Vonné svíčky

07. listopadu 2014 20:20
Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 07. listopadu 2014 20:20

Jaké jsou vaše zkušenosti s vonnými svíčkami? Které značky a parfemace patří k vašim oblíbeným?

Já jsem dnes obhlížela a očichávala vonné svíčky v L´Occitane, ale zarazila mě jejich pouhá dvacetihodinová výdrž. Líbila se mi skořicová a ambrová.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 07. listopadu 2014 22:05
Reakce na Fleur:

Ak majú ešte ambrovú a páči sa ti, tak ju rýchlo vezmi, ukončili výrobu.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 07. listopadu 2014 23:37
Reakce na slniecko:

Mám pocit, že v L´Occitane systematicky vyřazují z výroby vše, co se mi líbilo. Díky za upozornění!

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 07. listopadu 2014 23:41
Reakce na Fleur:

Kiež by sa to týkalo len L´Occitane ...

ale k téme...nejaké skúsenosti s Arran Aromatics? Pokúša ma táto sada:

http://www.allbeauty.com/gifts-and-sets/1097467-arran-aromatics-25-years-of-gifting-the-travel-candle-collection

Offline RoSa
Avatar
8147 příspěvků moje polička 08. listopadu 2014 20:25

Já si teď chci objednat nějaké vonné svíčky a vosky od Village Candle - výběr zde:

http://www.pekny-domov.cz/search.php?hledany_vyraz=village&x=0&y=0 (dodání chci realizovat přes Zásilkovnu: 59 Kč + 12 Kč)

Kdyby měl někdo z Prahy zájem, dejte vědět!

Odeslala bych objednávku někdy v průběhu příštího týdne...

Znám zatím jen Yankee Candle, tyto "Village" prý mají být také hodně dobré.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 08. listopadu 2014 20:37

Když mně se u většiny těchto svíček nelíbí jejich design - s těmi nálepkami mi připadají spíše jako nějaké vysloveně užitkové zboží (třeba jako marmeláda), zatímco od vonné svíčky čekám, že bude krásně vonět a zároveň i dekorovat prostor.

Offline RoSa
Avatar
8147 příspěvků moje polička 08. listopadu 2014 20:44
Reakce na Fleur:

nevím... toto mi např. nepřipadá nijak urážlivé...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. listopadu 2014 21:00

...me ty obrazky na svickach take irituji.

Pripada ni to nevkusne, kycovite, rusi me ro v interieru.

V Palladiu je butik s doplnky do bytu - maji tam i pokojove difuzery, tycinky, naplne - v ruznych cenovych relacich.

Tam odsud jsem mela vuni bavlny - krasa,

Pak tam mely i vune ala Britanie - cerny design, krasa.

Svicky tam meli urcite take - male i ohromne s vunemi jako v tech difuzerech, clovek si mohl vybrat.

...nazvy treba Covent Garden, neco s Tea, atp. - vonelo to opravdu krasne.!

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 08. listopadu 2014 21:00
Reakce na RoSa:

Ne, urážlivé to rozhodně není a dobře si to dokážu představit v moderně zařízeném bytě, což ale není můj případ.

Offline RoSa
Avatar
8147 příspěvků moje polička 08. listopadu 2014 21:06
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. listopadu 2014 21:13
Reakce na RoSa:

...asi jo. Protoze na tom Tvem prvnim odkazu jsem poznala ten cerny flakon London - aaach, to byly vuuune.!

Ja od nich mela ty tycinky do vonave tekutiny - ESCAPOLOGY Egyptian Cotton

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 09. listopadu 2014 16:16
Reakce na Fleur:

Když mně se u většiny těchto svíček nelíbí jejich design - s těmi nálepkami mi připadají spíše jako nějaké vysloveně užitkové zboží (třeba jako marmeláda), zatímco od vonné svíčky čekám, že bude krásně vonět a zároveň i dekorovat prostor.

Já Tě chápu, taky mi vadí ty nálepky s obr kytkama, obr citronama ...

Koukni na svíčky Milefiori. Jí si pořídila tuhle (ve skutečnosti je to ještě tmavší modrá). A vůně je příjemná a jemná.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 15. listopadu 2014 11:53

Už pár let pokukuji po vánočních svíčkách Diptyque. Ale při pohledu na cenu si raději vyberu parfém.

Teď jsem u nás na vesnici objevila v květinářství svíčky a vosky Yankee Candle a jsem tak unešená, že jsem se tam musela dvakrát vrátit pro další. Mám středně velkou svíčku Apple Wreath, tu mám do svého bytu a tak jsem ji ještě nezapálila, ale voní nádherně. Cena 539 Kč je taky dost, ale měla by vydržet až 90 hodin. Teď u našich zkouším vosk s vůní brusinky a hrušky, ulomila jsem pětinu balení do aromalampy a voní to snad po celém baráku. Pak mám ještě dvě halloweenské (sladká kukuřice a nějaká pačuliová) a vánoční večer. A nejradši bych objednala tak deset dalších  To je ta hezčí stránka podzimu 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 15. listopadu 2014 12:29
Reakce na Evanilla:

...jo, vůně s pačuli, orientálním kořením, růžemi a kadidlem, atp. Jsou v bytě nejpříjemnější...

Teda pro mě určitě

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 15. listopadu 2014 12:52

Jsem čímdál nadšenější z té Milefiori Spa. Úžasná vůně, neumím ji rozklíčovat, asi je v tom nějaké koření a květiny, nic gurmánského a fakt je to relaxační. 

Taky je to asi poctivý knot - hoří to takovým vysokým plamenem oproti jiným svíčkám.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 16. listopadu 2014 09:25

Tak jsem včera nakazila kamarádku a objednaly jsme 30 ks Yankee vosků přes Ebay. Tak teď jsem zvědavá, jak mi budou vůně vyhovovat. Třeba takový November Rain 

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 16. listopadu 2014 23:48

Takže vraj v L´Occitane končí celá tá rada bytových vôní, ostanú len sviečky, ktoré sú k parfémom...je to pravda? To mi povedali v predajni....čo ja budem robiť bez ich Winter Forrest?

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 20. listopadu 2014 18:30

Nemáš tip, kde mají hodně širokou nabídku ? Mně přijde, že všude mají to samé, novinky žádné.

Offline RoSa
Avatar
8147 příspěvků moje polička 20. listopadu 2014 18:48

Nevím - já to kupuju v květinářství na Klamovce. A taky mi připadá, že maj´ furt to samý (asi objednává to, co se prodává)... ale slečna je moc ochotná a objednává pro mě některé vůně, které si řeknu. Vše má za ceny, které jsou na eshopu http://www.yankeesvicky.cz/

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 20. listopadu 2014 18:49

My jsme včera s kinomou koupily na Chodově - minimálně pár vánočních novinek tam měli... Christmas Garland, Icicles, Angels Wings a Candy Cane Lane.