Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Barbarella
Avatar
207 příspěvků moje polička 17. prosince 2014 16:10

Zcela nepokrytě závidím, že jde někdo rád se svými kolegy na večírek. Já bych šla radši 10x na gyndu a k holiči (oboje zcela nenávidím)

Ale u zubaře jsem dostala plyšovou žabičku od sestřičky, to je sranda. :-)

Offline holka hnědooká
Avatar
617 příspěvků moje polička 20. prosince 2014 19:35

Děkuji dobré duši, která dala kdovíkdy "k sousedům" recept na likér z ledových kaštanů - ucucávám a ucucávám a je mi fajn :-)

Offline RoSa
Avatar
8177 příspěvků moje polička 20. prosince 2014 20:14

Ten recept mám taky - můžu ho sem pro případné zájemce klidně hodit! A taky mám recept na výbornej jednoduchej vaječnej koňak.

Ale dělat to letos nebudu! Před pár lety jsem si takhle vychlastala pět kilo - furt jsem přidělávala a přidělávala...

No dobře, ať nejsem OT:

Likér z ledových kaštanů:

250ml šlehačky

3 tyčky ledových kaštanů

4 kostičky hořké čokolády

... to vše svařit, vychladit

+ 1 salko

+ 1/2 l rumu

Vaječný koňak:

4-5 žloutků + 1 vanilkový cukr ... smíchat ("utřít")

+ 1 kondenzované slazené

+ 1 kondenzované neslazené

+ rum, co se vejde do jedné plechovky od salka (na vypláchnutí)

Offline holka hnědooká
Avatar
617 příspěvků moje polička 20. prosince 2014 20:41
Reakce na RoSa:

Tak od tebe ho mam? Dik :-) Prisel mi k chuti.

Offline RoSa
Avatar
8177 příspěvků moje polička 20. prosince 2014 20:49

Já Ti ani nevim... možná ho jen máme od stejného zdroje

Ale je to fakt vysoce nebezpečná záležitost! Pozitivní na tom je, že si pak můžeš pořídit komplet novej šatník! (kromě bot a kabelek)

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 20. prosince 2014 22:08
Reakce na RoSa:

Krása! Hned jsem si to opsala... plány na hubnutí odkládám na leden

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 25. prosince 2014 16:54

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 11. února 2015 21:16

Neuvěřitelně mě vytáčí reklama na gulášový bujón.

Proč z nás probůh dělají takovy idioty?!? "Dlouhým dušením maso ztrácí svoji chuť ..."  ...a tak je potřeba omáčku dochutit bujonem. To myslej opravdu vážně?

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 12. února 2015 09:41
Reakce na Hoolinkah:

Co se divíš? Když si 300 tisíc lidí koupí kuchařku Ládi Hrušky, tak jim vnuknout takovou myšlenku není žádný problém.

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 12. února 2015 10:06

Ti "světoví šéfkuchaři", kteří se rozplývají nad polévkou z pytlíku, jsou taky dobří.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 12. února 2015 10:15
Reakce na Alena_In:

Jo, to máš asi bohužel pravdu. A vůbec nejlepší by bylo dělat ten rozčvachtlej "guláš" podle Hrušky v pekáči v troubě a pak tam prsknout ten bujón...

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 12. února 2015 10:19
Reakce na unseen:

Myslíš tu liškovou?

Těch reklam, co mě vytáčí, je mnohem víc. Třeba na Toffifee, kde maj všichni v rodině nějakej zajímavej koníček...tedy kromě matky, která je následně uplácí cukrovinkama, aby s ní taky trávili nějakej ten čas. Funitel zase před pár dny prohlásil, že ho uráží reklama na nějakej - teď si nevzpomenu jakej - přípravek proti nachlazení nebo bolesti, kde chlap naprosto nezvládá náhlou péči o domácnost a děti, takže je dobře, že "maminka" už je zase fit.

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 12. února 2015 10:20
Reakce na Hoolinkah:

Jo, to by si teprve manža čvachtal...

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 12. února 2015 10:21
Reakce na Hoolinkah:

Jenže Funitel je normální chlap. Tvůrci takových reklam určitě předpokládají u diváků značně snížené IQ.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 12. února 2015 11:06

a já chci, aby se Láďa hruška konečně odrazil od domácí půdy a začal s nějakou světovou kuchyní.

"Česká čína"  ( s dlouhozrnou rýží ) je už sama o sobě dost podivný úkaz, ale v jeho provedení jistě půjde o mimořádný gastronomický poblion.

 

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 12. února 2015 11:17
Reakce na náťa66:

Vždyť už začal. Ty jsi nezaregistrovala třeba jeho "suši" ze splácnutýho toastovýho chleba?

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 12. února 2015 12:37
Reakce na Hoolinkah:

Myslíš tu liškovou?

Těch reklam, co mě vytáčí, je mnohem víc. Třeba na Toffifee, kde maj všichni v rodině nějakej zajímavej koníček...tedy kromě matky, která je následně uplácí cukrovinkama, aby s ní taky trávili nějakej ten čas. Funitel zase před pár dny prohlásil, že ho uráží reklama na nějakej - teď si nevzpomenu jakej - přípravek proti nachlazení nebo bolesti, kde chlap naprosto nezvládá náhlou péči o domácnost a děti, takže je dobře, že "maminka" už je zase fit.

Nevím, jestli to byla lišková, značka Knorr, tuším. To jsou ti s tím gulášem? 


Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 12. února 2015 12:42

Máma si nosí obědy z práce a minulý týden měli v út. gulášovou polévku a hrachovou kaši a ve st. hrachovou polévku a guláš. Zajímavé na tom je, že hrachová polévka i kaše měly stejnou konzistenci a neobsahovaly hrach, a i gulášová polévka a guláš měli stejnou konzistenci a neobsahovali maso.  

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 12. února 2015 12:56
Reakce na unseen:

To mi připomnělo - můj švagr taky přišel s tím, že k obědu měli mít kuřecí roládu s vařenými bramborami, ale protože jim nepřivezli brambory, tak dostali roládu s bramborovou kaší.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 12. února 2015 17:42
Reakce na Hoolinkah:

Vždyť už začal. Ty jsi nezaregistrovala třeba jeho "suši" ze splácnutýho toastovýho chleba?

Pravda, šťastně jsem zapomněla.

díky za připomenutí, myslím, že Japonci by nám vyhlásili válku.