Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Malenge
Avatar
4217 příspěvků moje polička 23. října 2021 08:27

continuity tak rohlík namoceny v mléce si celkem živě dokážu představit a to teda fakt lituji, tu mazlavou matlaninu dostávat ven musel být bezva zážitek, ten si rada odpustim. Já tyhle různé zvlhcovace (mléko a spol) přidávám až do mísy.

Vsem, co budou dnes pect sekanou, přeji, ať se povede!

Offline Dadoo
Avatar
11569 příspěvků moje polička 23. října 2021 08:43

Koupila jsem včera nádhernou, obrovskou brokolici. Asi chyba při expedici, byla minimálně dvakrát větší , než ty ostatní. Proč jsem si ji musela vzít, když jím tak málo, dneska vůbec nechápu, zvítězila asi chamtivost.

Proto prosím o nápady, co udělat z brokolice.. Počítám, že mi vydrží tak minimálně týden.. 2-3x denně..

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 23. října 2021 09:06

Dadoo všechno, co lze udělat z květáku, jde i z brokolice a ještě to líp chutná U nás je v oblibě mozeček s bramborama, smažená obalovaná brokolice, zapečená brokolice s vejcem, vařená brokolice přelitá sýrovou omáčkou, no a část brokolice si vždy naporcuju do mrazáku a pak ji přidávám do polévek.

Offline Pinot Noir
Avatar
24265 příspěvků moje polička 23. října 2021 09:34

Dadoo nám chutná tento salát ze syrové brokolice, dělám ho bez té slaniny.

https://www.receptyonline.cz/recept/jidlo/brokolicovy-salat-s-opecenou-slaninou/

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 23. října 2021 09:34

Dadoo Brokolice zapečená se sýrovým bešamelem, brokolicová polévka (brokolice, trochu mrkve, celeru, zahustit kapáním vejce - sýr - krupička. 

A ochutit muškátovým květem (oříškem).

Offline RoSa
Avatar
8063 příspěvků moje polička 23. října 2021 10:22

Dadoo z brokolice dělám polévku a pak je dobrá zapečená:

polévka:
brokolici rozeberes na ruzicky, nechas uvarit, cast odeberes, tu mensi nechas ve vyvaru a rozmixujes... pridas masox, podravku, co chces a pomalu varis, ve smetane rozmichas hladkou mouku a pridas do vyvaru + nechas chvili povarit.

zapečená:
udelas si kasi mouka mliko, do vychladle zamichas zloutky, nastrouhany syr, ochutis a na zaver snih z bilku... do strouhankou vysypane formy das ruzicky uvarene brokolice a zalijes tou hmotou, muzes jeste posypat syrem, das pect.

Offline Dadoo
Avatar
11569 příspěvků moje polička 23. října 2021 11:10

Dekuju, asi udělám všechno

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 23. října 2021 13:35

Dadoo klidně si půlku zmraž. Tady se to mrazení moc nemusí, ale zrovna tyto druhy zeleniny jsou bez problémů. 

Offline Karja
Avatar
35506 příspěvků moje polička 23. října 2021 13:37

Kokoska Jako ta sekaná po babičce zní dobře, ten trik. Podělis se i co dáváš dovnitr?

Já dneska udělala ten coleslaw, výborný jako! A přišla jsem na objevnou věc, já čas od času dělám špízy a až dneska mi došlo, že to přece nemusím napichovat, že to mám ty kostky masa a ten zbytek nasypat na pekáč a je to to stejný. Já jsem prostě Mimoň. 

Offline baltik
Avatar
4410 příspěvků moje polička 23. října 2021 14:00

Dadoo ja mam rada kremovou polivku a salat ze syrove, je jako ten od pinot, ale misto slaniny je tam granatove jablko a misto majonezy bily jogurt :)

Offline brrr
Avatar
9901 příspěvků moje polička 23. října 2021 16:03

Karja Já třeba do sekané davám i strouhaný čedar a jablko. To jablko místo rohlíku v mléce. Šišku balím v anglické slanině.

Online 999
Avatar
17489 příspěvků moje polička 23. října 2021 16:09

continuity Mně chutná směs Thajské kari z obchodu Čaj, kořeni na Letné, myslím Haškova ulice. Pokud to máš z ruky, můžu ti ho někdy přinést na sraz. Myslím, že moora taky chce :-).

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 23. října 2021 16:18

999 díky za nabídku. Ja se ozvu až případně spotřebuji tohle.

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 23. října 2021 16:51
Reakce na Dadoo:

Proto prosím o nápady, co udělat z brokolice.. Počítám, že mi vydrží tak minimálně týden.. 2-3x denně..

​Brokolice se u nás na stole objevuje hodně často a jedním z nejoblíbenějších zpracování je: rozbebrat ji na větší růžičky, lehce ji spařit nebo chvíli napařit, aby byla pořád krásně zelená a lehce křupavá, nandat na velký talíř, pokapat sezamovým olejem a ústřicovou omáčkou. K tomu bílá rýže... lahodné svěží jídlo, příprava do 20 minut.

Jinak skvěle mi chutná (zase jen lehce spařená) i s bramborama a fetou. Taky hotovo za 20 minut.

A taky bývá jednou z verzí zeleninového doprovodu pečeného kuřete. Prostě peču kuře a v určité fází přidám do pekáče brokolici (plus např. hlívu/rajčata/brambory...)

Jinak já mám radši spíš menší velikost brokolice. Zeleninu nezamrazuju, co se koupí, to se sní do dvou dnů.

Offline Kokoska
Avatar
28004 příspěvků moje polička 23. října 2021 17:03

Karja do sekane nic zvlastniho, sul, pepr, vejce, cesnek, misto rozmaceneho rohliku taky trochu strouhanky, ale ne moc. Majoranku ne, ta u nas nikomu nechutnala, nedavali jsme ani do bramboraku. Ono se u nas varilo dost dietne az bezvyrazne, protoze mama i babicka mely problemy se zlucnikem.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 23. října 2021 17:13

continuity Mleté maso zcela jistě osolené

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 23. října 2021 17:33

viktorka_od splavu když kupuješ předem namleté maso kdekoliv, tak je už osolené. A to nemluvím jen o tom v plastových vaničkách, ale třeba i na váhu v Globusu ( vím to určitě, kdysi jsem se nato tam ptala - je nato nějaký technologickými od, který si nepamatuji, ale píše to i Florentina, že se má mlít se solí). 

Jediná možnost, jak se tomu vyhnout, je, že před tvyma očima uměle vybraný kus řezník. 

Offline Dadoo
Avatar
11569 příspěvků moje polička 23. října 2021 17:42

Moc všem dekuju za tipy. Brokolici miluju a běžné si ji dělám. Mám ráda jen trochu ovarenou, s máslem, bramborem a studeným dipem. 

Polévku z ní dělat nebudu, protože moc vody. Tu potrebuju pít, jídlo potrebuju hustší. Polévku, nejraději vývar, si dávám jako nápoj. 

Asi začnu tou zapečenou se sýrem.. A pak budu pokračovat

Moc děkuju !

Offline Karja
Avatar
35506 příspěvků moje polička 23. října 2021 17:59

continuity Víš to urcite? Já totiž kupují v Penny občas, mají ale více druhu a tak dávám pozor, které musím dosolit a které ne. I to z Billy dosoluji. 

Offline moora
Avatar
7472 příspěvků moje polička 23. října 2021 18:09

999 chce!