Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Spinifex
Avatar
65 příspěvků moje polička 23. prosince 2018 06:43

Tomu moc nerozumím. Kaligulka na facebooku propaguje eutanazii dětí, Liga lidských práv se distancovala, a teď má ta správná a spravedlivá děvčica reklamu na Lidovkách. 

Pořád na to musím myslet. Samozřejmě jsou situace, které nemají řešení. Ale konečné řešení? 

https://www.lidovky.cz/domov/eutanazie-u-deti-je-projev-ucty-k-zivotu-rodice-musi-mit-moznost-rozhodnout-rika-advokatka.A181220_161928_ln_domov_mber

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. prosince 2018 08:50

Spinifex žádnou eutanazii dětí NEPROPAGUJE a z pozice člověka který něco podobnýho nezažil je na facku hrát si na "humanistu"

Offline Sairon
Avatar
1853 příspěvků moje polička 23. prosince 2018 09:03

Spinifex když pominu to, že tu ženskou považuji částečně za blázna, tak toto je jedna z věcí, ve kterých s ní spíše souhlasím. Pokud je život jen utrpení, bez naděje na zlepšení, tak je jeho hodnota překonaná tím, co ten člověk (dítě) musí vytrpět. Takže jsem názoru, že právo na život zahrnuje i právo jej nežít, pokud to není o žití, ale jen o přeživání nesnesitelných bolestí. U dětí je to horší, že se nemohou rozhodntou samy, ale myslím že kombinace žádosti rodičů a souhlasných lékařských posudků by mohla být dostatečnou zárukou toho, aby eutanazie nebyla využívána i v případech kdy není na místě.

Na druhou stranu si říkám, jestli to není věc, která ještě ztíží život rodičů takto nemocných dětí. Nedokáži si představit co prožívají, a doufám že to nikdy vědět nebudu, ale předpokládám, že to zvládají protože ví, že jiná možnost není a nenávidí se za každou takovouto myšlenku. A to, že najednou jim dáme možnost o tom rozhodnout a žít s tím rozhodnutím do konce svého života, zároveň je tím vystavíme i určitému tlaku a odpovědnosti..... 

Offline Spinifex
Avatar
65 příspěvků moje polička 23. prosince 2018 09:05

Mně jde spíš o to, že si ta osoba dělá reklamu za každou cenu. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. prosince 2018 09:12

Spinifex Co to je za argument? Dala rozhovor, nestavila tón diskuze, má sedět putička v koutě a čekat jo

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 23. prosince 2018 09:21

Sairon  velmi výstižné.  Nedokážu si představit tíhu toho rozhodnutí,ale rodiče by na nej měli mít právo. Někdy může být rozhodnutí nechat žít mnohem krutejsi než nechat odeji.

Offline barbucha blogger
Avatar
30537 příspěvků moje polička 23. prosince 2018 10:09

Spinifex 

Mně se nezdá, že eutanazii propaguje, vždyť mluví o tom nedávným případu v Anglii a naopak odsuzuje ten postup, kdy s odpojením rodiče nesouhlasili a stejně k němu došlo... i jinak se imho vyjadřuje celkem rozumně.

A proč reklamu? Odpovídá na otázky... to se nesmí?

Nakonec, je snad člověk něco míň než pes/zvíře - kterýmu zkrácení utrpení v bezvýchodný situaci dopřeješ?

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 23. prosince 2018 10:15
Reakce na Mutziputzi:

Spinifex žádnou eutanazii dětí NEPROPAGUJE a z pozice člověka který něco podobnýho nezažil je na facku hrát si na "humanistu"

​Děkuju, do kamene tesat.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 23. prosince 2018 14:18

Rozhodovat o euthanasii u vlastního dítěte musí být příšerné a nedovedu si představit, jak bych se zachovala, kdybych byla před tuto skutečnost životem postavena (kdyby to bylo možné).

Letošní rok obcházela naši rodinu ta s tou kosou víc než dost. Čtyřikrát v odstupu několika týdnů či měsíců jsme museli rozhodnout o zvířatech (žila s námi dlouhé roky v domácnosti, v podstatě členové rodiny) - i to bylo pro mne hrozné rozhodnutí a to jsem věděla, že jim pomáhám od velkého trápení (nádory, selhání ledvin... apod.) Dvakrát jsme zažili smrt příbuzného - poslední týdny, kdy jsme toho druhého měli doma a viděli, jak odchází před očima, i s veškerou léčbou bolesti (opiové náplasti, kapačky apod.) byly velmi, velmi kruté, jak pro něj, tak pro nás.

Přesto dodneška vidím před sebou oči našich zvířat, které věděly, že jedou na poslední cestu. Dodneška si říkám, jestli to nebylo moc brzo, jestli by ještě den, nebo dva nemohli žít - i když nám veterináři potvrdili, že zřejmě ne, že byli ve finální fázi nemoci a během pár hodin by skončili také, ale s velkým trápením. Rozhodovat v tomto o člověku si vůbec nedovedu představit. I když vím, že bych mu možná pomohla, jenže co když ...

Asi jsem díky letošním ztrátám moc citlivá. U sebe bych byla v podobném případě za euthanasii určitě ráda, ale rozhodnout o druhém, nota bene blízkém příbuzném... asi jsem zbabělec, no.

Online Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 23. prosince 2018 15:44

Rodicum rekl v cervnu veterinar,ze je s kockou amen,ze je priotravena a vysledky jsou takove,ze to neprezije.....otec,rekl,ze si ji vezmou domu a kocka je naprosto zdrava a ziva.....byla priotravena obojkem proti klistatum.Po sundani se zazracne uzdravila.

Dat ji veterinar injekci,no nikdy by jsme nevedeli,ze se uzdravi,ale ted kdyz to vime je to dost strasidelny,tedy...

Offline MP Marge
Avatar
5698 příspěvků moje polička 23. prosince 2018 15:49

Ja bych si euthanasii prala pro sebe a verim, ze v pripade potreby bych se dokazala rozhodnout i za sve blizke. "Humanistum", jakoz i konzervativnim ktrestanum (kteri jsou tady ve Statech temi nejohnivejsimi odpurci euthanasie), bych ulozila tyden pece o pacienta v terminalnim stadiu, rekneme, karcinomu slinivky. (O takovou pani jsem se starala jako zakynka na praxi v nemocnici, a prestoze uz je to pres dvacet let, mam z toho doted nocni mury.) Uvidime, jestli by po tydnu nazacali zpivat jinou.

Jsou pripady, kdy uz to neni zivot, jen nelidska muka. Kdyz je v takove situaci pes nebo kocka, tak nikdo nepochybuje, ze je zcela normalni a spravne je nechat uspat. Ale na clena rodiny se budu divat, jak se prede mnou zmita v bolestech, nebo lezi jako hadrova panenka a nemuze se ani pohnout - a vim, ze lepsi uz to nebude!? 

Deti nemam, takze si muzu jen predstavit, jak strasne rozhodnuti to musi byt, ale rozhodne budu vzdycky podporovat to, aby rodice meli tu moznost. 

Offline MP Marge
Avatar
5698 příspěvků moje polička 23. prosince 2018 15:54

Jinak jsem prave docetla ten rozhovor a nijak zvlast kontroverzni mi nepripada. Podle meho nazoru pani argumentuje rozumne. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. prosince 2018 16:16

MP Marge  oba komenty

Offline Spinifex
Avatar
65 příspěvků moje polička 23. prosince 2018 16:47

Tak díky za facku a hezky si užijte Vánoce se zdravými dětmi.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. prosince 2018 16:52

Spinifex a jeste jednu z druhy strany, stastny a vesely!

Offline barbucha blogger
Avatar
30537 příspěvků moje polička 24. prosince 2018 11:29

Mutziputzi 

Tak ale teď: 

Offline Friga
Avatar
1555 příspěvků moje polička 27. ledna 2019 10:57

Ounz spis na , co znam par mediku a cerstvych lekaru, tak tech problemu, proc lekari odchazi do zahranici nebo delat neco uplne jineho, je vic a bylo by asi spis potreba vyresit ty. Mne to nastesti doslo hned po prvaku, ze nechci byt lekarkou a zdrhla jsem vcas :)

Offline Ounz
Avatar
19816 příspěvků moje polička 27. ledna 2019 11:05

Friga no..tak kromě toho, že to už tu bylo (ale tenkrát se tomu ještě arogantně říkalo stabilizační smlouva), tak přesně jak píšeš, ty důvody sou jinde, proč ty lidi odcházej. A teda tohle je jen úhybnej manévr, jak vypadat že něco dělám, řeším to (a je to dost populistický), ale na ten skutečnej problém peču.. takže asi spíš na  smích už mi došel..

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 27. ledna 2019 11:19

Ounz 

Obávám se, že tohle se bude řešit hodně dlouho. Už jenom když si vezmu, jak hnusný prostředí jsou některý nemocnice, tak se nedivím, že se v tom lidem nechce pracovat a radši jdou jinam. A to je jenom to pozlátko, v podstatě prkotina.