"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 10. července 2019 21:28

MP Meri být to na mě, je to dávno vyhozené... bez jakýchkoliv výčitek a čehokoliv dalšího... koneckomců se měl adresát postarat o to, aby dal všem vědět novou adresu, a pokud to přišlo obyčejnou poštou, tak to zase nic megadůležitého nebude...vůbec vlastně nechápu ty starosti kolem toho :-) 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 10. července 2019 21:35

nolita tak mymu ex prisly obyc postou vysledky biopsie s pokynem, at se objedna na operaci. biopsie byla nejednoznacna, ale to co pak vyndali bylo maligni. puvodne presne s takovym mavnutim ruky ten dopis chtel zahodit.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 10. července 2019 21:39

viktorka_od splavu no ovšem nic nemění na tom, že se ten dotyčný má postarat o to, aby se vědělo, kam mu doručovat... takže ok, někdy může přijít něco důležitého, zbytek ovšem zůstává stejný...kor po dvou letech...

předpokládám, že zahodit chtěl on, který byl adresátem, a ke kterému se dopis dostal, což je ale poněkud jiná situace, než se tady řeší... zahodit dopis, který mi přijde obyčejnou poštou nepřečtený, je dost blbost... 

Offline Gatita
Avatar
7128 příspěvků moje polička 10. července 2019 21:42

MP Meri klid, pokud nekdo cekal na nejake dulezite vysledky a porad nic, tak se nejspis pripomnel primo v nemocnici. I kdyz....ted jsem si vzpomnela, ze mi cerstve po propusteni z porodnice volali, ze mi zapomneli dat nejake me zpravy,at si prijedu. To se mi v sestinedeli nechtelo, tak ze pry mam poslat ofrankovanou obalku.a ja si vubec nemuzu vybavit, jestli jsem to udelala, jestli neco prislo, ani co to melo byt (pac vsechny papiry k diteti mam a netusim, co by to mohlo byt ve veci me osoby).

takze asi tak, ale v poslednich letech jsem se nestehovala, tak moje to tve psani snad nebude.

Offline Kokoska
Avatar
28227 příspěvků moje polička 10. července 2019 21:43

nolita ona pošta na nějaké přesměrování zásilek občas hází bobek, ale po dvou letech už bych se tím fakt nevzrušovala.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 10. července 2019 21:43

nolita no je mozny ze se na to vykaslal, nebo taky ne - ja takhle vyridila dosilku na poste, melo to byt myslim na 3 mesice. za tyden vola nova majitelka bytu, ze tam mame postu. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 10. července 2019 21:46

Kokoska ano, to vím i z vlastní zkušenosti, ale opět - nic, co bych musela řešit já, které se ten dopis dostal do ruky, fakt bych ho max vrátila na poštu, jakmile přišel, kteří to vrátí odesílateli, řekla bych, co jiného by s ním dělali... no a přesně - po dvou letech je to tak max téma na parfu :-)

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 10. července 2019 21:47

viktorka_od splavu ty ale pořád mluvíš o něčem jiném... point je, že to fakt není tvá starost, pokud se ti nějaký dopis dostane do rukou...

Offline Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 10. července 2019 21:53

MP Meri Hele, takhle jsme jednou platili 6.000 u pojistovny, kvuli nepredane poste, ale tak pos.ala to I pojistovna, maji I jine komunikacni prostredky ze, ale asi jim to bylo takhle prijemnejsi. Nicmene za dva roky by se ni nezachranilo, takze znic dukazy, at na tebe neprijdou!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 10. července 2019 22:02

nolita imho je (dostanu-li do ruky dopis, ktery mi nepatri, urcite nejsem povinna ho dorucovat-ale vratit minimalne ze slusnosti urcite) coz se ovsem nestalo a ted se uz mi to zda dost zbytecny. 

MP Meri taky by slo hodit ho do postovni schranky, tim bys to vyresila aniz bys ho musela zahodit:-)

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 10. července 2019 22:06

viktorka_od splavu no to je to, co píšu... donést na poštu, ale hned, když se to stane... 

by jí přišel znovu ne?:-)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 10. července 2019 22:07

dopisy mi připomněly poštovní problém u nás.

v obci bydlí hodně lidí se stejným příjmením, byť nijak nepříbuzných. jednu dobu se často stávalo, že přišel dopis, na kterém bylo jméno jednoho člověka, ale adresa jiného, se stejným příjmením, ale jiným křestním. a teď babo raď, komu patří a kdo ho má otevřít

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 10. července 2019 22:55

Jiná Realita To je vtipny. Asi se musi sejit a nahlas precist .

Vzpomnela jsem si, jak mi vypravel kamarad, ze se v obci, kde zil, zblaznila postacka, vsechny dopisy otevrela a pripsala tam svoje poznamky. Pry jeho mamince posilala kamaradka nejaky recept a bylo to proskrtane a opravene, ze takhle to bude lepsi.

Online andulka01
Avatar
10635 příspěvků moje polička 10. července 2019 23:56

MP Meri Odolej, porušení listovního tajemství je trestní čin. Ať je tam co chce.

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 11. července 2019 07:14

Lamicka  Ve vsi, kam jsme jezdili na chalupu (a měli tam všechny příbuzné) byl taky vyhlášený pošťák, který četl poštu. Jako děti jsme ho milovaly, třeba jel na kole za tetou, mával dopisem a volal "píše ti ta Hana z Ostravy, operace se povedla, ale bude se asi rozvádět, přistihla Jiřího s nějakou ženskou...." a tak, vždycky za ním utíkal chumel rozjívených děcek a těšily se, co uslyší!

Offline Tak Betty
Avatar
4975 příspěvků moje polička 11. července 2019 07:42

MP Meri přeškrtni adresáta, šipku k odesilateli, hoď do pošt. schránky. Za be hoď do koše, udělala bych já tedy po těch dvou letech.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. července 2019 08:17

Víte, prosím, některá, kde (asi ideálně v Praze) seženu takový ten ochranný sáček/vak na oblečení, abych ho mohla hodit do pračky? Potřebuju větší, aby se mi do něj vešly šaty. Doma mám jen malý na spodní prádlo.

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 11. července 2019 08:29

Garfie to je taky dobry

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 11. července 2019 08:31

wendulka ja je mam z Rosmanna (na zip) a z domacich potreb v Dejvicich (stahovaci), ale byly vzdy jen v setu (3 ruzne velikosti).

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. července 2019 08:40

Lamicka Nevadí, klidně koupím i set, to se neztratí. Jen jsem nevěděla, kde to vedou. Dejvice by šly taky. Díky.