Vonné svíčky

07. listopadu 2014 20:20
Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 15:14

Tak do svíček Voluspa jsem se naprosto zamilovala a zítra přijde další balíček z Kringlecandle.sk. Intenzita je spíš na menší pokoj, jemné provonění. Svíčky kolem 150 g s malým průměrem "jezírka" nemá cenu kupovat, to je možná do malé koupelny. Ale ty vůně, ach! Teď jen kde na to brát

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 15:59

Evanilla Tak krásne o nich píšeš.....Už mám aj ja jednu na ceste, vzala som tú najväčšiu, pre istotu.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 16:26

Biely kvet Jú tak tu mám taky objednanou, ale levnější variantu na vyzkoušení - v plechu. Dej mi vědět svoje dojmy

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 17:35
Offline Tess
Avatar
73 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 18:32

Offline Tess
Avatar
73 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 18:36

Smoky Cinnamon je novinka od P.F.,ale milujem od nich Spiced pumpkin

Pumpkin pie, lots of butter, Harry Potter weekend. Nutmeg, pumpkin, brown sugar, and cinnamon

Offline Tess
Avatar
73 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 18:40

Úžasné sú aj Irish whiskey, Black fig,Spruce,Cannabis

Offline Tess
Avatar
73 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 18:43

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 19:07

Děláte mi chutě, 

Tess ta Spiced Pumpkin se dá prosím koupit nejlépe kde?

Offline Tess
Avatar
73 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 19:39

alibi Pred rokom ju mali na Nila.cz a niektoré majú aj na Glami.cz. Neviem či ju budú mať na jeseň/zimu,ale nespolieham sa na to.Bohužiaľ ich na žiadnych cz/sk weboch nemajú len na https://pfcandleco.eu/

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 20:05

Tess dekuji. S poštovným je to tedy darda!

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 18:58

Konečně mám u sebe druhý a na delší dobu bohužel poslední balíček svíček Voluspa.

Pokračování v růžové edici:

Blackberry Rose Oud - vůně jako z luxusního butiku např. s kabelkami nebo oblečením, smyslná dřevitá tmavá růže s ovocným podtónem tmavých (lesních) bobulí, ale vůbec ne plytce ovocná nebo jásavá, naopak rafinovaná. Takový "Enchanted Forest".

Bergamot Rose - značně z této řady vybočuje, je to vůně květinářství, hodně čerstvá - neopracovaná, zemitá (stonky a hlína) a řekla bych, že voní spíš po pomerančovém květu než po bergamotu. Zeleně květinová vůně. Nejmíň sladká ze všech šesti, vlastně tady nenajdete ani stopu po cukrátkách.

Rose Colored Glasses - růžový bonbónek s něžnými nakyslými bílými kvítky a jemným "ovocínkem" - meruňky, broskve? Jemná a pěnová, je zde ale i akvatický tón, který mi nedělá úplně dobře. Včera jsem ji poprvé pálila a něco v ní při hoření nevoní, nějaký rušivý tón.

Mokara - jsem naprosto unešená, nejkrásnější ze všech šesti, tohle je překrásná bíle květinová vůně sluncem prohřáté gardénie a leknínů v čistém jezírku; trochu podoba s parfémem Un Matin d'Orage od Annick Goutal, jen tato je příjemně sladká. Tohle kdyby tak byl parfém... Nádhera.

Goji Tarocco Orange - to je malinko zklamání, uvidíme po zapálení, ale za studena je hodně grepová, chybí mi propracovanost a rafinovanost, kterou vnímám u ostatních svíček Voluspa. Prostě citrusovka ovocná obecná, pro kterou můžete asi vyrazit i do Yankee, Goose Creek, Kringle Candle apod. a nemusíte platit ty šílené peníze. Měla jsem vzít spíš verzi Spiced Goji Tarocco Orange.

Baltic Amber - opět paráda, na slovo Amber jsem nedala (nemám ráda ambru v parfémech, tak ji nevyhledávám ani v bytových vůních). Přítelovi se tato líbí nejvíc. Vanilka a ušlechtilé tmavé dřevo + kosatec, tato mi připomíná Bois d'Iris od Van Cleef & Arpels.

Ještě bych dodala, že po otevření víček nejsou parfemace moc cítit, ale po tom, co jsem prstem lehce přejela po vosku se vůně začaly uvolňovat a čím déle jsem přičichávala, tím víc složek jsem cítila.

Z japonské kolekce bych ráda zkusila všechny; odpustila bych si pro příště snad jen ten pomeranč. Z růžové edice jsem unešená, něco takového jsem přesně potřebovala.

Ty vůně, to jsou prostě celé kompozice, klidně by to mohly být parfémy.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 19:06

Biely kvet Tak jsem se spletla - ty máš právě ten Spiced Goji Tarocco Orange, já mám "nespiced" Těším se na popis

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 19:16

Evanilla Ano, ja som objednala korenený pomaranč.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 20:25

Já dnes pálím cassa de engel - licorice tea a jsem nadšená 

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 20:50

alibi A to jsou vosky? Vůbec jsem o nich neslyšela

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 01. zaří 2020 21:01

Evanilla jj, vosk. Úplně náhodná koupě ve scontu snad za 19 korun. A teď koukám na net a existuje to i ve verzi svíčky.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 23:08

Tess nalákala jsi mne na dýní, ale nemám tu, o které píšeš. Mám letošní  limitu od Yankee a moc se mi líbí 

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 16:41
Reakce na Evanilla:

Biely kvet Jú tak tu mám taky objednanou, ale levnější variantu na vyzkoušení - v plechu. Dej mi vědět svoje dojmy

​Tak ten korenený pomaranč od Voluspa je super. Zatiaľ som ju nepálila, ale aj nezapálená vonia luxusne. Cítiť v nej kvalitu. Dnes mi prišla Beautiful Poison od We Love Candles, ktorá mala v popise uvedené aj jednotlivé zložky.

Hlava: ružové korenie, mandarinka, hruška

Základ: čierna káva, vanilka, pačuli

Srdce: pomarančový kvet, jazmín

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 16:42

... a ešte táto