Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 22. prosince 2018 08:52

Ja uz od rijna delam praci za dva lidi a uz od rijna premejslim, o kolik % navic si rict

Offline Lilly_Ku
Avatar
4093 příspěvků moje polička 22. prosince 2018 09:28

razorblade o hodne! Spis vic, nez na kolik se chces dostat.

Ja to absolvovala tento tyden a ted se biju do hlavy, vsichni mi vsechno odkyvali a majitel pak decentne seskrtal. Kdybych svuj pozadavek na zacatku trochu nadnesla, mohla jsem ve vysledku mit tolik, kolik jsem puvodne chtela.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 22. prosince 2018 09:57

Jo ale tuhle jsem slyšela dobrej argument, ze prej chlapi fakt potrebujou vic peněz než ženský, protože potrebujou platit hypotéky a alimenty!!!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 22. prosince 2018 10:52

razorblade jo, me to ceka v lednu:-/

Potrefenáhusa  tak to je dobry

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. prosince 2018 11:10

slniecko no jo, ale pořád to nevysvětluje, co z toho ten zaměstnavatel má, proč to dělá? proč vezme místo ženy s vš chlapa s maturitou? protože očekává, že žena půjde na mateřskou? 

Online slniecko admin
Avatar
17515 příspěvků moje polička 22. prosince 2018 11:39

Jiná Realita problém je v tom, že vo väčšine prípadov ten "zamestnávateľ" nie je ten, kto si toho človeka vyberá. Dokonca ani pesonálne, resp. to urobí ten servis okolo, ale v konečnom dôsledku si vyberá šéf oddelenia. No a jeho peniaze to nie sú, aj keď to niekedy je riešené aspoň tak, že má na to nejaký rozpočet, ktorý si musí strážiť. No a tu prichádzajú na rad dve veci. Za Á skutočne presudky (ježíšmarja ženská, tá to určite nebude vedieť, pôjde na materskú (ak ešte deti nemá) bude doma furt so sopľavými deťmi (ak ich už má) už nebude chytať trendy (ak sú už veľké a tudíž je žena vo veku cca 40-50+)) a za Bé rivalita. Všimni si, ako sa ľudia zvyknú porovnávať. Kedysi, keď som išla na nejaké stretnutie, tak s všetci automaticky vyložili mobily na stôl a nenápadko okukovali. To je už viacmenej preč, neskôr to boli/ešte sú noťasy, hodinky/kravaty/obleky/tašky/autá. Mať podriadeného muža je väčšia prestíž, ako mať podriadenú ženu (pokiaľ to nie je sekretárka, tam naopak - a to nemyslím teraz na nič neslušné). Z toho vyplýva, že ak ho neplatíš z vlastného vrecka, tak radšej chceš chlapa, tým pádom je po nich väčší dopyt, tým pádom ich cena na trhu práce stúpa.

Ako teraz - samozrejme, že sú svetlé výnimky zdravého rozumu, plus v menších firmách si často majiteľ veľmi rýchlo zráta 2 a 2 - aj keď aj tam občas zvíťazí iracionálno nad matematikou, ale v princípe to minimálne na Slovensku vidím takto.

Potrefenáhusa no alimenty som ešte nepočula:), ale argument, že "toľko mužovi nemôžeme ponúknuť, lebo z toho neutiahne rodinu a hypotéku" je úplne bežný.

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 22. prosince 2018 12:31

Lilly_Ku ja se bojim, ze mi naserou. :) a ja nechci pridat ani tak proto, ze bych chtela vic penez (samozrejme se ale hodi :)), ale spis jako takovy uznani “my vime, ze toho mas dost a dekujeme, ze ses z toho jeste nesesypala” :D

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 22. prosince 2018 15:19

slniecko 

argument, že "toľko mužovi nemôžeme ponúknuť, lebo z toho neutiahne rodinu a hypotéku" je úplne bežný.

Z toho vždycky lezu po zdi. Patrně každej chlap má ženu trvale v domácnosti, že jo! Zvláštní, kde se teda potom ty pracující tetiny berou 

Tohleto je pokaždý vidět zvlášť ve školství, když skuhraj že maj málo učitelů - že by jim měli navýšit platy, aby přitáhli víc chlapů... že za ty "malý" platy tam učitelky pracujou celou dobu, je asi v pořádku Příšerná argumentace!

A to navíc mají (průměrní) chlapi menší náklady - když se podívám na ceny srovnatelnýho oblečení, vždycky je to pánský levnější, o voňavkách ani nemluvě! (nic divnýho, chlap by za to tolik peněz prostě nedal) 

Offline Pinot Noir
Avatar
24265 příspěvků moje polička 22. prosince 2018 15:37

barbucha Nooo, tak že by bylo pánské oblečení levnější, to se mi nezdá.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 22. prosince 2018 19:54

Ounz no, popravdě se mi zdá docela smutný, že hodnota ženy se má měřit tím, jak výkonná a odměňovaná je v zaměstnání. že se hlavně mají co nejrychleji vrátit do práce z mateřské dovolené nebo po péči o seniory v rodině 

To jako žádnou hodnotu nemá, tahle práce? to je nic? to že ženy, které mají rodinu, se krom zaměstnání taky starají o děti a domácnost a řeší spoustu dalších věcí krom jenom svého povolání, že odpoledne spěchají pro děti, nakoupit, vyřešit domácí záležitosti, to já fakt nechápu jako něco nežádoucího. daleko lepší by imho bylo, kdyby společnost tuhle práci dostatečně ocenila!

Offline MP Marge
Avatar
5642 příspěvků moje polička 22. prosince 2018 20:04

viktorka_od splavu Souhlasim s tebou na 100% - a to i jako zena, ktera se ani o dite, ani o seniory nestara, a ani starat nechce  

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 22. prosince 2018 20:07

MP Marge mě to až sere, fakt. my se furt snažíme dohonit a předehnat chlapy. být víc chlap než jsou oni. taková blbost

Offline MP Marge
Avatar
5642 příspěvků moje polička 22. prosince 2018 20:11

viktorka_od splavu Ja to rikam porad, ale nikdo me neposloucha...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 22. prosince 2018 20:16
Offline Ounz
Avatar
19777 příspěvků moje polička 22. prosince 2018 20:31

viktorka_od splavu musela sem se podívat znovu, jestli sme jako četly ten samej článek, asi ne..

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. prosince 2018 21:12

Ounz no, jakmile někde uvidím tvrzení, že smazání rozdílu bude trvat 202 let, je mi jasné, jak seriózní asi bude zbytek článku

Offline Ounz
Avatar
19777 příspěvků moje polička 22. prosince 2018 21:16

Jiná Realita  no, to bych ponechala bez komentáře. Mě jen pobavilo, že my o vlku a vlk na idnesu

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. prosince 2018 21:18

Ounz tohle není zdaleka poprvé, myslím, že tu máme skrytého agenta 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 22. prosince 2018 21:24

Jiná Realita nebo jen držíme prst na tepu doby