"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 16. května 2019 17:33

RoSa 

Hele jestli ti nebere mobil (asi nebere neznámý čísla, a možná ví proč!), tak jí napiš aspoň sms, tu si přečte. Klidně jí můžeš vyhrožovat zneužitím osobních údajů apod., beztak tomu každej rozumí jak koza petrželi (včetně mě). 

Možná je to ňákej chronickej objednávač (a neplatič), a pod svým mailem už do těch shopů nesmí? No nevim.

Ta tečka v mailu, to mě teda dostává... taky jsem myslela že to je prostě znak!

Offline rasaNori
Avatar
7684 příspěvků moje polička 16. května 2019 17:42

Sairon saal digital, nechala jsem pres ne delat velke platno do loznice, plus nekolik fotoknih a je to uplne nejvic bozi. Ale nemecka firma no.

Offline continuity
Avatar
33430 příspěvků moje polička 16. května 2019 18:22

RoSa ja vam do toho gmailoveho problemu hodim jeste dalsi informace. podotykam, ze to uz je skorem internetova mytologie. ale uz jsem o necem podobnem kdysi slysela (uz dlouho ne, ale to muze byt prave tim, ze si ten email dlouho nepouzivala). z casu na cas se objevila historka podobna te tvoji s tim, ze nekdo dostaval cizi emaily do sve postovni schranky. dokonce jsem ted dohledala cloveka, ktery tvrdi, ze toho druheho dohledal a osobne navstivil a div se svet, ten druhy pouzival stejny email (akorat bez tecky) a mel v nem jenom svoje emaily. 

dokonca jsem nasla zminky, ze mel kdysi gmail chvilku v tom registracnim procesu chybu a umoznil zaregistrovat jednu adresu s teckou a jednu bez tecky na dva ruzne lidi, pricemz jeden z nich pak dostaval vsechno. ale co vim, nikdy to nepotvrdili, ani se k tomu nijak nevyjadrili. 

jeste bych zkusila kontaktovat podporu gmailu, pani bych dala do kopie. ale jestli ti budou schopni pomoct netusim. (tehda to neslo, ale dnes je to uz trochu jina firma).

pokud je to opravdu chyba v gmailu, na policii toto konkretni asi neni, ale pripady, kdy nekdo prokazatelne zneuziva neci emailovou adresu, identitu, ruzna kyberneticka sikana a pod. policii normalne patri. jak jinak by to clovek mel resit? jedine policie se dostane k informacim, ktere jsou pro setreni potreba (IP adresy, logy), nikomu jinemu to operator dat nemuze. 

policie ma normalni utvar, ktery se tim zabyva, jestli je to zavazne nebo bagatelni bych si z pohledu (znacne pouceneho uzivatele) netroufla odhadovat, ono se taky obcas ukaze, ze tech postizenych jsou treba stovky. 

Offline rasaNori
Avatar
7684 příspěvků moje polička 16. května 2019 18:38

Ze spartoo se da objednat jen s dopravou dpd za 190,-? Ti zamrzli ve stredoveku ne? 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 16. května 2019 18:46

rasaNori určitě ne, myslím maj snad nad litr doručení zdarma?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 16. května 2019 18:49

Jo a adresu bych si změnila, než se natahovat s nějakou nesvepravnou ženskou 

Offline rasaNori
Avatar
7684 příspěvků moje polička 16. května 2019 19:20

Potrefenáhusa ja prave zkusila přihodit at to je nad litr a porad jen to dpd... 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 16. května 2019 19:30

rasaNori a mas tam registraci? Mne to píše zdarma

Online RoSa
Avatar
8149 příspěvků moje polička 16. května 2019 19:36
Reakce na Sweet Potato:

RoSa Gmail je ale vždycky com, nebo ne?

(což mi samozřejmě nebrání psát .cz a pak se divit)

​blbost píšu s tim .cz/.com:

ale existuje varianta @gmail.com a @googlemail.com .... třeba má ta blbka tu dlouhou koncovku a je líná to psát?

Offline rasaNori
Avatar
7684 příspěvků moje polička 16. května 2019 19:36

Potrefenáhusa on je to nejaky partnersky produkt tak proto asi 

Offline Janulik03
Avatar
16635 příspěvků moje polička 16. května 2019 19:41

RoSa a ja si myslim ze sa jej uz ten chybny mail ponuka v PC a vobec si nevsimla ze tam ma chybu. Ja som totiz takto mala chybny mail s preklepom a tiez sa mi potom automaticky vkladal

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. května 2019 19:43
Online RoSa
Avatar
8149 příspěvků moje polička 16. května 2019 19:49
Reakce na continuity:

(uz dlouho ne, ale to muze byt prave tim, ze si ten email dlouho nepouzivala).

ne, to nejsou až tak starý maily - a teď jsem se dívala na Hilfeforum, a tam jsou na stejný problém stížnosti uživatelů psané teď čerstvě, třeba 2 dny zpátky

jeste bych zkusila kontaktovat podporu gmailu, pani bych dala do kopie. ale jestli ti budou schopni pomoct netusim. (tehda to neslo, ale dnes je to uz trochu jina firma).

paní do kopie těžko dám, když používá můj mail... a podpora prej nefunguje - jsem se dočetla na tom Gmail-Hilfe

pokud je to opravdu chyba v gmailu, na policii toto konkretni asi neni, ale pripady, kdy nekdo prokazatelne zneuziva neci emailovou adresu, identitu, ruzna kyberneticka sikana a pod. policii normalne patri. 

o policii jsem já ale vůbec neuvažovala

na druhou stranu je fakt, že až se třeba někdy budu chtít zaregistrovat v nějakym eshopu nebo portálu, kde je ta pani provařená a na blacklist, budu mít asi smůlu, no...

Offline continuity
Avatar
33430 příspěvků moje polička 16. května 2019 20:18

RoSa pani muzes do kopie dat, pokud budes davat presne tu formu emailu, co pouziva ona, vcetne tecky. ona by v tomto pripade mela svoji vlastni schranku, kam se ji to doruci. pokud ale podpora nefunguje, tak to je stejne jedno. jde jenom o to, ze pani nemusi nutne byt uplne blba  a je mozne, ze ji vsechno funguje jako ma. emaily, ktere ji pises, vypadaji podobne jako vyderacske emaily, ktere jsou uz tak rok celkem rozsirene (utocnim tam z adresy obeti pise, ze ma pristup do jejich schranky a zverejni nejake kompromitujici data), takze je mozne, ze to proste ignoruje, protoze to je takova obecna rada.

pak ti zustava bud doufat, ze ona nevidi reciprocne tvoje emaily a zablokovat ty, ktere chodi na jeji formu adresy, aby ti to padalo rovnou do spamu a nebudes to ani videt. nebo si zmenit schranku, nevim jaky velky problem by to pro tebe byl. 

k policii jsem vyjadrila obecne, protoze se tady o tom diskutovalo. pokud ona trvale pouziva jenom svoji verzi adresy, tak eshopy ty tecky neignoruji, tudiz vas pri registraci podle emailove adresy (casta forma) normalne rozlisi.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 16. května 2019 20:29

continuity přiznávám že jsem to musela vyzkoušet, nemám teda tu jméno.příjmení, ale s tečkou adresu mám... a tak jsem z jinýho mailu poslala bez tečky a fakt to funguje:-) 

Offline continuity
Avatar
33430 příspěvků moje polička 16. května 2019 20:56

viktorka_od splavu ono to funguje, ze na tecce nezalezi, kdyz to dela to, co ma, podle dokumentace. ale jak pisu, jdou legendy, ze tam v zacatcich byla chyba (a mozna jenom chvilku). kdyz tak se tyka to uctu specialnich zalozenych nekde v dobe, kdy byl gmail na pozvanky nebo tesne po. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 16. května 2019 20:59

continuity no to právě mám, no

Online RoSa
Avatar
8149 příspěvků moje polička 16. května 2019 22:50

continuity

ta tečka je ale MOJE!

a ta pani ji používá taktéž (ne, že ona to píše bez tečky a přistane to u mě)

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 16. května 2019 22:52

RoSa 

Doprčic přece máš ale i heslo do toho mailu, ne? 

Online RoSa
Avatar
8149 příspěvků moje polička 16. května 2019 22:58

barbucha no jasně! dneska jsem si ho dokonce i změnila - přišel mi na (už kdysi dávno registrovaný!!) mobilní číslo nějaký kód... a všechny maily v historii od r.2006 poznávám, jsou moje, jen poslední rok to asi zkouší používat ta blbá ženská z Bílovce/Studénky