"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 10. června 2021 14:13

Ja jsem zase ten typ, co si maso z farmy z cech klidne da. V tu chvili me nezajima, ze v Africe nemaji vodu. Na druhou stranu si nechci kupovat neco obsahujici palmovy olej, protoze to nici pralesy. Priznam se, ze me je osud lidstva uplne jedno (jen muj nazor! Nikomu ho necpu). Krav je hodne, ale lidi taky. Jinak v tehle diskuzi neexistuje skutecna pravda. 

Offline Isca
Avatar
4443 příspěvků moje polička 10. června 2021 14:20
Reakce na continuity:

Evaeva no otázka zní,jestli je ekologicky šetrnější sníst špagety s masem ze zdejší krávy ( kde je navíc ta biohmota vhodna jako hnojení na pole) ...

Souhlas, právě hnojení chlévskou mrvou ( v patřičném rámci osevních postupů samozřejmě) bylo v našich zeměpisných podmínkách nejlepší metodou výživy rostlin a současně péče o dlouhodobou a, wait a moment .. udržitelnou kvalitu zemědělské půdy. 

Offline Aranel
Avatar
4480 příspěvků moje polička 10. června 2021 14:46

Jos Jsem na tom podobně. Maso mi normálně chutná ve všech podobách a jím ho velmi málo z těch etických a ekologických důvodů. Takže s králíkem od sousedů nebo kuřetem z ekofarmy takový problém nemám.

Avokádo a banány jím ještě míň než maso ale jako samozřejmě piju kafe, jím rýži, rozinky...

Offline Len
Avatar
2196 příspěvků moje polička 10. června 2021 15:52

Aranel Moje uhlíková stopa je jednoznačně tragická kvůli kafi, ale toho se narozdíl od omezení masa vzdát nehodlám.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 10. června 2021 16:01

Len Ja nejak omezuju maso s vekem, proste uz ho tolik nepotrebuju, abych jedla nahrazky cehokoli, to urcite nebudu /vegeburger je v pohode/. Ale zaroven, cim starsi, tim vic kafe!

Offline Aranel
Avatar
4480 příspěvků moje polička 10. června 2021 16:02

Len

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 10. června 2021 16:54

Len No kafe je u me taky tragicka spotreba. No a jak ja masa moc nesnim, tak zas mam psa, ktery ano. Ale zivot bez psa je pro me zivot, ktery nema smysl. Takze se to snazim trochu balancovat, kde to jde. 

Offline SunEclipse
Avatar
3098 příspěvků moje polička 10. června 2021 18:45

nechcete někdo z Prahy a okolí paví očka?  nějak se mi potvory namnožily strašně rychle

Offline barbucha blogger
Avatar
30492 příspěvků moje polička 10. června 2021 22:01
Reakce na Evaeva:

 Každopádně kdyby se vůbec nejedlo maso, jsme na planetě schopni vyprodukovat dostatek jídla pro všechny obyvatele a ještě by zbylo. 

​Pokud by se vůbec zrušil chov těch zvířat (kterej, jak píšeš výše, tolik zatěžuje naši nebohou zeměkouličku ), měli bychom skutečně rázem dostatek jídla pro celou planetu. Její populace by totiž zakrátko sestávala z pár tisíc přeživších mátoh, spásajících z posledních sil bující vegetaci 

Vypadalo by to asi tak, jak bychom dopadli, kdybychom před pár milióny let nezačali maso a mléčný výrobky vůbec jíst

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 10. června 2021 23:00

barbucha já za vegetariánství nekopu, ale produkce masa planetu holt zatěžuje, no. Pro někoho to může být důvod, proč maso vynechat a volit nějaké ty náhražky.

Offline barbucha blogger
Avatar
30492 příspěvků moje polička 10. června 2021 23:20

Evaeva 

Já jim ty důvody neberu, je to jejich názor... jako mám já svůj Jen dost pochybuju, že by vegetariáni resp. vegani dokázali bez veškerých potravin živočišnýho původu, jen na náhražkách, vychovat dítko - a to zdravý dítko - od novorozence... což by nutně museli/měli, mají-li skutečně zásady. Podle mě třeba taková sója všecko nezachrání, a cpát nemluvněti uměle vytvořený (to jest chemický) doplňky stravy taky nepokládám za extra prospěšný. No, jejich boj.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 10. června 2021 23:24

barbucha no, můžou si odrhnout od úst ve prospěch svého dítěte:) Zrovna tohle mi nepřijde neřešitelné. Asi není cílem živočišnou produkci vymazat z povrchu země.

Offline Mrakoplas
Avatar
8764 příspěvků moje polička 10. června 2021 23:25

barbucha umelo vytvorené doplnky stravy nemluvneti sú čo? 

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 11. června 2021 00:27
Reakce na barbucha:

Evaeva 

Já jim ty důvody neberu, je to jejich názor... jako mám já svůj Jen dost pochybuju, že by vegetariáni resp. vegani dokázali bez veškerých potravin živočišnýho původu, jen na náhražkách, vychovat dítko - a to zdravý dítko - od novorozence... což by nutně museli/měli, mají-li skutečně zásady. Podle mě třeba taková sója všecko nezachrání, a cpát nemluvněti uměle vytvořený (to jest chemický) doplňky stravy taky nepokládám za extra prospěšný. No, jejich boj.

​Tohle vůbec nechápu. Jakoze by civilizace pomrela na vegetariánství? To asi těžko. Už dávno je dokázány, ze při troše snahy je vege strava naprosto vyživove dostatečná (až na vitamin B12). Btw můj bratr (5 let) je vege od narození, samozřejmě nevím, co se mu deje v těle, ale vyvíjí se v pohodě a na žádný nemoci netrpí.

Offline Sweet Potato
Avatar
34769 příspěvků moje polička 11. června 2021 08:31

SunEclipse Možná bychom pár adoptovali.

Offline continuity
Avatar
33372 příspěvků moje polička 11. června 2021 09:21

MP Meri především, strava bez živočišné výroby není vegetariánská ale vegánska a bez mléčných výrobků a vajec už ta nutriční skladba tak příznivá není. Po druhé představa, že tady taky zrušíme pastviny, uděláme z toho pole, kde bude pšenice a tím nasytime dalsich x lidi je samozřejmě pro zdejší přírodu dost devastující. 

Že chov dobytka, drancuje planetu je pravda, ale to neplatí tady, ale jižní Americe, tady je to pro ekosystém prospěšná věc (myslím teď biochovy).

Jediný způsob jak jim v tom zabránit je nekupovat to, ale ne maso jako takové, ale ten argentinský steak. Druhá věc, že pro ně já to dost zásadní příjem do rozpočtu tak, aby nevznikl ještě horší problém. 

Prostě je to všechno propojeno se vším a jednoduché řešení: zrušíme skot, bohužel neexistuje. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45958 příspěvků moje polička 11. června 2021 09:23

continuity amen

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 11. června 2021 09:30

continuity Mas pravdu. Vse je propojene. Za me je nejlepsi (kdyz uz maso), tak z ceskeho a to hovezi. V tom jsme sobestacni (ve veprovem ne). Zaroven o masu premyslet a nejist ho dvakrat denne. U nas opravdu ztratu vody nedela skot ale spis pole, jelikoz se zrusily remizky, meze, mokrady a voda se nema kde drzet. Zaroven kde to lze, tak nechat louky a travu rust kvuli hmyzu a suchu. Soused tady vedle nas obden seka ten svuj  anglicky travnik, na hrebenu hor podotykam. Tyhle "drobnosti" jsou uzitecnejsi nez striktni veganstvi (zase jen muj nazor). Ale ja bych bez mlecnych vyrobku, medu nebo vajec asi posla. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 11. června 2021 09:36

continuity Jos to, co píšete vy, je rozumnéJe to jako se vším, všeho s mírou.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 11. června 2021 09:37

MP Meri Jenze ted mluvis ciste o zapadni civilizaci, ktera si nekde v Country life koupi, co potrebuje. Tak to jiste lze, ale chce to velkou spoluucast tech lidi, protoze se porad dost balancuje na hrane. Promin, ale dite vegetarian od narozeni mi stejne neprijde jako uplne zdrava varianta vyzivy. Vegan doufam neni...Jako vim o tom malo a je to vec tech rodicu, ale stejne...