Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 07:42

Karja ty neprovokuj. Na jeden marieuden je jich 5-10 zabitejch. Řev začínám vytěsňovat, to je základní životní projev u mladšího exempláře. Ven se vypravujeme minimálně půl hodiny. Velkávelká se naučila "já se nudim, mně se nechce".... Ale jsem na sebe pyšná, protože jsem eliminovala vlastní řev aspoň o 80%.

Potrefenáhusa ještě pár obrazků takových kjut miminek jako je tvoje nebo to od MPLee a zapomenu na všechny koliky, zuby a vzdory a budu chtít ještě jedno 

Offline Resch
Avatar
152 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 08:17

Tady se vždycky dobře poradí, takže hledám tip na českou pohádku/seriál/ Večerníček pro šestiletou cácorku. Nejsme úplně příznivcem televize a když už tak pouštíme anglické pohádky (začínala s peppou, Ben and Holly, teď My Little Pony, Frozen).. Jenže .. malá je sice schopná se domluvit v angličtině už zhruba od čtyř let a dá se říct ve velké věšině bez gramatických chyb, ale vázne nám čeština. Ač čteme - i když u toho moc nevydrží, vyprávíme, rok a půl chodíme na logopedii, pořád neumí r, ř, stejně tak dává do vět dysgramatismy. Řeč se na logo výrazně zlepšila, neuměla správně ani š, č, ž, to se naučila, do toho vypadaly mléčné zuby, prakticky dva a pak čtyři najednou, což tomu taky nepomůže. Ale od září jde do školy .. Písmenka pozná, zkouší číst, něco napíše, počítá. Takže odklad pro ni není. Tak hledám nápad na nějakou milou pohádku (u některých i pro malé děti se bojí - to je třeba teď problém i ve školce, že čtou o nějakém zlobivém chlapečkovi a ona u toho nemůže usnout, protože se bojí), u které by nenápadně nasávala, alespoň tu větnou skladbu, skloňování apod. Nemusí to být nejaké dlouhé, stačí když to pokryje těch dvacet/třicet minut, co potřebuju já na vzpamatování se po příchodu z práce a můj oběd.  

Offline Garfie
Avatar
23887 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 08:29

Resch Hele a nechceš zkusit audio? Já už to tu psala mockrát, my nemáme TV a moje děti vyrostly na audiopohádkách. A u obou shodně učitelky už od školky říkají, že mají neuvěřitelnou slovní zásobu. Je tam hrozná výhoda toho, že v pohádkách máš v drtivé většině jen přímou řeč, zatímco u audia i tu nepřímou-a ta je podle mě pro gramatiku i slovní zásobu důležitější. Navíc audio může poslouchat i u jiných činností, třeba kreslení a dostane se jí to tak víc pod kůži, nemusíš jí odpočítávat čas, kdy sedí u TV. V tom věku měly rády Děti z Bullerbynu (krásně namluvené Šafránkovou), nebo Heidi, děvčátko z hor. A jinak radím co nejvíc vést ke čtení (spíš rada do budoucna), třeba teď jsem byla se synem v poradně a spec.pedagožka mi řekla, že se domnívá, že má nějakou dislexii, ale že to nedokáže přesně odhalit, protože má tak načteno, že chyby dělá jen u úplně nesmyslných slov. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. dubna 2021 08:42

letfenixa ten večer, to je boží

Offline Tak Betty
Avatar
4975 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 08:47

Karja už jsem si víckrát říkala, že marieu je často jako závan čerstvého vzduchu. Pozitivita z jejich příspěvků je přínosná.

Offline Pinot Noir
Avatar
24416 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 09:02

letfenixa no ty brďo, ten je skvělej! K tomu se my dopracujeme tak na prahu dospělosti

Offline dzizisketa
Avatar
7436 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 09:02
Reakce na letfenixa:

Tak idem aj ja chváliť. Asi od nedele sa syn chystá na spanie sám. Vyzlečie sa, dá si župan, odnesie pyžamo do kúpeľne, špinavé prádlo dá do koša a potom ide na záchod, kde sa zatvorí! A následne do kúpeľne, kde sa tiež zatvorí! a vynorí sa osprchovany, zuby umyté a už v pyžame ked sa to stalo prvýkrát, tak som bola úplne odpadnuta od úžasu. 

A má na hranie digitálny teplomer, čo som kúpila ešte ako tehotná, že pre prípad merania teploty na diaľku a je úplne otrasný. A teraz mu na ten teplomer chodia úlohy zo školy a musí ich vypracovať, tzn. že kreslí nejaký obrázok, pričom pozerá na ten teplomer ako ja na telefón

A vďaka super extra aprilovemu počasiu sme už dva dni boli vonku len na chvíľu a zvládli sme to krásne doma.

​To zní jako rajská hudba! My už jsme dva večery spolu uklízeli hračky. 

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 09:13

letfenixa ten je perfektný!  Tak nech mu to vydrží

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 09:32

Garfie Resch u nás nakonec korona prosadila tu tv taky, protože bychom to prostě bez polední pauzy s oběma na krku nedali. Ale jinak měli a pořád mají audio pohádky- začli jsme Křemílkem a Vochomůrkou, mají Maxipsa Fíka, Káťu a Škubánka, Opičku Žofku...veškerou možnou klasiku. Baví je to obě a jsem za to moc ráda.

Tak Betty život krátký, radostí málo...

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 09:38

Resch taky bych to viděla spíš na audio :) když si syn pustí Haló, Jácíčku, musím všeho nechat a poslouchat s ním, jaká je to krása. U Medvídka Pú načteného Ebenem se bavím neskutečně.

Z pohádek, které se mi moc líbí, bych určitě doporučovala Chaloupku na vršku a Zahrádku pod hvězdami, to jsou moc povedené večerníčky. A teď před pár dny skončil (asi) nový večerníček od Chaloupka, Kluci ze zámku se myslím jmenuje, další z cyklu hraných se zvířaty. Ty jsou moc příjemně namluvené. 

Offline marieu
Avatar
4481 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 09:39

žluťásek Medvídek Pú s Ebenem je top!!!

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 09:46

marieu já už možná nějak hloupnu po čtyř letech doma, já se hrozně směju i u Pejska a kočičky

Ty teda taky moc doporucuju, cokoliv načteného od Hogera je super. 

Offline Len
Avatar
2203 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 09:49

Karja Včera byli asi bohové nakloněni.. U nás byla pohoda jako nikdy, malej si chvilku vydržel hrát sám, celej den byl jak sluníčko a dobře spal. Dokonce i v kočárku, kde poslední dobou nevydrží vůbec a spí tam max. půl hodiny po ukrutným řevu. No a završil to tím, že výjimečně večer nevyváděl a usnul za 10 minut. Víc takových dní.Hned se člověk cítí líp. Zvládla jsem asi 30 stránek knížky! Od jeho narození se na ně jen práší...

Offline Řvousenka
Avatar
722 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 10:05

Medvídka Pú s Markem Ebenem jsme poslouchali s dětma při dlouhých přejezdech v autě. Dneska je jim 32 a 30 a dcera dnes ve svých třiceti letech si pořád cituje dlouhé pasážeVelmi oblíbená byla taky Polní žínka Evelínka od Františka Nepila namluvená sametovým hlasem Eduarda Cupáka. Tou byli naši malí v pravěku vždycky úplně hypnotizovaní. Pro nespavce doporučuji vřele

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33662 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 10:06

žluťásek pejsek a kočička je úplně nej, ve všech svých podobách 

Len u nás kouzlo nefunguje, nemuzu se teď skoro vzdalovat, ani do kuchyně 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33662 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 10:06

Řvousenka evelinku jsem měla jako malá moc oblíbenou knížku 

Offline Len
Avatar
2203 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 10:13

Potrefenáhusa Neboj, dneska je všechno při starým.

Offline Garfie
Avatar
23887 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 10:16

žluťásek Potrefenáhusa No Pejsek s kočičkou jsou esencí vztahu mezi mužem a ženou!  Čapek byl génius, právě na téhle pohádce jsem si to (až jako dospělá) uvědomila. No a Hoger!  Od něj zvládnou děti i Broučky...a Zahradu, tu miluje syn! 

marieu Ty máš holky ještě malé, ale moje děti poslouchají pořád a je to super! Navíc velký vklad na dlouhé cesty. Už poslouchají takové dospělejší věci, jako Puntíkáře, Knihy džunglí, Robinsona Crusoe, Lichožrouty, Řecké báje, České pověsti a podobně. Teď jsem si říkala, že zkusím na dceru Harryho Pottera v angličtině, v rámci příprav na mezinárodní školu. 

Řvousenka Jé, na Evelýnku jsem úplně zapomněla, přitom jsem ji měla moc ráda! 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 09. dubna 2021 10:16

Já teda Pejska a kočičku moc nemusím, ale synovi se docela líbí. Stáhnu ale toho Medvídka Pú, když ho tolik chválíte:)

Offline letfenixa
Avatar
7935 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 10:56

Resch tiež by som navrhla audio rozprávky. U nás frčia z Lidla, neviem, či aj u Vás také predávali. Sú to klasické rozprávky.