Stěžovací vlákno

10. srpna 2014 17:31
Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 15:29

Stěžuju si, že je hrozné mít tak starého syna. Dneska slavíme jeho čtyřicátiny. Uf. To je ale fakt neslušné, toto! To se maminkám, co se ještě cítí docela v pohodě, nedělá!

Offline Tak Betty
Avatar
4975 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 16:14

Torrah soucítím s tebou, já jsem na tom o dost hůř. Se stářím dětí

Offline Aranel
Avatar
4494 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 16:42
Reakce na DrowRanger:

​Tak ak si môžu vybrať obľúbený žáner a autora .

​Někdy i jo, ale já mám spíš období, že se nemůžu na knihu už ani podívat.

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 17:16

Torrah 
Také soucítím. Stejné pocity jsem měla 1.3.2020. 

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 17:23
Reakce na Aranel:

​Někdy i jo, ale já mám spíš období, že se nemůžu na knihu už ani podívat.

​Nojo, mně se to většinou stává tak od poloviny každý knihy, se kterou se pinožím, i těch, který se mi zezačátku líbily (čest výjimkám). A v poslední třetině už je to s blížícím se termínem zpravidla ryzí nenávist.Naštěstí mě to do korektur zpravidla zase pustí. Holt to pitvání každý věty prostě k požitku ze čtení nepřispívá, no.

Offline Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 19:03

Aranel Ty ses prekladatel? To bych na tebe netipovala:-D. A to se pracuje vyhradne z domu? Jakoze fakt clovek sedi sam cele dny u pc?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33645 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 20:52

Karja Hele taky v kavárně třeba můžeš...

Offline Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 20:55

Potrefenáhusa To je mi jasny! Ale furt nemas zadny kolegy a v podstate i minimum ,,klientu,, se kteryma by ses mohla vidat ci komunikovat.

Offline Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 21:00

Jinak tenhle vikend stoji za to. V jednom pokoji mame uz treti den techno (nejaka party pres louku), v obyvaku pro zmenu vecer ska (party na druhou stranu). Proste dve stage v baraku. Dneska to prehlusila pout, ale to fak uvazuju, ze jim dojdu vypnout.

Jo a me samozrejme ani na jednu z party nepozvali, mozna tim bude zapricinena ta moje kyselost:-D

Offline Aranel
Avatar
4494 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 21:01

Karja Ano, jsem literární překladatelka, pracuju z domu, z kavárny, z coworku, z vlaku, ze zahrady, ... a abych teda "neseděla sama celý dny u pc", tak to občas prokládám prací v jedný kavárně za barem, tam si vždycky připomenu, jak je to osaměle doma s knihou bezvadný.

Většinu lidí, kteří mi práci zadávají, jsem nikdy osobně neviděla, to je pravda. Ale jako svoje kolegy a kolegyně vlastně vnímám ostatní literární překladatele a překladatelky, kteří se např. sdružují ve facebookových skupinách nebo v naší profesní organizaci. 

Offline Aranel
Avatar
4494 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 21:01

Prosperina Ale za polovinou to vždycky začne hrozně odsejpat!

Ahoj

Offline Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 21:03

Aranel To vis, me to prijde jako zajimavy povolani, asi to bylo parkrat v R. Pilcher (sem se na to divala s tatou, no). Jak ten prekladatel osamocene sedi doma s cajem:-D A taky to bylo tak tajemne popsany v knize Dejiny lasky, jak se ta matka s nikym nebavila, jen se zaskladavala prazdnymi salky od caje:-D

Offline Aranel
Avatar
4494 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 21:06

Karja Film jsem sice neviděla, ale zdá se mi, že to vystihli dobře. Slyšela jsem i o takovejch, který si na konce stránek kreslej malý hrníčky s kafem a skleničky vína

Offline Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 21:08

Aranel :-D:-D

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 22:08

Karja minuly tyden si udelali v baraku party novi sousedi, mladi kluci, party. Budili me do 1 v noci, ale ze by hodili pozvanku, to ne!

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 22:45
Reakce na Mirka:

Renusatko vyměním! Manžela na HO beru na dobu neomezenou. Udělá spoustu práce (i doma), je spokojený a relativně odpočatý, mnohem víc k dispozici a na údržbu je taky poměrně nenáročný. Jinak tlapkám.

​Jak který, můj doma opravdu celou dobu pracuje, takže doma neudělá vůbec nic (jako v domácnosti, k dispozici není. Navíc pořád denně vařím, protože neuvaří ani čaj a já u toho chodím denně do práce. Nikdy nejsem sama, protože doma i cvičí a do hosody nikdy nechodil.

Offline Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 23:01

Lamicka No hlavni party vecer je dnes. Nechapu, kdo sj na oslavu narozenin pozve na zahradu 3 kapely!!! 

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 23:20

Karja to je teda neco :( fakt vas lituju, asi rok se 200 m od nasich konaly svatby, skoro kazdou sobotu a nedeli rev a hudba do rana, pak ten podnik nastesti majitel zavrel.

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 23:30

Karja To vás lituju. U nás nad domem je stará cihelna. Teď tam udělali prostor pro pravidelné koncerty. Jeden už proběhl a opravdu zážitek. Od 22 to museli ztišit, ale i tak to bylo slyšet dost a hlavně se do rána pod okny courala mládež. Poslouchala jsem na balkóně a mladej tam byl, tak jsem mu psala, že mě měl vzít a on mi odpověděl, jestli jsem se nezbláznila, že nad 20 tam nikdo není. Jak kdyby to někdo ve tmě poznal.

Offline Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 08. srpna 2020 23:32

Lamicka Tak u nas je to ted vyjimecne, navic kdyby nebylo takove horko, tak to ani nevadi, ale ted okna fakt nezavru.