Advent (nejenom) s dětma

31. října 2020 10:26
Online continuity
Avatar
33114 příspěvků moje polička 31. října 2020 10:26

Letos to bude dlouhy, žluťásek mi dala tipy, jak zaměstnat děti před Vanocema. Možná by tohle mohlo být takové radostné vlákno na toho, co jste dělali a udělali. 

žluťásek 

continuity vyrobit nějaké ozdoby třeba z pomerančové kůry, zapálit františky, naučit se novou koledu, upéct nějaký druh cukroví, napsat pohlednici třeba babičce nebo do nějakého projektu pro jiné seniory, možná i třeba vybrat dárek pro ježíškova vnoučata?, ozdobit okno vlockama, barvou na okna nebo co sneses, zahrat si spolecne nějakou hru, holky by mohly z Lega vyrobit něco vánočního, třeba betlém nebo adventní věnec?, prozkoumat tradice jiných států a zkusit něco zajímavého ze zahraničí, nachystat dárek do Krabice od bot, jestli něco takového zas letos bude

To asi všechno znáš, jen první nápady

Online continuity
Avatar
33114 příspěvků moje polička 31. října 2020 10:29

Já mám zatím krabici kozmetických surovin, loni měly velký uspěch pěnové koule do vany a výroba mydlicek. Už se na to holky ptaly, jestli bychom to nemohly dělat zas. 

Offline moora
Avatar
7471 příspěvků moje polička 31. října 2020 10:32

continuity dobrá zábava je též výroba gelových svíček. Jednou jsem za příběh, jak to probíhalo u nás, vyhrála vánoční kuchařku pro dceru :))) 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45836 příspěvků moje polička 31. října 2020 10:34

moora ooo a ted prosim ten pribeh!:-)

Online continuity
Avatar
33114 příspěvků moje polička 31. října 2020 10:34

moora vidíš, a to vůbec neznám. Předpokládám, že to vygooglim, ale z tvé poznámky tipuji, že más i nějaké rady do života.

Jinak dcera takto vyráběla svíčky v jedne roubence a ten roztopený vosk vylila na ty klasicke kamna s plotnou.

Offline moora
Avatar
7471 příspěvků moje polička 31. října 2020 10:42

continuity vygooglis

a k tem praktickym radam: ten gel vyrobili pravdepodobne vedci v NASA, takze drzi jak helvitska vira na vsem, na cem ulpi. Takze uplne nevim, jestli nasledny uklid vyvazi tu zabavu pred tim

Offline rasaNori
Avatar
7680 příspěvků moje polička 31. října 2020 12:31

moora ja jsem jednou jako dite chtela delat svicky ze zbytku svicek, nicmene kdyz mi to v tom rendliku na kamnech blaflo, protoze jsem pominula jako dite ne prilis varici matky souslovi vodni lazen, tak me nenapadlo nic lepšího nez ten kastrol zalit vodou a vylit ho do drezu. Navic jsem se priznala az po tom, co drez prestal odtekat, protoze ten vosk kupodivu ucpal odpad:D

Offline letolet
Avatar
545 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 08:22

Nemáte prosím někdo tip na adventní kalendář s dobrou cokoladou, pralinkami? Je to pro pubertální holky, po projeti internetu zavrhly všechny kosmetické kalendáře, že by z toho víc jak polovinu vždy nevyužily a přeji si právě čokoládu. 

Offline moora
Avatar
7471 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 09:04

letolet lindt?

Offline letolet
Avatar
545 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 09:23

moora lindt  mám v záloze, líbí se jim dokonce jen takové ty malé čtvercové krabičky. Ale chtěla jsem je zkusit překvapit něčím, co neznají. 

Online continuity
Avatar
33114 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 09:53

letolet v Albertu měli oříškové - mandle v čokoládě a takové věci. 

Jinak ten největší Lindt, co stojí kolem pětikila, je úplně nejlepší.

Offline letolet
Avatar
545 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 10:21

continuity Tak ten oriskovy by starší určitě potěšil, podívám se po něm. A pak teda budu hledat velký lindt :) Já až na pár let s lego kalendáři dělala vždy nějaký kalendář sama, ale jak je teď tak různě pozavirano a nedochazim do práce, tak nějak nemám morál něco vymýšlet. I když to vlastně až tak spolu nesouvisí. 

Online continuity
Avatar
33114 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 10:44

letolet mě to čeká dnes. Ale už se těším.

Offline letolet
Avatar
545 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 11:09

continuity závidím. Další překážkou je, že jak jsou holky furt doma, tak na to nemám kdy. Mrzí mě to, my se na advent a všechno kolem vždycky strašně těšíme a užíváme. A ten kalendář je prostě takový  start.

Online continuity
Avatar
33114 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 11:57

letolet tak jsem letos udělala objednávku na ekokoze a budeme vyrábět domácí kozmetiku. Akorat jsem se snažila rozklíčovat, k čemu ty lahvičky a pytlíky všechny jsou

Lono jsme měli krabici na penové koule od M&S a sadu na mýdla. stálo to hříšné peníze a holky se mě furt vyptávají, jestli budem tvořit i letos. 

Mám tam ingredience na ty sumivky, normální mýdlo, gelové mýdlo a slehany krém, pak tam dám dám nejake pečení a výzdobu oken, naučí se koledy, udělají nějaké ozdoby, mám pro ne vanocni pyžama a je to. Ani to nebylo letos tak složité, akorát to musím sepsat a vymyslet nějaké neokoukane skrýše (v tom teda spoléhám na muže).  

Offline letolet
Avatar
545 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 13:05

continuity já se do toho snad ještě pustím, když tě čtu. Minimálně bych mohla zvládnout nachystat něco na každý víkend. Koukla jsem na ekokozu a vidím to na výrobu čokolády. 

U nás minulé roky letely sady na výrobu mýdla z Libebit. Holky se s tím vyblbly, pořešily dárky pro babičky a kamarády a navíc ta mýdla jsou opravdu kvalitní. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 13:14

continuity zkoušela si někdy studený porcelán? Narazila jsem na recept na internetu, chtěla bych to vyzkoušet.

Online continuity
Avatar
33114 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 13:14

letolet no to bylo mým cílem. Vždyť nemusis mit všechno pripravene hned zkraje. Postupně se ještě něco naskytne. 

Nevím jak máš velké holky, ale ty moje už zvládají upéct sami muffiny, tak si myslím, že dají i perníčky - to akorát vyndám z trouby. Strčím jim tam recept a a pokud stihnu koupím sadu vykrajovátek nebo alespon zdobitka. 

Online continuity
Avatar
33114 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 13:19

Evaeva vůbec, já toho moc vytvořeného nemám, až teď s dětma. 

Ale zkus a dej vědět. 

Co by ještě mohlo jít s malýma dětma jsou ozdoby ze slaného těsta nebo jsme s muzem odlévali sádrové vylitky a ony to pak malovaly.. 

Offline letolet
Avatar
545 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 13:22

continuity podařilo se ti to holky 15 a 12 takže omezení v podstatě žádná, ale čím jsou starší, tak tím se na to všechno kolem prostě i víc těší. 

Evaeva na to jsem narazila včera a asi to zkusíme. Představuji si to trochu jako modurit, děcka z toho chtěly udělat jmenovky na dárky