Vonné svíčky

07. listopadu 2014 20:20
Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 16:49

Biely kvet Úúúú, Beautiful Poison vypadá lákavě a trochu ti závidím ten kořeněný pomeranč od Voluspa Ale dala jsem si povolení koupit další svíčky až na Vánoce, bude to boj. Tolik bych potřebovala vyzkoušet tak ještě jednu dvě vůně od Bath & Body Works, abych si udělala ucelený obrázek o značce... Dokoupit vosky od Goose Creek, od Yankee ty velké vosky do jejich warmeru (dávám je nakrájené normálně do aromalampy)... No a pak ještě tak tři čtyři svíčky Voluspa a vyzkoušet zase nějakou novou značku. Akorát že nemám těch zbytečných 10 000 Kč

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 16:51
Offline slunečnice
Avatar
19 příspěvků moje polička 15. listopadu 2020 10:59

Dobré dopoledne! Oživuji téma, jedu teď docela ve svíčkách, dokonce bych řekla, že odsunuly vůně na chvíli na druhou kolej) 

Za poslední dobu mě zaujaly svíčky: Leaves od BBW (na cestě mám ještě jejich byt. spreje Winter, Stress Relief a Sweater Weather, tak jsem zvědavá), Humidor od WW (od malé petitky po největší svíčku, skvělá unisex vůně, ovoněný tabák - mám pocit, že osvěžuje a čistí vzduch, sofistikovaná, ne těžká), krásná je i Red Apple Wreath od YC.

Nyní ke mně míří ještě WW lodička Golden Treats (trilogie White Honey, Oat Flower, Golden Milk), byla za fajn cenu, je to naslepo, uvidíme...

A dále jsem chtěla otestovat YC kolekci Elevation (čtyřhranné svíčky), tak jsem objednala jejich nejmenší "Harvest". Jsem zvědavá na vůni, sílu i hoření.

Mohly byste se prosím podělit, jaké jsou vaše top vůně ve svíčkách či voscích? Nemusí to být jen pro toto období, klidně celoroční vůně. Moc by mě zajímaly klidně i další značky. Děkuji)

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 15. listopadu 2020 13:03

slunečnice Super, pak popiš ty BBW vůně. Já mám jen jednu...

Co se týká Elevation - měly velký problém s knoty, nehořely, nejen že nerozpouštěly vosk, ale knoty se "utopily" a konec. Prý už to dali do pořádku. Vůně jsou to krásné, asi sofistikovanější než klasika od YC.

Moje olíbené - napíšu jen ty co používám v období podzim/zima, protože jinak by to bylo na dvě stránky

Yankee Candle - Moonbeams on Pumpkins, Poached Pear Flambe, Cafe Al Fresco, Christmas Magic; Red Apple Wreath mám opakovaně a taky ji mám moc ráda. Pak Spiced White Cocoa, Macaron Treats a Tuscan Wineyard, ale ty už asi nejdou ani sehnat. Dost z výše uvedených už se u nás sehnat nedá, ale mívají je na Duft und Raum.

Kringle Candle - Christmas (ultimátní vánoční) a Gold & Cashmere.

Wood Wick - Black Plum Cognac, Wood Smoke, Warm Wool.

Goose Creek - mraky... Banana Pudding, Warm & Welcome, Angel Food Cake, Lemon Vanilla Cake Batter, Blueberry Cheescake, Welcome Frosty, Carnival Pralines, Holiday Rum Cake, Marshmallow Fudge (horká čokoláda), Macintosh Apple a z toho co je jen ve svíčkách tak pačuliová Grace.

Voluspa - z růžové řady Rose Otto, Milk Rose, Rose Petal Ice Cream; potom z těch "zimních" mi zastudena hodně voní Baltic Amber a Gilt Pomander & Hinoki, ale ty si nechávám na zimu, ještě jsem je nezkoušela zapálené. Tuhle značku nemám probádanou, protože je hodně drahá

Offline slunečnice
Avatar
19 příspěvků moje polička 16. listopadu 2020 23:44

Evanilla Děkuji za odpověď)

Zatím ještě nemám balíček v ruce, ale pak jistě napíšu své dojmy.

Od YC se mi také líbily Tebou zmíněné Moonbeams on Pumpkins, Cafe Al Fresco (mám), Spiced White Cocoa. Ovšem má top vůně už není k mání - Camomile Tea. Pak mám ještě moc ráda zimní Sparkling Snow a podzimní Autumn Dusk (na YC dost sofistikovaná vůně) a Warm Autumn Evevning.

Od Kringle jsem zatím měla jen malou Cosy Cabin. Byla velmi silná, sladká a kouřová, pěkná, ale náladovka. Z jejich kolekce mi mě zajímaly Tebou zmíněné a Autumn Rain, Blue Spruce.

Z Village Candle mám nejmenší Sea Salt Surf a byla jsem překvapena silou a průrazností; vůně sama byla ok, ale obešla bych se bez ní. Co by mě zajímalo, je jejich Coffee Bean (srovnání s Al Fresco?), Spiced Noir, Sea Salt Cucamber, Fresh Lemon, Awaken a Winter Clementine. Neznáte někdo?

Od WW mám ještě zálusk vyzkoušet tyto: Black Peppercorn, Amber Incense a Stone Washed Suede.

A velký dotaz směřuji na ty, kteří vyzkoušeli svíčky Durance (já měla čtyři, v pořadí dle oblíbenosti: Borovice z Provence -top, červené ovoce - výborná, už jsem ji nikdy neviděla, levandule - průměr, verbena - nevoněla mi), neznáte nějaké další vůně od nich, jak se vám líbily?

Budu ráda, když se podělíte o zkušenosti!

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 20. prosince 2020 09:29

Kringlecandle.sk má ještě dnes slevu min. 20 %, tak jsem objednala nějaké vosky a od Voluspy Panjore Lychee, Persimmon & Copal, Vervaine Olive Leaf a Casa Pacifica. Vše samozřejmě naslepo, tak doufám, že nebudu zkamaná (zatím jsem nikdy nebyla).

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 22. prosince 2020 15:39

Dnes přišly, dovolím si krátce popsat (zatím pouze zastudena):

Persimmon & Copal - nevím, jak to udělali, ale já v této svíčce cítím vodu; letní koupání, letní deštík a k tomu trochu ovoce. Nebo jako prosluněná kůže večer po sprše.

Casa Pacifica - vůně je slaná a vodní (molekula calone?); svěží a spíš pro pány. Svěží mořský vzduch. Dřevitá jen lehce.

Vervaine Olive Leaf - takto si představuji vůni luxusního spa hotelu v Řecku či Chorvatsku. Ze všech nových přírůstků je nejintenzivnější. Olivová zeleň + lehké neomamné květy, nesladká, krémová. Osvěžující a relaxační.

Panjore Lychee - nádherně trpká ovocná vůně s rybízem, šťavnatá, že se mi sbíhají sliny. Lehce podkreslená nadýchanou vanilkou. Jako plout na obláčku a usrkávat čerstvou limonádu.

Tentokrát jsem záměrně sáhla po lehčích - jarních a letních - vůních, asi proto, že po pár měsících jsem už přeslazená z těžších gurmánských vůní Goose Creek. Přestože svěženkám zrovna neholduji a u svíček preferuji právě ty sladší vůně, zase jsem nadšená. Nezklamala mě zatím ani jedna. Jen nečekejte, že provoní celý byt. Jsou to nádherné vůně, jiné, než co jsem doma kdy měla. Působí přírodně, nevtíravě, osvěží mysl. Teď už vím, že se nemusím bát sáhnout do neověřených kategorií. Na seznamu přání mám dalších osm...

Offline slunečnice
Avatar
19 příspěvků moje polička 25. prosince 2020 15:21

Evanilla Vervaine Olive Leaf je jedním z jejich bestsellerů, ne? Také by mě zajímala.. 

Já jsem teď na vlně Bath and Body Works: Leaves to začalo, poté Cafe Paris a Marshmallow Fireside, se všemi jsem spokojená (na poslední jmenovanou jsem si musela zvykat, ale po ránu ke krbu na horách je úžasná, proteplující). Nyní mám objednáno: Mahogany and Teakwood a Crisp Morning Air. Jestli budou dobré, půjdu dál touto cestou a zkusím Flannel.

Jinak jsem moc spokojená s Trilogy Woodwick: Golden Treats (díky níž jsem si zamilovala White Honey - svrchní vrstva, sladká květinová vůně), Christmas Garland (tady znám červenou Crimson Berries - šťavnatá ovocná s vánočním podtextem a White Teakwood - sofistikovaná, jemná, čistá, nasládlá po dřevě; zelenou vrstvu zatím nemám prozkoumanou) a Autumn Harvest (zatím hořela jen červená vrstva podzimních jablíček, krásná; Spiced Blackberry a Pumpkin Butter jsou pro mě nové a prý moc povedené).

Dále jsem vyzkoušela od Kringle: Frosted Cranberry, Oak & Fig, Gold & Cashmere a Christmas - nejsou můj šálek kávy, přijdou mi zastaralé (brusinka je hezká výjimka).

Krásné vánoce! :-)

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 25. prosince 2020 21:56

slunečnice Mezi bestsellery ji uvedenou nemaji... Dovedu si predstavit, ze nekomu se vubec nebude libit. 

Offline slunečnice
Avatar
19 příspěvků moje polička 26. prosince 2020 22:01

Evanilla To jsem viděla kdysi na YouTube americký obchod, kde to prezentovali jako jejich nejoblíbenější/nejprodávanější vůni spolu s Baltic Amber a Goji Tarocco Orange.

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 17:30

Tak jdu "pěkně poděkovat" zdejší diskusi a zejména Evanilla za poutavé psaní o svíčkách Voluspa, už jich mám doma šest a To jsem zas měla do čeho spadnout

Mám čtyři "makronky" s vůní růží (Rose Otto, Rose Petal Ice Cream, Rose Coloured Glasses, Blackberry Oud) a dvě 350 g dvouknoté plechovky - Prosecco Bellini a Mandarino Canella - a kvalita je opravdu galaxy far, far away od běžnějších značek...

A to jsem myslela, že mám na zimu nakoupeno - jenže oproti jiným rokům vůbec nemám chuť na sníh a jehličí... Mám tu Frozen Lake od Bath and Body Works, limitku Alpine Mint od Yankee, to je máta s čokoládou, studená vůně, zásoby mé milované a ukončené Icy Blue Spruce taky od Yankee, a vůbec mě nelákají.

Místo toho jsem dokoupila další Wood Smoke od Woodwicku (tu si obvykle užíváme v listopadu/prosinci, když se krátí dny) a protože momentálně nikde není Orange Cinnamon od Village Candle (ty od října padly dvě a dala bych si ještě), rozhodla jsem se ukojit chuť na kořeněné citrusy u Voluspy, tím myslím Mandarino Canella; pokud jde o Prosecco Belllini, hezké a autentické šampaňské je kumšt, to mi bylo jasné, tady jsem se o levnější variantu ani nepokoušela.

Pokud jde o růžové makronky, musela jsem dokoupit čersvé květy do vázy, abych se tu krásu vůbec odvážila rozložit na stůl

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 17:49

Jitka77 Ale když ony jsou opravdu nádherné... Se silou BBW se nemohou srovnávat, ale ty vůně... 

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 19:36

Evanilla Tak Frozen Lake od BBW mi nepřijde jako zvláštní silák, předtím jsem měla ještě nějakou bílou dýni a taky byla spíš jemnější jiné neznám a asi ani nebudu pátrat, úplně mě nenadchly.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 14. ledna 2021 19:50

Jitka77 Aha, tak já mám Into the Night a je fakt silná. Celkově soudím i podle recenzí lidí z USA, kde BBW frčí hodně.

Offline slunečnice
Avatar
19 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 22:49

Tak u mě také plno novinek)

Z BBW jsem stihla nakoupit svíčky:

White Pumpkin - pro mě zatím nejhezčí vůně, teplá, kořeněná akorát, nejedle nasládlá (někdo popisoval jako koření chai, s tím se ztotožňuji), podle mě výborně koncipovaná a neprvoplánová, nádherné balení (mám tu bílou se zlatými dýněmi kolem)

Leaves - potvrzuji, že se mi líbí, jablečná hodně, ale pěkně zpracovaná jablka, útulná atmosféra, teplá vůně (ten nektar?), trochu kořeněná, líbivka

Cafe Paris - tu bych mít úplně nemusela, je hodně silná a spíše než kávu samotnou mi připomíná vůni, když se vešlo do takové té typické komunistické cukrárny (a já čekala slibovaný Starbucks); může být i bolehlav

Marshmallow Fireside - moc fajn, asi druhá nejoblíbenější po dýni, přesně na zahřátí v zimě, mně přijde vanilková) s trochou čmoudu, opět krásně sestavená vůně, která je daleko lepší, když se zapálí, než zastudena, příjemná, neobtěžuje, ale provoní

Mahogany and Teakwood - zatím páleno jen párkrát, není moc silná, podle mě vhodná spíše do koupelny, pro mě kolínského typu, ale taky spíš teplejší, než chladná; zatím v sekci neurazí, nenadchne

Crisp Morning Air - taky kolínská, do koupelny, ale chladnější, docela mírná svíčka, nemusela bych ji mít, nicméně pořad příjemná

Flannel - trochu zajímavější kolínská, stopy sladkosti (pižmo?), takže trochu ženštější než předchozí dvě svíčky, ještě musím podrobit bližšímu zkoumání, ale asi nebude tak oblíbená pro nic za nic

Vanilla Snowflake - vanilka, něco mi to hrozně připomíná, něco ze starých časů - jestli tu starou točenou vanilkovou zmrzlinu? nemohu na to přijít...zapálená vytvoří opět útulnou teplou atmosféru, hodí se na dobu, kdy je za oknem sníh

Evergreen - tak na toto jsem se těšila moc (a dlouho jsem vybírala ze tří jehličí: Ev.,Fresh Balsam a Tree Farm), nakonec to vyhrála tato kvůli té smůle, kterou měla obsahovat; první setkání byl náraz, nevoněla mi, musela jsem se pročichat, je to ale opravdu ta vůně, když si přičichnu k nařezaným kládám v lese (což mimochodem moc ráda dělám) a je cítit právě to surové dřevo a smůla; ještě musím více pálit, abych zjistila, jestli se snaha napodpobit tuto vůni u mě setká s úspěchem

Eucalyptus Snowfall - tuto jsem darovala, ale hlavně proto, že jsem chtěla udělat radost a také proto, že je líbivá, svěží, příjemná, krásně vypadá a připomíná "Stress Reliefe" (což je jedna z BBW nejoblíbenějších vůní); relaxační, bezva vůně

Offline slunečnice
Avatar
19 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 23:16

Tak a když už píšu romány, zjišťovala jsem i zdravější alternativy k parafínu a nakoupila něco od Voluspy a Milkhousu:

Voluspa:

Spiced Pumpkin Latte - právě pálím v plechovém balení 3knot, krásně sytě provoní, připomíná White pumkin od BBW, ale řekla bych paradoxně, že parfémovější je ta od BBW (a mně voní více, protože ji vnímám jako sofistikovanější), kokosový olej u Voluspy se krásně a rychle rozpouští a pěkně nese vůni, jsem spokojena (i když asi bude rychle vypáleno)

Suede Blanc - pálila jsem v koupelně, poměrně subtilní "throw", tj. nejedná se o výraznou vůni, nejde tolik do prostoru; nevím, čím to je, ale toto mi připomíná jemnou vůni vánočního stromečku/smrku, takže příjemná konotace, semiš tam nemám ani náhodou

U Voluspy by mě zajímala Baltic Amber, Panjore Lychee, Milk Rose, Casa Pacifica, Mokara, Crane Flower či French Cade Lavender. Docela si rvu vlasy, že jsem nepořídila ve slevě ten White Cypress, byl to prý letos hit...

Milkhouse:

White Driftwood & Coconut - příjemná mléčná vůně, kokosovou vodu a nějaký citrus tam cítím, nevtíravá, jemná vůně, která však je cítit do prostoru, dřevo tam moc nemám, opět - není to pro mě topka, ale je fajn; krásná je ta sklenice - mléčně bílá s ouškem, takový jednoduchy severský design, vypadá krásně, když hoří; zajímalo by mě najít nějakou wow vůni u této značky, protože se mi líbí koncept - směs sojového a včelího vosku i vzhled a doba hoření těchto svíček - neznáte někdo?

U Milkhousu mě zajímá Eucalyptus Lavender, Milk and Sugar, Coffee Break, Citrus and Lavender (podobné jako YC?), Brown Butter Pumpkin, Lemongrass Tea, či Blue Sage & Sea Salt...

Offline slunečnice
Avatar
19 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 23:28

Jitka77 Smím se zeptat, jak dopadla Mandarino Canella ve srovnání s Village Candle? Můžeš ji, prosím, popsat? Mám moc ráda kombinaci pomeranče/mandarinky se skořicí. Kdysi jsem měla svíčku z Potten a Pannen v této parfemaci a byla nádherná! Ale tam byla ta vůně krémová, jemná, tak hledám něco podobného - krémové citrusy se skořicí (není to protimluv? :))

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 15. ledna 2021 23:30

slunečnice moc díky za postřehy! Milkhouse bohužel neznám. 

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 00:01

slunečnice Village Candle Orange Cinnamon mám moc ráda, je taková přímá, kuchyňská - prostě rozkrojený pomeranč a vedle něj svitek skořice. Mandarino Canella už hořela třikrát a jsem z ní nadšená. Je neuvěřitelné, jak může být kořeněná vůně vzdušná, lehká. jako by se použitý materiál totálně odhmotnil a zbyla jen vonná esence, je až na hranici abstrakce. Přitom jde do prostoru, je až pronikavá, ale stále velmi jemná. Dost lineární, nutno dodat. Mandarinka je šťavnatá a docela sladká, z koření cítím možná spíš hřebíček než skořici. Dostala mě.

Jinak Milkhouse jsem měla loni, nějakou jarní louku a jednu vůni pečení. Byly prima, spíš jemnější, hořely jasně, ale na knotu se hodně tvořila čepička sazí. Že by mě ale nějak omráčily, to říct nemůžu.

Spíš mě zaujalo, že DW Home má novou řadu se 100% včelím voskem, tu bych chtěla zkusit.

Eh, ještě mám na cestě osm jarních novinek Yankee Candle (jen v čajovkách, celá kolekce je tropická a to není můj šálek) a přihodila jsem jednu Elevation, tam jsem kdysi narazila na kus ze série špatných knotů, tak ještě jednu šanci dám. Sun Warmed Meadow.