Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Online Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 20:45

viktorka_od splavu tak to já vím, že větši věcí je prostě dobrá, když se dobře uvaří, ale mně holt do toho jednoho procenta spadá kaldoun a držková..

Online Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 20:46

Ounz měla jsem kaldoun dvakrát v restauraci, naposled jsem ochutnávala minulou sobotu před svatomartinskou husou a byl pokaždý dobrej, jen bych si ho asi nezvládla dát před hlavním jídlem, teda pak to hlavní jídlo, přišel mi hodně sytej (kor ne před tou husou, uf)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 20:47

Ounz dršťková!!! ráda si ji v hospodě dám, jednou jsem to vařila doma a větralo se to tři dny :-( 

Online viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 20:49

Ounz ano, máš pravdu, nevařím žádnou polívku, protože se mi nechce. nehapruje nic. byla to taková odbočka spíš trochu postesknutí k tomu, že jinde si vaří tu polívku jako jedinej chod, že bych to tak taky ráda měla, páč mi ty polívky kolikrát i chybí. ale málokdy tolik, abych přemohla lenost (teda včera jsme měli brokolicovou smetanovou podle florentýny, ty dělám celkem často, protože jsou fakt nenáročný, no ale neni to uplně ono)

Online Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 20:50

Potrefenáhusa no u nás v rodině ji všichni taky milujou, jen já ji nemusím..ten zápach moc dobře znám, matka je zatvrzelá a trvá na tom, že předvařený držky nejsou to pravý 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 20:51

Miluju kaldoun! Kachní i husí 

Kaldoun je vývar, který je zahuštěný jíškou. Žádná smetana do něj nepatří. 

My dáváme květák na malé růžičky, hrášek ne. Plus další zeleninu, jestli strouhanou nebo krájenou nadrobno je jedno. přidat tak, aby se nerozvařila

Knedlíčky zavařovat rovnou.

Zeleninu restuju na vypečeném sádle, nemám ráda přimíchávat chuť másla k vypečenému sádlu, ruší mi to chuť.

Jedna z mých nejoblíbenějších polévek.. tedy polévek.. spíš jídel 

Držkovku miluju, ale musí přejít přes cedník :-D

Online Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 20:51

viktorka_od splavu dobrý, já si to potřebovala ujasnit  hele a co taková česnečka, to je fakt raz dva..vona teda i kulajda a zeleninová s vaječným nokem..

Online Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 20:51

Ounz já to vařila z předvařených a stejně se mi z toho u toho sporáku navalovalo a vůbec jsem si to neužila......ale v hospodě ji fakt miluju, když je

Online Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 20:52

Potrefenáhusa a nejlepší na ní jít do nádražky! 

Online viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 20:53

Ounz zrovna tu držkovou jsem měla za to že je to vlastně taková gulášovka donedávna, dalo se vyjíst tu tekutou část, jen ty dršťky prostě nesnesu kvuliva konzistenci, že to je jak kloubní chrupavka, uaa.. no a tuhle se mi povedlo ochutnat takovou prej "pravou" co nebyly dobře vypraný a smrděla  a že to tak má být. no

jsem třeba v životě nejedla klasický plíčka na smetaně, jak je v tom celej ten pajšl, to by mě asi kleplo.. ale jednu dobu jsem to vařila ze srdíček a/nebo jazyka a fakt dobrý, moc:-) prostě záleží jak to uděláš

Online Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 20:55

viktorka_od splavu kloubní chrupavka!!!

Online viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 20:56

Ounz česnečka na talíři zalívaná? to je neřikám že je nevařím vůbec, jen že mi chybí ty hustý, že bych je kór teď v zimě jedla ráda častěji, ale ta lenost mi brání no, v troubě mám guláš z kližky a doufám že dvě večeře pokrytý a na polívku nevzpomenu:D

Online viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 20:57

Potrefenáhusa promiň ale to samý co kůža (škraloup) na kakau

Online Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 20:57

viktorka_od splavu no, já mám držkovou (já vím, sem třeskutě ftipná) spojenou s ne zcela příjemnou vzpomínkou z dětství, to už nepřekonám  já ji cejtím a nechci..le třeba ta nápodoba z hlívy ústřičný je v cajku. Já tu vůni držkový prostě poznám..a vadí mi ta konzistence..

Online viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 20:58

Ounz mám veliký štěstí že tadyty věci se u nás doma nevařily, jediný zlý jídlo byla játrová omáčka

Online Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 20:58

viktorka_od splavu my děláme česnečku klasicky v hrnci..s bramborama a vejcem..spousta mojaranky samozřejmě. 

Jinak sem tak příznicve chtupavek a škraloupů..

Online Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 20:59

viktorka_od splavu játrová? To je ta hnědá? Ňam

Online viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 21:02

Ounz jo, tak tu znám taky, ale nerada ty sražený kusy bílku, takže vajíčko tam nedávám. tu vařím když chci polívku a nemám na ni žádný "pořádný" suroviny a čas- je to pro mě taková ta "kocovinová" 

Online Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 21:04

viktorka_od splavu jal to vejce tam zas oblibuju 

Offline continuity
Avatar
33430 příspěvků moje polička 18. listopadu 2018 21:04

viktorka_od splavu viktorka_od splavu tak ja celkem chapu, ze se nekomu nechce vyvarovat, kdyz to pak nebude jist ( co je tento pripad).