Co vás dnes zaujalo

16. listopadu 2019 12:21
Online continuity
Avatar
33405 příspěvků moje polička 16. listopadu 2019 12:21

Toto tema mi tady dlouhodobe zoufale chybi

Dnes rozhovot s krizovym managerem zootu. A nejen kvuli tomu, ze jde o modu.

Tady

Online continuity
Avatar
33405 příspěvků moje polička 01. prosince 2019 18:41

Ounz jo zajimavy, diky za nej.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 04. prosince 2019 22:53

Zrovna hledám kam s tím. Vzpomněla jsem si dnes po cestě z práce na viktorka_od splavu , že je jí v Brně zima. Cestou z práce jsem koukala, že příroda má jaro. Celá Bezručova kvete.

Online stes
Avatar
7295 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 08:53

Renusatkopěkná fotka 

Offline RoSa
Avatar
8146 příspěvků moje polička 16. prosince 2019 12:45
Online continuity
Avatar
33405 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 09:23

Fakt se zajimejte o to, co vaše děti na těch internetech dělají. 

Strasne

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 15:40

continuity ozaj, pozerať to síce nejdem, nemám na teké veci žalúdok, le niečo s tým spoločné vlastne potrebujem riešiť.

Nevedela by si mi, prosím, poradiť, čo sa týka nejakej náhrady za messenger pre dieťa? No, dieťa, má 12 a pol. Schválili sme mu po dlhom rozmýšľaní messenger, s tým, že teda nie kids, že na polroka to už nemá zmysel, navrch trapas pred kamarátmi (ktorých rodičia to moc neriešia, ergo si zakladajú, čo chcú), sľúbili mu nainštalovať to cez prázdniny, a teraz sme zistili, ž už sa nedá msg bez konta na fb. Ja by som už aj ten FB dovolila, on je zodpovedný v takýchto veciach, ale šprajcol sa, že FB nie, FB je trapas, FB je proste pre nás dinosaurov.

Skype? o tom bol zas minule ten dokument (ktorý som tiež z horeuvedených dôvodov nepozerala, len si nechala porozprávať)....tam celkom nechápem. Tie dotknuté dievčatá si pridávali sami neznámych ľudí, alebo sa tam nejako dá sa k užívateľovi dostať j bez schválenia?

Potom ešte hovorí, že niektorí kamaráti majú Discord, alebo Teamspeak....ale to som v živote neskúšala, tak som z toho dosť neistá.

Online continuity
Avatar
33405 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 17:43

slniecko

Rozhovor si prečítaj a daj ho pokojne prečítať aj deťom. Uvádza také typické scenáre detského zneužívania, mali by o nich vedieť, rovnako ako nás varovali pred pánom s cukríkmi.

moje deti majú obe whatsup. Inak neviem, ďalšie potreby zatiaľ neboli, tak to ani neriešim, pretože za 2 roky, až to bude u nás aktuálne, to bude zas inak. Ale priebežne vysvetľujem pravidlá: keď niekam dávať fotky, tak aké, že ta protistrana ich tiež bude mať s stratiabad tým kontrolu, čo robiť ak na YouTube narazia na niečo divného a tak.

Skôr by som i FB alebo nejakú sociálnu sieť povolila, ale nastavila to s ním a prebrala aj pravidlá: anonymizovány účet, neuvádzate bydlisko alebo si ho vymyslieť, obmedziť prístupy, pritatelstva atď. Cieľom je skôr naučiť ich sa tam bezpecne pohybovať ako im vymedzovať striktne pravidlá. Psychologicka, čo s tými poskodenymi deťmi pracuje, hovorila, že FB alebo podobné určite ešte pred pubertou, pokiaľ potomok rodicov ešte počúva.

Niečo je tu

Tu

Toto je portál priamo pre deti

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 18:16

continuity áno, jasné, toto sú pravidlá, ktoré vie, to sme už miliónkrát preberali, konieckoncov aj kvôli multiplayerovým hrám, telefónu, emailu...

Fb by som mu dovolila, on ho nechce, lebo je to už proste trapas. Na whatsap nie som celkom naladená, a ani on, lebo vlani alebo predvlani prebehla v ich škole nejaká nepríjemná kyberšikana práve cez whatsap skupinu, malý vtedy prehlásil v škole spolužiakom, že do takého niečoho on teda odmieta ísť (potom sa to v škole dlho riešilo) a naďalej ho kategoricky odmieta.

Medzitým som zisťovala u staršej, ale to, čo používa ona, nepoužívajú títo chalani - lebo oni to potrebujú hlavne na hlasovú koordináciu pri minecrafte a pod:).

Mne skôr ide o to, že či sú niektoré nejako rizikovejšie než ostatné, alebo tak.

No proste, zisťujem, že som trilobit.

A za stránky ďakujem, popozerám !!!

Online continuity
Avatar
33405 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 18:38

slniecko

Tak to robíš asi o 100% viac ako väčšina rodicov

tie zmienovane sú proste komunikacne nástroje,  v hráčskej komunite celkom populárne, podobne ako whatsup. Niekde môže byť tých uchylov viac ako inde a šikana tiež, ale všeobecne môže byť problém kdekolvek. Ale je to ako odmietať nôž, pretože ním minulú stredu niekoho pobodali.  

Ja zatial filtrujem len čínske siete, pretože si o ochrane osobných údajov v Číne nemyslím nič dobrého. FB tiež nič moc, akoasme mali možnosť vidieť, ale tam ich aspoň spoločenský tlak časom niekam dotlačí. V Číne si to úplne predstaviť neviem. 

Druhak moje deti sa už starajú skôr o to, čo o nich dávam na internet JA. 

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 12:43

continuity ďakujem, no snažím sa.

Najviac ma desí, že kým u staršej som ešte akosi dokázala držať krok (alebo sa aspoň držať tigra za chvost), tak u mladšieho mám pocit, že ten tiger je už na inom kontinente.

Snažím sa presvedčovať sama seba, že to nie je vekom

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 20:51

slniecko Manžel a syn messenger mají a FB ne. Manžel říká, že mu to šlo i bez toho. 

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 21:18

slniecko Renusatko Aj moja sestra to tak mala donedávna.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 21:43

Renusatko Biely kvet áno a staré účty tak byť stále môžu, ale od 1.januára už sa dajú zakladať len spolu ...ako keby som to stihla ešte v decembri bolo by vystarané...

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 22:11

slniecko Aha, tak to mi uniklo

Online continuity
Avatar
33405 příspěvků moje polička 05. března 2020 18:15
Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 06. března 2020 17:24
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 06. března 2020 17:31

Krehutka Nevim jestli tohle je zrovna cesta, leč já jim v regulaci držim palce.