Vtipy

20. zaří 2014 15:04
Offline baltik
Avatar
4421 příspěvků moje polička 21. října 2021 14:02

Hanka H ano, je otazka, jestli vubec dava smysl povinny ctenarsky denik

kdo nechce cist, tak ho to cist nedonuti a kdo cte, dela tak i bez toho, ne?

asi by mi vic davaly smysl nejake referaty, kdy by se vzajemne seznamovali s oblibenou knizkou

Online Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 21. října 2021 14:05

Nikdy jsem neměli povinný čtenářský deník a zaplaťpámbu za to..mě bavilo a baví číst, ale přepisovat to do deníku, proč tyo  My jsme méli ty referáty, plus k tzv povinný četbě i doporučenou, ja to četla všechno

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 21. října 2021 14:22

Hanka H V tomhle se neshodneme. Respektive, teoreticky ano, ale prakticky - těch předmětů, jejichž náplň by měla být radostí, ne povinností, bychom asi našly spoustu. Vlastně by se to dalo obecně říct o jakékoli touze po vzdělání. A to užjsme v oblasti utopie.

Asi bychom se divili, že jsou i děti, které školní četba ke čtení přivedla. Myslím, že by byla škoda to rovnou vzdát.
Ale já si myslím, že to ani není cílem - děti se při psaní zápisu s četby, ať ji nazveme jakkoli, mohou naučit spoustu užitečných dovedností. Jak a kde získat informace, jak vybrat podstatné, jak předat ostatním fakta i své názory, jak používat citace. Nemluvě o jazyku (mateřském i cizím) jako takovém.

Samozřejmě, neberu v potaz kantory, kteří chtějí mít 30 sešitů s třiceti obsanými obsahy Lovců mamutů a tím to končí.

U nás si děti píšou "čtenářské deníky" už od první třídy, úměrně věku a schopnostem.

Napřed cokoli přečtou, do "formuláře" předpřipraveného učitelem. Pak samy, jakkoli, třeba jako komiks. Pak dostávají seznamy doporučené četby. Mají zapsat (a prezentovat) něco svého a něco ze seznamu. Už podle kritérií. A zpracovávají už i konkrétní knihy, ale to už se bavíme o střední škole.

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 21. října 2021 14:28

tv 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 21. října 2021 15:11

Se musím dítěte zeptat, jestli píše čtenářský deník a jak ho píše. Obě četly snad až moc, ale deník měly (má) asi hlavně kvůli maturitě. Mmch jsem se divila, že si volí k maturitě seznam knih, které musí přečíst a snad je ani z jiného nezkouší. Já měla načteno mnohem víc (ony asi taky) a hlavně u maturity se nikdo neptal, seznam nebyl, knihu neznáš, smůla. Ale to už je dávno.

Offline continuity
Avatar
33430 příspěvků moje polička 21. října 2021 15:29

baltik ty refererary používala naše učitelka z gymplu. Měli jsme ji bohužel jen jeden rok, ale byla skvělá a právě to, že o knize dobrovolně vykládal zanícený spolužák, byla ta přidaná hodnota. Takto mě třeba kluk, co měl ze slovenštiny stabilně trojku přivedl k Remarquovi. Dodnes na to vzpomínám. 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 21. října 2021 15:33

Sweet Potato Nemyslím, že jsme tak nějak ve při. Brojila jsem proti té tradiční (a bohužel někde stále prosazované) formě čtenářského deníku - tj. do 15.12. mi všichni odevzdáte Lovce mamutů (mimochodem skvělá knížka!). Jakékoliv cesty, jak přivést dítě ke knize (nezošklivit mu ji, udělat z něj v ideálním případě čtenáře), hodnotím velmi kladně.

Online Garfie
Avatar
23830 příspěvků moje polička 21. října 2021 16:01

Sweet Potato Já si taky myslím, že čtenářský deník je fajn. U nás musí starší psát jednou za čas, ale to já vůbec nesleduju, mladší sbírají přečtené knížky do společného deníku a pokud ho zapíše do deníku, dostane navíc jedičku. 

Ale teda oběma píšu knihy, co přečetli do seznamu, u starší už teda moc nestíhám, občas se připomene, ale asi máme vynechávky. A je to zajímavé vidět, kolik knih mají ve svém věku na kontě! :-) 

Offline notna
Avatar
6503 příspěvků moje polička 21. října 2021 16:19

Garfie To je moc hezké s tím seznamem přečtených knih

Offline Lamicka
Avatar
13332 příspěvků moje polička 21. října 2021 16:26

Sweet Potato my jsme měli super češtinářku, vedli jsme si deníky (to byla fajn pomůcka k maturitě) a dělali hodně referáty. Moje dobrá kamarádka říká, že kdyby nebylo referátů, tak vůbec nečte. Doma jí k tomu nevedli, škola jí to naučila. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 21. října 2021 18:42

Mirka

K maturitě potřebují mít přečtených jen 20 knih

Online Pinot Noir
Avatar
24392 příspěvků moje polička 21. října 2021 22:32

tv

To mě strašně rozesmálo, díky.

Online Lilly_Ku
Avatar
4114 příspěvků moje polička 21. října 2021 22:35
Reakce na tv:

​Mne se libi aji v 7

Nevim, jestli to delaji ty usi nebo co, ale mam pro nej fakt slabost

Online letfenixa
Avatar
7919 příspěvků moje polička 22. října 2021 04:15

Môj brat, zanietený čitateľ, opisoval môj čitateľský denník, mali sme rôzne učiteľky, a keďže knihy z povinnej literatúry čítal vtedy, keď som ich mala požičané z knižnice ja, tak mi to prišlo v poriadku.

Tie referáty o obľúbených autoroch sme mali od 3.rocnika SŠ.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 23. října 2021 17:19

Offline Pavlena
Avatar
6555 příspěvků moje polička 23. října 2021 17:21

eless to je presne..!! 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 23. října 2021 18:21

eless to bude určite moja tlačiareň....tá totiž zásadne keď tlačím niečo čiernobiele, najlepšie nejaký dôležitý dokument, sama rozhodne nejakú konkrétnu časť tlačiť magentou. A opakovane, akože raz rozhodne, že niečo v tom dokumente bude ružové, tak nie je spôsob, ako ju presvedčiť o opaku, bez ohľadu na to, koľkokrát to skúsim vytlačiť, rešartovať, whatever .

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 23. října 2021 18:35

slniecko pokial dokument nema cistu ciernu ale miesanu tak sa ti to bude stavat. Inokedy tlaciaren proste netlaci ked ma malo toneru a je jedno akeho

Online Pinot Noir
Avatar
24392 příspěvků moje polička 24. října 2021 21:52

Offline Manuka
Avatar
402 příspěvků moje polička 24. října 2021 22:50