Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Online Karja
Avatar
35683 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 13:18

brrr brrr Ja si do mrazaku delam a mivam to dobry. Pritom nad tim nijak nespekuluju, nahazim na maslo zeleninu, co mam, takovou tu klasickou a pak co je doma, jsem schopna do toho hodit I papriku:-D. Pak klasicke polevkove koreni a varim. Priznam se, ze to casto delam ze tam casto zahuci ,,zbytky,, zeleniny, co bychom uz nesnedli. Jako samostatne jako polevka by to nee vzdy bylo dobry, ale jako zaklad do dalsich jidel OK.

Ja spis mam problem s jidlama, kde je vino, mne se pak casto ten zbytek zkazi, takze treba rizota bez vina jsou jalovy, nekdo vino mrazi, ale to mi prijde divny

Offline Mohučanka
Avatar
6381 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 14:17

tv Hahaha, to mi připomnělo, jak jednou u babičky a dědy na vsi zazvonil zvonek, já šla otevřít (bylo mi tak 8 až 10), venku stál místní řezník a taky myslivec, v ruce párek střelených bažantů a se slovy "Dej to dědečkovi" mi to ptactvo vrazil do ruky a zmizel. Babička se chudák křižovala, že jí to byl čert dlužen. Děda byl písmomalíř a byla to odměna za nápis na myslivnu. Ráda si přečtu dobré rady co s bažanty

Edit: aha, už jsem to dočetla. Určitě bude moc dobrej!

Online Karja
Avatar
35683 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 14:33

Mohučanka Ja sla jednou, asi teda v patnacti otevrit, tam chlapek, at jdu k auto, otevrel kufr a tam na me vykoukla hlava danka a dalsi jeho prislusenstvi. Vylovil nejakou kytu a at to dam tatovi. No moc se mi do toho gulase nechtelo, ale nakonec jsem se nechala presvedcit:-D

Offline tarra
Avatar
284 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 15:18

S bažantem mám taky zážitek z minulosti, taky to byl nevoškubanej probrokovanej dar. Práce to byla hrozná, ale bylo to už před mnoha lety a tenkrát pamatuju, že i po tom všem mi to nějak nepřišlo neúměrné, protože jsme to  mladí brali jako něco jiného, normálně nekoupitelného a dobrodružná příprava byla skoro bonusem:o)...v dnešní době už je to samozřejmě na zvážení.o), ale bezopeřence bych neváhala zpracovat ani teď

Online viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 15:21

tarra mne jako lenochovi se zkusenosti z masny to nijak dobrodruzny neprislo a kdyz mi pak darce rekl ze sam by to byval hodil do te popelnice, ale tak kdyz uz tak to dal teda mne..  

kazdopadne dotaz na uz pripravenyho fogla je docela neco jinyho, dej pak tv vedet jakej byl:)

Offline brrr
Avatar
9957 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 15:55

Rozhoupala jsem se včera večer a dala zeleninovému vývaru druhou šanci. @Karja má pravdu, samo o sobě je to nějaké, ale z části jsem udělala dneska dýňovou polívku a dobré, takže všem dík za tipy.

@Karja Klidně to víno zmraž, já ho dávám do tvořítek na led a pak používám do vaření po částech.

Offline tarra
Avatar
284 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 16:17

viktorka_od splavu však já to chápu, teď už bych k tomu přistupovala asi taky jinak, ale tenkrát to tak bylo. A jako vzpomínka taky dobrý. Navíc dneska už by se ten čas na škubání fakt nenašel ani reálně. Oškubanej naporcovanej je jasně něco jinýho.

Online Karja
Avatar
35683 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 20:09

brrr Asi jo, kdyz me jednoi cerveny vubec nezmrzlo, tak jsem na to od ty doby nejak zanevrela.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 20:46

brrr Karja 

Já nějak vůbec nechápu, proč tady řešíte zamražení vína. To vám jako zbývá?

Offline tv
Avatar
3524 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 20:48

dynda Tak asi kupujou takove ty petilitrove demizonky v akci a proste to naraz nevypijou, ze jo. Tak aby se to nezkazilo...

Online viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 20:51

dynda tak já chápu, že někdo víno nepije. zas ale mám takový recepty kde je půl litru vína atp.. mrazit kostičky to netuším do čeho bych takový pidimnožství použila:D spíš bych teda kupovala ty dvoudecový nebo čtvrtlitrový (teď nevím kolik to má) lahvičky, z toho nemůže zbýt vůbec nic ne? Karja 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 20:56

viktorka_od splavu tv 

Něco na tom bude 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 20:58

viktorka_od splavu Já zas nechápu, proč bych takové pidimnožství schovávala. Když už bych ho nevypila, dala bych prostě vína víc. To nemůže být přece naškodu, vína není nikdy moc 

Online viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 20:58

Dadoo pravda

Offline Sweet Potato
Avatar
34762 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 20:59

viktorka_od splavu Třeba když dělám marinádu na rostbíf, množství zvíci dvou-tří kostiček je tak akorát.

Online Karja
Avatar
35683 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 21:03

viktorka_od splavu No jo, zas ty maly lahvicky nemaj vsude a myslim, ze to vyjde pomerne draz. Ja vino piju fakt sporadicky, takze zbyde. Tech kosticek jsem tam davala vic, ale jak mi to poradne nezmrzlo, tak z toho byl akorat bordel v mrazaku. Chce to jinej obal.

Dadoo Jakoze bych kralika podlila sedmickou vina, jo? Tak to me nenapadlo:-D

Online viktorka_od splavu
Avatar
45945 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 21:11

Sweet Potato tak to tě obdivuju, rostbíf bych si doma vůbec dělat netroufla. 

Offline continuity
Avatar
33359 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 21:14

viktorka_od splavu roastbeef je hrozne jednoduchy, jedine je na potreba teplomer do masa a na konci ostry nuz.

Offline Sweet Potato
Avatar
34762 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 21:20

viktorka_od splavu To jsem si dlouho myslela taky. Ale přesně jak píše continuity 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33573 příspěvků moje polička 12. ledna 2019 21:21

Malý flasticky nemaj vsude a já třeba bílý nepiju.asi půjdu vylejt to, co je v lednici už od podzimu po vaření cibulacky, beztak bude po něm