Paranormalni a jiné podivné aktivity

21. března 2020 11:09
Offline onetwoone
Avatar
131 příspěvků moje polička 18. května 2020 19:28

74SLena Dalia taky věřím. Některý lidi tohle vysloveně přitahují, jsou asi senzitivnější, nevím. Chodila jsem s klukem, kterej měl pár takových zážitků. Jednou jsem byla přítomna a myslela jsem, že umřu strachy, a to jsem nic nevidela, neslyšela, stačilo mi, když jsem viděla, jak má nahnáno :)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. května 2020 19:37

onetwoone Mám to od dětství. Mluvila jsem o tom s psycholožkou, která mi věří. Jinak o tom moc nemluvím, kdo to nezažil, neumí si to stejně představit. A vadí mi apriori potřeba racionality za každou cenu u většiny lidí, třeba u mé rodiny. Ti to prostě neberou. Nezažili to. 

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 18. května 2020 20:23

No musím přiznat,že miluju starý zapomenutý židovský hřbitovy na okrajích měst a vesnic. Nevím přesně už kde to bylo, někde za Dačicema v lese, dlouho jsme ho s manželem hledali a když jsme ho našli, tak sice jsme tam vlezli, ale dle vyrabovaných hrobů to působilo dost děsivě, já měla celou dobu husí kůži po celým těle, i zježený vlasy. Po cestě zpátky jsem furt měla pocit, že se někdo na mě kouká, nebo spíš jde za náma. Bála jsem se otočit a ten pocit trval až do chvíle než jsme sedli a odjeli, nic jsem o tom pocitu neřekla. Pak manžel, racionální, praktický člověk, který na duchy, mimozemšťany a podobný věci nevěří a podle něj se vše se dá racionálně vysvětlit pronesl větu ze, který mě zamrazilo. Že nějak měl pocit, jako bychom tam nebyli vítáni, že jsme je vyrušili a něco nebo někdo nás celou cestu zpátky k autu až na kraj lesa sledoval, jestli jsme už vypadli. Měl stejnej pocit jako já.

A pak se mi stává, že za lidma vidím, nevím přesně jak to popsat, jasný beztvarý světla, něco jako kdyby za nima byli 1 až 3 malý rozlitý slunce v přecházejících barvách od červený / oranžový až po bílou. První jsem viděla za mojí kadeřnicí, to jsem v zracadle koukala kde se to jako bere ten optickej klam, musela jsem se i otočit a nebylo to jen v zrcadle, od kud to šlo nevím, ale měla za sebou nějakou záři a pak byli za mojí segrou, když byla nemocná, ty jí doslova obklopovali a tak nějak jsem věděla, že jak jsou u ní, tak že bude v pořádku a že to špatný bude dobrý. Pak jsem to viděla u nich doma na chodbě,když sestru propustili z nemocnice. Byl tam se mnou malinkatý synovec a ten najednou ukázal tím směrem kde to světlo bylo a jen tak pronesl dětskou žvatlatilkou, že je tady andílek a šel jako by nic dál. Tak to asi budou andělé? Nevím, ale nevídám je často, většinou jsou u někoho kdo má velké starosti nebo je nemocný, naposledy u kolegyně která byla na JIP a bylo to naposledy kdy jsem s ní mluvila, pak jí převezli na ARO a začátkem dubna umřela. 

Snažím se těmhle věcem vyhybat, nebo to nějak racionálně vysvětlit, moc o tom nemluvím, aby mě okolí nepovažovalo za blázna, ale prostě to tam je. Tak jako někdy přijedu někam třeba na zahradu ke známé a nějak tuším (většinou mám divný pocit v dlaních, jako kdybych v nich měla zahřáté oblázky), že v tý její pohádkový zahrádce se daří vílám a jsou tam spokojené. Ta zahrádka jako by měla nějakou jinou dimenzi, nebo tam čas jde tak nějak pomaleji jinak, než náš normální čas i když hodinky jdou pořád stejně.

Offline Kokoska
Avatar
28186 příspěvků moje polička 18. května 2020 20:34

Já jsem vůči podobným jevům, které tu popisujete, vnímavá asi jako bedna posypovýho písku. Ale věřím tomu, že někteří lidé vidí a cítí víc než jiní. Co my víme, co je za světem, který vidíme na který si můžeme sáhnout! Pokud platí zákon zachování energie, co se po smrti stane s energií lidského mozku, která je objektivně změřitelná? Zmizet nemůže, jen se změnit v nějakou jinou.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 18. května 2020 20:56

Kokoska  hezky řečeno

Offline dzizisketa
Avatar
7425 příspěvků moje polička 18. května 2020 22:04

Kokoska

VVšude tady mezi námi jsou vesmíry, do kterých nemůžeme, protože prostě mají jiné rozměr. 

Online Myrtila
Avatar
2924 příspěvků moje polička 19. května 2020 03:24

Taky mam za sebou takove nejake prapodivne zazitky, jedny me provazi od malicka. 
Pochazim z domu, ktery je noveji postaveny na miste, kde driv stal dum mych predku, jejich pudorysy se prekryvaji zhruba z pulky. No a ja mam od detstvi pocit, ze v tom miste prekryvu nekdo je, chodi tam, diva se na me, proste tam normalne s nami bydli. I jako dospela jsem se docela dlouho bala k te casti domu otocit zady, nedejboze byt doma sama potme, kolikrat jsem mela pocit, ze jsem videla, jak mi za zady v zrcadle presla silueta postavy, pripadne se odsud ozyvaly zvuky, jako by tam nekdo chodil, sem tam klaply dvere, proste jako za normalniho domaciho provozu. No a az v dospelosti jsem to nadhodila pred mamkou a bratrem (nejvic racionalnim clovekem, ktereho znam), a oni mi potvrdili, ze tyhle zazitky maji taky! Kratce po tom jsem si poridila psa, a ona od stenete chodi do te casti domu na neco stekat - samozrejme hlavne v noci. To mi ale nakonec pomohlo se s tema mistnima energiema, nebo co to je, srovnat, protoze vim, ze pes me na ne kdyztak upozorni. Ale teda i kdyz si rikam, ze to jsou prece moji predci, proc by proti mne neco meli, tak se v rodnem dome odjakziva citim nevitana a dost neprijemne. 

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 19. května 2020 06:42

MP Marge já taky prosím odkaz

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 19. května 2020 06:58

Není na tom nic paranormalniho, ale u nás v ulici a vůbec tady všude okolo, vyrostlo letos strašně moc vlcich maku. Uplne plantáže. Za dvacet co tu bydlím tam nikdy nebyl ani jeden. Zajímalo by mě jak se to stane.

Offline DruI
Avatar
3226 příspěvků moje polička 19. května 2020 07:39

Kora Já mám pocit, že letos se údržba zeleně tolik nehrne do sekání trávy, tak máky prostě stihly vyrůst :o)

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 19. května 2020 11:25

DruI už mi je posekali..ale sem tam nechali ostrůvek, kde jich bylo nejvíc

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 19. května 2020 13:05

Kora u cesty, kterou chodím do práce, jich je letos taky hodně. Asi makový rok.

Já nějaké zážitky nemám, ale mamka pro mě chodila, když chtěla vědět, zda nemocné zvíře přežije. Cítím tu prázdnotu.

Offline MP Marge
Avatar
5692 příspěvků moje polička 19. května 2020 17:01
Reakce na Kora:

MP Marge já taky prosím odkaz

​Pisu SZ, ale zapomnela jsem napsat, ze je to teda v anglictine, jestli nevadi?

Offline carries
Avatar
1105 příspěvků moje polička 19. května 2020 17:18

MP Marge Môžem poprosiť aj ja?

Offline MP Marge
Avatar
5692 příspěvků moje polička 19. května 2020 17:33

carries Jasne! 

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 19. května 2020 17:34

MP Marge Díky, nevadí

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 19. května 2020 20:31

MP Marge já se prosím taky hlásím

Offline MP Marge
Avatar
5692 příspěvků moje polička 19. května 2020 21:22

Ignis Zaslano do SZ!

Offline MP Marge
Avatar
5692 příspěvků moje polička 20. května 2020 17:56

Damy, vzpomnela jsem si na jednu zajimavost z vyletu do Michiganu. To jsem byla jeste na magisterskem, a kamaradka me vzala do severniho Michiganu do mestecka, kde zije jeji maminka. Takove hezke mestecko na brehu jezera Michigan. No a tak courame po mestecku a ja najednou vidim takovej krasnej starej dum. Tak rikam kamaradce, hele, dum mych snu! A ona ze ne, ze to urcite nechci. Pry to je mistni "strasidelny" dum, ktery porad meni majitele, protoze pokazde, kdyz ho nekdo koupi a zacne vevnitr renovovat, tak se stane nejaka tragedie. Bud tam nevysvetlitelne zacne horet, nebo nekdo spadne ze schodu... Pry za poslednich dvacet let tam postupne zahynulo sest lidi! 

V dobe me navstevy byl dum prazdny a cekal na noveho majitele, akorat se pry ho nikdo uz nechce koupit, coz se nedivim.

Hele, tady je:

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 20. května 2020 18:20

MP Marge Sice je vyfocen čerstvě vypulírovaný a za bílého dne, ale stejně vypadá jak ze Scooby-Doo. Tam nemůže nestrašit!