Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline viktorka_od splavu
Avatar
45990 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 21:21

continuity teploměr furt nemám:-( už si ho plánuju pořídit snad 10 let ale nikdy nepřišla situace že bych ho potřebovala vážně nutně abych fakt šla a koupila. asi budu muset naplánovat rostbíf:D

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 21:22

Roastbeef jsem zrovna dneska kupovala u Cibulky v Perlovce (mají nejlepší).  Ale říkali jsme si, že musíme někdy zkusit i vyrobit doma.

A mražení vína? Neumím si představit. Pokud bychom zbytek vína nespotřebovali (a to mi nepřijde moc reálné), tak bych koupila malé balení. Ale já obecně nejsem příznivcem mražení tak nějak čehokoli. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 21:23

viktorka_od splavu 

Souhlas, roastbeef je brnkačka, jenom ohlídat propečení. Spousta muziky za málo práce a málo nádobí.

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 21:25

dynda Že? Kuchařskou hvězdou snadno a rychle. 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 21:26

Sweet Potato 

Přesně a těch způsobů, jak to sníst...

Online Potrefenáhusa
Avatar
33608 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 21:28

Sweet Potato taky chci bejt kucharskou hvězdou!!!!

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6123 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 21:30

Karja Hele, nevím teda, jak často s tím vínem vaříš, ale co taková ta "vakuová pumpička" na víno? Ta by tu životnost vína měla na pár týdnu prodloužit.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 21:36

Potrefenáhusa 

Zakup pořádnej flák nízkého roštěnce a dej se do toho. My jsme schopní to zkonzumovat ve dvou, když na to přijde (ne najednou, ale prostě se nevyhodí, ani když upeču kilo masa...). Myslím, že se dá podle Florentýny nebo u Cuketky je to hodně probraný taky. Dělá se normálním tempem i pomalu, receptů najdeš hodně. Vůbec se toho neboj.

Online Karja
Avatar
35731 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 22:28

Lama_z_Lana Fakt na par tydnu? Nakolik tak? Ja myslim, ze to by mi pomohlo hodne, ja varim casto, takze by to mohlo klapnout, plus nejakym uskravanim bych tomu mohla pomoct. Ale za tri ctyri dny fakt nejsme schopny stahnout ten zbyvajici pulitr:-D.

Online Karja
Avatar
35731 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 22:30

viktorka_od splavu My delame doma rostbeef I bez teplomeru:-D. Vzdycky jsme se najedli, jako v restauraci mivam lepsi, ale ten doma je take dobry. Teplomer jsme taky kupovali az moc dlouho;-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45990 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 22:34

Karja prosím dej recept:-)

no a to víno - za tři čtyři dny se snad nezkazí? zavřená lahev se po třech dnech dá i vypít:-) uvařit po týdnu dozajista, i dýl

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6123 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 22:34

Karja Kdysi mi jeden známej říkal, že mu to víno pak vydrželo tak 3-až 4 týdny. Na netu jsem teď koukala píšou tak ty dva týdny. Osobní zkušenost nemám - vařim s vínem, abych ho pak mohla dopít, žejo

Online Karja
Avatar
35731 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 22:41

viktorka_od splavu Hele sasi to zasadne pritel, mne tohle varit nebavi:-D. Podle me ma nejaky obycejny recept z googlu a proste to jen dela bez teplomeru;-)

Lama_z_Lana No, tak to zkusime, to uz se da;-). Diky za tip;-)

Offline Lamicka
Avatar
13333 příspěvků moje polička 13. ledna 2019 09:26

Potrefenáhusa chce to dobry maso, pak na tom nic neni. Ja se nejdriv dost bala, ze to bude nejedly a zkazim kus krasneho masa, ale dopadlo to. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 13. ledna 2019 09:37

ja jsem dostala strasnou chut zkusit doma uvarit roast beef! sice se k tomu nejdriv dostanu o vikednu za dva tydny, ale musim to aspon zkusit, uz se tesim 

Online brrr
Avatar
9967 příspěvků moje polička 13. ledna 2019 09:54

Ad mražené víno... my si ho kolikrát otevřem večer a než se stihne dopít, tak někdo (ano, obvykle já) usne. Druhý den třeba není čas/chuť dopíjet, muž jede na týden pryč a mě samotnou pít nebaví. Jednou za čtvrt roku se nám to prostě stane. Tak to strčím do mražáku. Do těch formiček to dávám proto, že mám obvyklý nedostatek krabiček (záhada, ať jich člověk kupuje sebevíc, schraňuje je sebevíc, vždycky pochybí). Až ty kostičky zmrznou, sesypu je do sáčku a pak je dávám v potřebném množství (pár nebo všechny najednou).

Offline 999
Avatar
17532 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 18:06

Jak tady pořád čtu o těch nemocech, začalo se mi zdát, že na mě taky něco leze. Tak jsem včera koupila slepici a uvařila pollívku. To je prostě všelék . A abych to měla posichrovaný, tak jsem ji zapila Barolem... Jsem úplně zdravá .

Offline continuity
Avatar
33434 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 18:28

jinx diky za pripomenuti a ja uz ho pod vlivem zdejsi diskuze upekla a mela jsem jeste kousek schovanej. akorat jsem premyslala, co si dam k veceri, malem bych na nej zapomela!

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 18:38

999 Ze jo? Ja jsem uvarila v pondeli polivku ze sesti hovezich short ribs a uz je v cudu, vyborny to bylo, vidim to na vyvar jednou tydne nez se otepli. 

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 17. ledna 2019 18:41

Vcera jsem udelala kvetakovy rizoto s krevetama a teda musim se pochvalit, byl to vylozene haluzovej pokus a je to vynikajci, recept dodam, kdyby mel nekdo zajem, samo z ryzi to bude jeste o chlup lepsi.