Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 21:37

viktorka_od splavu pro mě ne, harant se mi nelíbí od nikoho o nikom, považuji to za nadávku. A přijde mi, ze se to tu používá čím dál častěji, jako by bylo in nazývat dítě harantem

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. dubna 2021 21:40

viktorka_od splavu mi to taky nevadí. Je to trošku expresivnější, ale záleží na kontextu.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. dubna 2021 21:40

viktorka_od splavu mi to taky nevadí. Je to trošku expresivnější, ale záleží na kontextu.

Offline rasaNori
Avatar
7684 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 21:40

nonemy harantem, harpyjema a priserama si nazyvam vlastni deti, ale prohlasit to o nich nekdo jiny

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 21:40

Evaeva a možná i trochu regionální, u nás je ten slovník takový ehm drsnější:-P

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 21:42

viktorka_od splavu ale houby, bydlím od tebe tak 15 km :)

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 21:45

rasaNori harpyje a příšerky mi přijde v pohodě, z toho jde cítit ta neha (nevím, jak jinak to vyjádřit). Ale nazývat harantem se mi nelíbí ani vlastní dite.

Offline Karja
Avatar
35729 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 22:08

nonemy mně se o nelíbi v kontextu situace. toho ,,haranta,, snad porad hledaj, hruza. jinak tak zlobive deti klidne pojmenuji, i cizi.  

Offline Pinot Noir
Avatar
24392 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 22:22

Evaeva a možná i trochu regionální, u nás je ten slovník takový ehm drsnější:-P

​Těžko bude drsnější než v Bruntále. Harant je v kontextu té situace hrozné slovo a malej zmetek, protože dupe, to mě teda, mírně řečeno, zaráží

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 22:29

Karja tak ono to taky znamená zlobivé dite, drze, nevychované, je to prostě nadávka. Pokud se tak chovají, tak ok.

Offline Lenka22
Avatar
1618 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 22:37

Liesel ten SM systém jsem chtěla už kolikrát zkusit, budu to muset dotáhnout. Já si zatím cvičím při obtížích tu Mojžíšovou, ale asi je čas pokročit dál.

Offline Mulen
Avatar
4221 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 22:44
Reakce na Karja:

nonemy mně se o nelíbi v kontextu situace. toho ,,haranta,, snad porad hledaj, hruza. jinak tak zlobive deti klidne pojmenuji, i cizi.  

​Přesně, mám syna v podobným věku a na té fotce navíc vypadá podobně, tak mě to asi i víc bere. Doufám že ho najdou v pořádku a jestli třeba udělal nějakou blbost, že se z toho poučí..

Offline Karja
Avatar
35729 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 22:46

Mulen já doufam, ze trucuje nekde u kamarada. v tomhle veku se blbosi delaji uplne samy. doufam, ze to dobre dopadne. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 15. dubna 2021 22:50

U nás minulý týden hledali chlapečka, co se ztratil nevidomé mamince. To byla pitomá situace. Dobře to dopadlo, našli ho teda úplně jinde, ale byl v pořádku.

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 15. dubna 2021 23:40

Liesel SM systém je fajn, ale je to jako se vším. Někomu pomůže, někomu ne a navíc z mého pohledu je to poněkud zdlouhavé (stejně jako Mojžíšová). Byla jsem na pár lekcích, pak jsem cvičila doma a nic extra :-D. Mně osobně se osvědčilo cvičit DNS a před pohybovou aktivitou mechanické cvičení McKenzie.

Co mě ale zklamalo je výsledek kontrolní magnetické rezonance. Oproti minulému roku se mi výrazně ulevilo, přitom aktuální zpráva z MR zní hůře než minulý červen, kdy bylo ve zprávě "mírný výhřez", zatímco aktuálně se mírný změnil na "výrazný" s útlakem kořenového nervu . Tak nevím, co čekat.

Online letfenixa
Avatar
7919 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 02:21

Harant aj decko sú pre mňa hanlivé, a nechápem, ako tak niekto môže o vlastnom dieťati hovoriť. Prípadne ako teraz, o dieťati v núdzi.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 05:54

jasne, ze je harant hanlive oznaceni, co jineho by to bylo. Asi jako smrad a sopel. Neutralni a nezabarvene oznaceni je "dite". Ne, ze by to neslo pouzit, ale sakra zalezi na tom, kdo to pouziva a v jakem kontextu. Tady to teda bylo pouzito dost nestastne, bych rekla. 

Online teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 07:47
Všem přecitlivělým osobám se omlouvám za užití expresivního výrazu harant,mně přijde normální a jako nadávku jej nepoužívám,moji vlastní rodiče mě vítají laskyplně s úsměvem tímto slůvkem,zejména když se u nich stavím po delší době na návštěve a zmetek bylo cíleně užité slovo ,protože komplexně vystihuje "vychovanost" chlapce a hodnotí tím tedy spíše zásluhy jeho rodičů,vašim dětem nenadávám tak se do mě ,prosím,nestrefujte.Psala jsem do stěžovacího vlákna-tudíž rozhořčena.Každý má něco ,co ho rozčiluje tak nebuďme přehnaně korektní (pro pořádek bylo napsáno : " tak snad se někde objeví" =-to je smajlík doufací )
Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 08:16

teena-s přecitlivělé osoby, přehněně korektní... hm, zajímavá omluva :) Omluvu po tobě nikdo nechtěl, jen jsem vysvětlovala, že to je nadávka, vůbec jsem se do tebe nestrefovala. Stěžovat si samozřejmě můžeš na co chceš, i jsem měla pochopení, když sis stěžovala na hluk vrtulníku, ale nevím, jak souvisí tvoje rozhořčení s užitím výrazu harant ohledně ztraceného chlapce. Věřím, že jsi to nemyslela zle, a ani jsem tě z toho nepodezírala, šlo jen o ten nešťastně použitý výraz. To, že ti tak říkají tvoji rodiče neznamená, že je v pořádku tak nazývat jakékoliv dítě, byť není naše. Ještě jednoduché vysvětlení:

dítě = harant : špatně, není pravda
zlobivé, drzé, nevychované, dosaď si další negativa... dítě = harant : v pořádku, je pravda
Tím bych to za sebe uzavřela, netřeba se urážet. Klidně si to užívej dál, mně se to dál nebude líbit :)

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 16. dubna 2021 08:53

teena-s Bože , snad není třeba se omlouvat. To už aby se bál člověk promluvit/napsat. Zrovna v kontextu tvého sdělení mi použité slovo žíly netrhá. Jo, třeba "spratek", to by byla jiná káva . Navíc jsi pronesla účast s rodiči, takže body plus a tím se maže harant.