"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 21. října 2020 14:16
Reakce na Gatita:

Extra blby dotaz - chtela jsem diteti pustit film na netflixu a nejde mi nastavit ceske zneni. Je mozne, ze by u filmu pro deti od 7 let nebylo? V nastaveni to na vyber neni, jsou tam ruzne jazyky (a moznost pridat titulky), vcetne polstiny, ale zrovna cj tam neni. Mam s tim zapolit nebo tam ta cestina nebyva? Pardon, jsem mimo, moc na to nekoukame

​Jo, většina dětských filmů tam v češtině není. Já to tedy taky pouštím v Aj, zatím si nikdo nestěžoval, asi je mu to jedno. 

Offline Gatita
Avatar
7120 příspěvků moje polička 21. října 2020 14:18

continuity Karoleena @MPmeri diky moc. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 21. října 2020 14:53

MP Meri ja jsem teprve vcera zjistila, ze syn si to pamatuje a vi ze tomu nerozumel, kdyz jsem mu tak ve dvou letech poustela kreslene filmy v aj. ze mu to nevadilo to je pravda:-)

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 21. října 2020 15:05

viktorka_od splavu Zajímavý :) U nás tím začal muž, mu pouštěl nějakou pohádku a říká - "počkej, ještě zapnu titulky" ... já na něj koukala, jestli to jako myslí vážně A on v první chvíli vůbec nechápal, vůbec mu to nedošlo, že mu to pouští v Aj. Já jsem pak párkrát použila Netflix pro dítě, když mi bylo špatně, a po jeho vzoru jsem zapla první kreslenou věc, že byla v Aj dítě vůbec nevzrušilo, ale třeba se to časem změní :)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 21. října 2020 15:14

MP Meri imho hodne maly moc nerozumi ani cestine - myslim teda fakt filmy ne nejaky vecernicky typu fii uaa ahooj:-) no a my meli tehdy takove ty Priserky sro a podobne na kazetach s titulky. tak jsem si rikala ze je to jedno a bylo, nicmene zrovna vcera jsme o tom mluvili a on si fakt pamatuje ze to bylo v jinym jazyce:P

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 21. října 2020 15:26
Reakce na euridike:

DruI To já bych spíš sázela na nějaké to graffiti, bohužel... Ale teda do té šály bych se pustit mohla, co by ne, hladce, na velkých jehlicích, to by mohlo jít!

​Ano, ano!

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 21. října 2020 15:28

euridike DruI Už jsem v duchu probírala zásoby přízí a přemýšlela, jestli něco decentnějšího nebo živějšího :-) Ale do Prahy se teď nedostanu, abych to MT oblékla, tak nevím, jestli se do toho pouštět. A ještě mne napadlo, že by MT mohla nosit ledvinku, někdy křížem přes hrudník a někdy v pase. Hodilo by se mi to k ní.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 21. října 2020 15:29

Emi  ledvinku!

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 21. října 2020 15:43
Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 21. října 2020 16:02
Reakce na Sweet Potato:

OliveOyl V sáčku jsem dělala leccos (jeden čas jsem je dostávala od někoho ze sáčkové firmy), i řízky v cornflakes. Funguje to. 
Jinak máma držela fakt velmi přísnou žlučníkovou a slinivkovou dietu a vyjímečně udělala řízky v alobalu. 

​díky, přesně tohle jsem chtěla slyšet :) já tím ten můj oplégr nemíním krmit třikrát denně, jenom svátečně, ať nemá chudák pocit, že přišel o všechny radosti světa; zkombinovat to s bezlepkovou dietou už bude trochu výzva

711990 baltik katkas díky

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 21. října 2020 16:05

OliveOyl 

Teď jsrm si vzpomněla, že dietáři mají nějaký fígl, jako udělat řízek a po dosmažení? ho přelít vařící vodou Prověř, měla bys to s minimem práce navíc.

Offline Garfie
Avatar
23826 příspěvků moje polička 21. října 2020 16:16

MP Meri Už jsem to tady někomu radila, malým dětem je úplně putna v jakém jazyku pohádku pouštíš, myslím, že naše začaly jazyky rozlišovat až tak v pěti....

Offline Garfie
Avatar
23826 příspěvků moje polička 21. října 2020 16:17

Emi  ledvinku!

​Jestli na ni narveš Zilvara, tak si mě nepřej!!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 21. října 2020 16:22

Garfie toho by asi marus neoblekla;-) ale riflova ledvinka, hm

Offline Garfie
Avatar
23826 příspěvků moje polička 21. října 2020 16:22

0zero7 S tím darem pro maminku přes Rohlík je to super nápad!! A na adresu k ní do práce 100% rozváží, takže pohoda. Kdybys nějak potřebovala pomoct, tak se klidně ozvi. 

Edit: koukám, že máš další pomocníky, tak to klapne stopro!!

viktorka_od splavu  

Offline Zu
Avatar
2528 příspěvků moje polička 21. října 2020 17:03

barbucha Urban Project, ale já bych druhý nezelený stejně nevymáhala nazelenalý kdyžtak unosim se psem. nojo, čistírna mě taky nenapadla, ale ty teď asi taky zavřeli

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 21. října 2020 18:45

OliveOyl dynda 

Ten trik jsem mockrát použila, když měla malá neteř chronický zánět slinivky a žlučníku, tak jí to doporučili v nemocnici - usmažíš řízek, úplně normálně (olej, sádlo) a když ho vyndáš z pánve, 2-3x ho rychle ponoříš do vařící vody. Člověk by nevěřil kolik tuku to pustí.

A kupodivu obal zůstane křupavý.

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 21. října 2020 18:48

euridike Neni zac! Ja mam na dnesek vecer prosecco a udelam pro kamarady v bubline kure na paprice a snime to v bordelu nejvetsim, protoze balim stehovani a taky se to nepos.... Black Pumas

Ja zas nedavno jela Filla Brazillia a vzpomela jsem si na Tebe. JO a jeste I will posess your heart od Deathcab for Cutie a Hot Damns - Something evil (ta je super), konec music okenka

Lambert a Pink jsem netusila ze spolu meli show, super! Tu mam rada, na gym playlistu ji mam hodne. 

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 21. října 2020 18:50

Pinot Noir zas to prekopali? Uff to se mi nechce do aktualizace, co je koupil FB je to samej upgrade

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 21. října 2020 18:53

Garfie adresu uz jsem kontrolovala a ted jak bude zavreno (snad jen chvili teda) to jde i domu, ale mam cas. Fakt myslim, ze v tehle dobe ta svickova a vino nej darek, to oceni jeste ze to tady necte teda! Kamoska rikala, ze mi doruci kytku, ze ma super kvetinarku, to se mi online nechtelo pac nevis jaky koste to bude ve skutecnosti. Ale kdyby neco tak se ozvu, hi. Dik moc!