (+ jsem asi po třetím pálení, tj. na začátku).

U toho "včelího" vosku mám jen obavy, aby to nebyla nějaká směs, kde jsou schopni tam přidat i parafín a neuvést ho do složení. Takhle je to u BBW, DW (běžná edice) atd. Říají tomu např. soya blend, a pak se dozvíš, že je tam právě i ten parafín. Nejklidnější jsem, když uvedou 100% ten a ten vosk.

Ještě jsem si vygooglila svíčky PLANTES & PARFUMS de PROVENCE, také nevypadají špatně. Je to teda soja...

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 07:06

...měla jsem "loď" od Woodwick a už nikdy více. Myslím, že jak je ten knot široký, tak tím ta svíce rychle mizí...

...pálím svíčky pořád stejně a tahle veliká bude za dva, max tři týdny pryč.

Naopak - nejlepší zkušenost mám s velkým "válcem", ten mi při stejné frekvenci zapalování vydržel téměř dva měsíce

(mmch, ta vůně je úžasná - Stone Washed Suede)

((nejraději mám ale Evening Bonhire a Evening Onyx))

Offline slunečnice
Avatar
19 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 09:18

Miru Jj, u loďky se platí za efekt) 

U mě zatím u Woodwicku vedou Humidor (mimochodem tip od Tebe zde v diskuzi, mám tu největší), Wood Smoke, White Honey a Crimson Berries na vánoce. A ještě White Teak, který ale za studena voní mnohem lépe.

Jinak mám nově dva vosky, a to: Black Peppercorn a Stone Washed Suede. Nepálený mi přišel zajímavější ten druhý, opravdu cítím semiš, na rozdíl od Voluspy. Tak jsi mě nahlodala a co nejříve vyzkouším v akci. 

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 13:58

...pro milovnice pudrových pižmovek, aneb - voní jak

Muschio Bianco Tesori d´Oriente

(= jsem maximálně spokojená)

Offline RoSa
Avatar
8163 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 17:31

Mango má nově bytové vůně a svíčky (a bytový textil taky)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. července 2021 16:02

Miru Evening Onyx od W. mám také ráda, moc pěkná vůně. A ten Powder Fresh od V. C. mě láká. Jak to má s intenzitou, prosím?

Já jsem si po dlouhé době pořídila tři nové svíčky.

Tuto už mám doma a vůně se mi velmi líbí. Mám ji i ve vosku a votivce.

A tyto dvě mám na cestě, nevím zatím, jak voní.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 10. července 2021 17:56

Dalia 

...veelmi jemné... Tak do malinké místnůstky.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. července 2021 22:21

Miru To je ale škoda ...

Offline Jitka77
Avatar
1126 příspěvků moje polička 10. července 2021 23:32

Mně u těchto parafinových svíček menší vydatnost nevadí, protože aby se rozpustily až ke kraji, potřebují hořet mnoho hodin a silná vůně by mi za chvíli šla na nervy. Celkově svíčky beru jako dokreslení atmosféry, na samotné provonění existují jiná média - difuzéry, tyčinky... U Goose Creek ani Village Candle jsem ale - až na jednu výjimku, pomeranč se skořicí - zatím nenašla parfemaci, která by se mi líbila, a několik svíček muselo jít pryč, protože to prostě nešlo. Naslepo je pro mě nejbezpečnější Yankee, tam umím odhadnout, jak to bude vonět.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. července 2021 12:15

Jitka77 Od VC a GC mám zatím po jedné svíci, ale měla jsem od obou značek dřív i jiné. Nádherná od GC byla například Blue Amber. 

Offline Len
Avatar
2197 příspěvků moje polička 12. července 2021 18:25

Jitka77 Nejlepší vůně jsem našla u Bridgewater candle company, ale nedoporučuju, pokud chcete zůstat u Yankee. Oproti Bridgewater jsou najednou všechny vůně úplně ploché, nudné.  

Offline Jitka77
Avatar
1126 příspěvků moje polička 12. července 2021 20:12

Len U nás voním zajímavě já, svíčka může být klidně nudná čekám od ní hlavně světlo (sebekrásnější vůně mě nebaví, když je v plechu - jako třeba Voluspa). Nicméně píšu si za uši, příležitostně vyzkouším!

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 24. července 2021 12:39

Dnes som rozbalila novú sviečku, orgovánovú, ešte som k nej ako darček dostala parfémovú vodu, ale tá mi pripomína skôr vôňu na WC.....Sviečka vonia pekne.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. července 2021 13:12

Biely kvet To je pěkné.

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 26. července 2021 23:46

Jitka77 

Od Bridgewater mám strašně ráda Andělská křídla. Těžko jim něco bude konkurovat.

Offline Jitka77
Avatar
1126 příspěvků moje polička 27. července 2021 00:30

kocoureksuggy Nedaří se mi vygooglit, jak přesně se svíčka jmenuje v originálu, prosím?

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 27. července 2021 09:57
Offline Jitka77
Avatar
1126 příspěvků moje polička 27. července 2021 12:30
Reakce na kocoureksuggy:

Jitka77 

​Obrázek nevidím