Vonné svíčky

07. listopadu 2014 20:20
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 10. července 2020 10:56

Miru velká škoda

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 10. července 2020 10:57

alibi 

jo, taky mě to hodně mrzelo

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 24. července 2020 22:55
Měla jsem možnost vyzkoušet vůni ze vzorku ve spreji a to značky Sulékó a svíčka se jmenuje Midi Eternel,ta vůně je krásná vzdušná jako mořské pobřeží ve kterém je cítit slanost i vířící písečný prach,pokud by ji zařadili do výroby jako parfém(alespoň bytový)tak bych měla nutkání ji koupit,je tam určitě i hrstka bylinek,sušených jemně rozemnutých v horkých opálených prstech,je to uklidňující a konejšivé - spočinutí v mužově náruči...
Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 25. července 2020 20:35

teena-s vieš, čo som si práve objednala, že ?

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 25. července 2020 21:35

@slniecko pajdón

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 19:06

Svíčka Goose Creek Gentle Touch z řady Aromatherapy (vanilka a okvětní plátky růže) mi po zapálení voní jako Annick Goutal Petite Chérie Za studena ovšem ne.

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 12. srpna 2020 21:00
Reakce na slniecko:

teena-s vieš, čo som si práve objednala, že ?

​Kde si objednala?

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 13. srpna 2020 20:09

Biely kvet no, priamo na stránke Suleko.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 10:34

Včera mi přišla moje první svíčka od Bath & Body Works a snad dnes se můžu těšit na balíčky s překrásnými kousky od Voluspa. 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 11:35

máte prosím nějaký tip na svíčku proti komárům? teď jsem pálila úplně obyčejnou levandulovou a fungovala výborně

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 12:53

Evanilla Potom sa nimi pochváľ, ja už dlho hľadám nejakú dobrú, kvalitnú sviečku. Od Voluspa som pozerala, ale veľa nemajú skladom. Aj tak si neviem vybrať, budem sa tešiť na tvoje odporúčanie.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 13:28

Biely kvet jsem napjatá Určitě tu podám zprávu. Není na ně moc recenzí a Američani na YouTube se shodují, že prý mají slabou intenzitu a neprovoní. Četla jsem tu, že je mají v Praze v Ogivi... Nevím jestli ještě pořád. Já objednávala bez vyzkoušení ve Světě bytových vůní. Vybírala jsem z jejich růžové řady, protože poslední dobou musím mít snad vše co voní po růžích.

A potom ještě z kolekce Japonica, vše vypadalo lákavě.

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 15:13

Evanilla Lákavo to vyzerá, tie obaly sú prekrásne. O sviečke majú na stránke ale málo informácií alebo som zle pozerala?

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 15:44

Biely kvet myslíš v tom obchodě Svět bytových vůní? Dá se tam rozkliknout "Detailní informace"

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 16:01

Evanilla Ja som ich pozerala na lumaobjekt.sk

A tie Paddywax Wabi Sabi si už vyskúšala? Rozmýšľam nad tým iskrivým bergamotom.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 19. srpna 2020 18:52

Biely kvet hmmm a odtamtud mě to navedlo na kringlecandle.sk, kam už jsem dnes koukala, že tam bych případně objednala. Pokud posílají do Čech. Máš pravdu, že tam nejsou informace o jednotlivých svíčkách, což je škoda. Ale to mě úplně nezastaví

Bohužel značku Paddywax vůbec nemám vyzkoušenou. Ale dost o těch wabi sabi slýchám tak různě po internetu Musím se přiznat, že ten design mě ale nechává chladnou

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 19. srpna 2020 19:02

Včera dorazilo 6 svíček Voluspa ze dvou e-shopů, s oběma spokojenost. Jednalo se o svetbytovychvuni.cz a bytove-parfemy.cz. Objednávala jsem různá provedení - něco ve skle, něco v plechu, všechno vypadá nádherně. Bylo pro mě opravdovým svátkem rozbalovat ty dva balíčky a dokonce se to neobešlo bez růžového sektu a jahod, protože takové žně nemám každý den.

Zatím jsem zapálila pouze tu nejmenší a je jasné, že taková malá svíčka neprovoní větší pokoj, ale pokud sedím u ní, tak ji cítím. Teď mi hoří v koupelně, kde cítit je. Už bych nešla do jakékoli malé svíčky, ale nekontrolovala jsem gramáž a podle obrázku mi nedošlo, že je tak malinká.

Vůně samotné jsou krásné, sofistikované. Žádné umělé tóny, nádherně namíchané, jemné, přírodně působící. Ty tři z růžové řady jsou všechny úžasné. Není to jako u Yankee a dalších značek, kde máte Lemon & Lavender a dostanete - no citron a levanduli. Na tom není vůbec nic špatného, jen jsem pro tentokrát chtěla něco... zajímavějšího, ne tolik přímočarého. A to splnily

K jednotlivým vůním napíšu příspěvek zvlášť.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 19. srpna 2020 19:20

Vůně hodnotím až na jednu výjimku nezapálené.

Rose Otto - na 90 % bulharský růžový olej jako mívala babička ve vyřezávané malované dřevěné ampulce. Čistá vůně okvětních plátků růží, nic víc.

Milk Rose - asi můj největší favorit, nádherně něžná mléčně sladká růžička, skoro až jedlá, růžová poupátka, na kterých taje bílá poleva. Křehká a nepřeslazená.

Rose Petal Ice Cream - zmrzlina ne, ale růžová makronka. Je tu vůně pečení, možná i ovocného koláče.

Gilt Pomander & Hinoki (Japonica) - zimní vůně, vánoční. Jehličí, citrusy a koření, ale nepůsobí to hutně a jídelně, jako známe od Yankee a spol. Opravdu sváteční vůně; tu inspiraci Japonskem  vnímám.

Japanese Plum Bloom (Japonica) - tady můžu hodnotit i po zapálení a cítím hodně jablka a nějaký likér, doplněno květy nejasného původu. Svěží ovocně květinová a hodně lehká.

Prosecco Bellini (Maison Blanc) - za studena nejintenzivnější parfemace, na můj vkus dost citrusů, ale i ty meruňky a broskve tam jsou. Dále pak dřevo, které bych označila jako "bílé". Prosecco asi s trochou představivosti taky.

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 19. srpna 2020 19:35

Evanilla Krásne! No práve, aj ja chcem niečo zaujímavé. A krásne. Podľa tvojho opisu vyzerajú zaujímavo. Určite si niečo aj ja vyberiem. Teším sa na ďalšie popisky.

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 19. srpna 2020 19:52

Od Paddywaxu sú zaujímavé a j tie Apothecary, mám Tobacco - Patchouli a dobrá tiež.