Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Gatita
Avatar
7120 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 22:26

žluťásek to je hezke s tim hranim. Dneska je fakt dobry den - syn dneska vecer nechtel prestat se ctenim, docetli jsme knizku a zadonil, at rozectem dalsi dil. Mrkala jsem na drat. A moc me to tesi:)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. dubna 2021 22:30

Gatita čtení je u nás hodně oblíbené. Dneska jsem byla "nemocná", syn mě léčil, uvařil mi nějaké plastové jídlo a pak mu povídám, jestli mi přečte pohádku. Tak přinesl knihu, dlouze jí listoval, vážně do ní koukal a mrmlal "tohle nemůžu přečíst, to je divně napsaný" Pak mi tu knihu vrazil a povídá "Přečti to radši ty mě."

Offline Gatita
Avatar
7120 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 22:34

Evaeva ja jsem fakt moc rada za to cteni. Tesim se na to cely den. A ted mi konecne po dlouhe dobe prislo, ze to fakt poslouchal, ptal se k veci a byl napnutej, jak to dopadne, vylozene si to uzival. Tak bud se mi zadarilo ho naockovat, nebo ho oslovila ta konkretni kniha. A zrovna takova uplne obycejna, ale asi ma ten spravny "format". 

Offline Karja
Avatar
35727 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 22:34

žluťásek Boží, funguje to, děkuji! No pro mě je marieu den, takovej den s detma, kdy se prd stane, ale člověk je prostě šťastnej a má radost i z malinký věci. Jako u nás to teď bylo takové fádní, ani nebyly žádný ,,milníky,, protože to já zas mám ráda, že mi to pomůže překlenout to nijaký období, takže mi stačí, když se třeba velkamala něco nového naučí, nebo zavedeme něco nového v naším režimu a tak, to mám hned pocit, že se něco děje. A teď dlouho nic, jen samej každej den celej na nohou, furt s nima. Takže jsem tenhle marieuden potřebovala jako sůl!

Offline Mrakoplas
Avatar
8769 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 22:37

Evaeva môj si začne vymýšľať alebo upravovať príbehy. ..no a tak tam babička ležala a vlk prišiel a babička mu rozrezala brucho, aby ju nezjedol..alebo tak nejako

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. dubna 2021 22:39

Mrakoplas to je super. 

Offline Karja
Avatar
35727 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 22:39

Gatita Evaeva To  je hezký! Velkamala miluje čtení, úplně to hltá, jak někdo vezme knížku tak zpozorni přestane cokoliv dělat. Jenže maloumalou to vůbec nebaví, hned to bere z rukou a ukazuje ,,tooodle,, ,,tooo,,. No a s velkoumalou nejsem bohužel vůbec sama, malamala spí přes den hodinku a půl, zrovna v dobe oběda, a to sebere chystání jídla a úklid. A žádný čtení není:-(. Ale tak aspoň ty obrázky no a obcas se mi podaří přečíst třeba jeden rým;-)

Offline Mrakoplas
Avatar
8769 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 22:40

žluťásek ale to tu funguje už dávno, nie? Ja sem chodím iba na mobile a používam to,  nepamätám si presne odkedy ale mám pocit, že to musí byť sto rokov . Inak najlepšia zmena, že už dlhšie fungujú spätné opravy textu a nevymaze to človeku polku vety. Tak môžem odosielať príspevky bez veľkych hrubic :)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. dubna 2021 22:41

Karja já milníky taky potřebuju, spíš teda časové - až bude mladšímu rok a půl, až bude jaro,... Hrozně mi to pomáhá, i když třeba žádné zlepšení nenastane.

Offline žluťásek
Avatar
7587 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 22:43

Karja jo, to je přesný. Nic zásadního se nestane, jen mám večer dobrej pocit.

Já jsem dneska potřebovala v klidu pracovat a udělat něco důležitýho a syn si zalezl k legu, postavil boží stroj a pohyblivý závory a vydržel s tím hrozně dlouho. Strašně mě to potěšilo, jinak se tu často dohadujem, kolik pohádek už je moc, že nemůže pořád čučet na obrazovku, že s ním nemůžu hrát hry celej den, pak dodělávám práci po večerech. Jak jsem mohla v klidu dělat velkou část dopoledne, bylo to úplně osvobozující. Už jsem zapomněla, jak je super pracovat v klidu a neodstrkávat ze stolu pořád lego, auta, hrnky s čajem, fixky

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. dubna 2021 22:44

Karja jo no, mladší taky moc nevydrží, občas teda třeba odkvačí vyrábět bordel do jiné místnosti, tak máme třeba deset minut denně. Syn si někdy po obědě vyžádá tatínka, aby mu četl, vydržel by to neomezeně dlouho. Čteme hlavně, když jsme k dispozici oba.

Offline Mrakoplas
Avatar
8769 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 22:45

Evaeva ja som skromná, mne stačia míľniky káva - poobedny spánok - sambo príde z práce - večerný spánok

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. dubna 2021 22:46

žluťásek já si neumím představit pracovat se synem za zadkem. On si umí hrát sám, klidně i hodinu, když má svůj den, ale jakmile by musel, furt by tam otravoval.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. dubna 2021 22:49

Mrakoplas to jsou takové každodenní, jasné. Ale ty se částečně rozplynuly s ho, a částečně je už asi nepotřebuju tolik, co dřív. 

Offline Karja
Avatar
35727 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 22:49

Evaeva U nás malamala stále neakceptuje tatínka. Jen když se vyplizim z domu a to navíc jen po obědě,to má takovej dobrej denní čas, kdy není tolik plačtivá. Ale že bychom byli všichni doma a ona s ním třeba deset minut byla, to vůbec, je na mne hrozně fixována. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. dubna 2021 22:55

Karja mladší je na mě fixovaný mnohem víc než starší, toho jsem vůbec nezajímala:) Ale dá se to, obvykle je to v pohodě, akorát mě chodí kontrolovat. Když je unavený, je to horší, ale když se třeba zavřu v pracovně, brečí jen chvilku a ne moc. Ale on po obědě dvě hodiny spí, to je dost času, abych si odpočinula i se věnovala staršímu, když chce. (On často nechce, protože ví, že může mít chvíli tablet:()

Offline žluťásek
Avatar
7587 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 22:56

Evaeva my jsme doma oba, tak se nějak prostřídáme, vezme ho ven jen jeden a druhý jede na sto procent v klidu. No a mám jen půl úvazek, to udělá hodně. Něco udělám po večerech, chvili třeba pustím pohádku, když máme nějaký online schůzky nebo důležitý školení. Občas mi leze na klín i během té schůzky, nebo třeba poslouchám přednášku a u toho si spolu kreslíme. Je to náročný, ale zvládáme to nějak, už jsme se docela zaběhli od podzimu. Já jsem skočila vlastně z rodicaku rovnou na homeoffice a s krátkou přestávkou před vánoci tak jedem pořád. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. dubna 2021 23:01

žluťásek taky bychom to museli dělat tak, jak píšeš. Ostatní věci by šly stranou, ale musí to být náročné. Půl úvazek by asi šel, pokud by se velká část věcí dala dělat bez kontaktu s ostatními lidmi (myslím v libovolnou dobu)

Offline letfenixa
Avatar
7918 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 05:57

Tak idem aj ja chváliť. Asi od nedele sa syn chystá na spanie sám. Vyzlečie sa, dá si župan, odnesie pyžamo do kúpeľne, špinavé prádlo dá do koša a potom ide na záchod, kde sa zatvorí! A následne do kúpeľne, kde sa tiež zatvorí! a vynorí sa osprchovany, zuby umyté a už v pyžame ked sa to stalo prvýkrát, tak som bola úplne odpadnuta od úžasu. 

A má na hranie digitálny teplomer, čo som kúpila ešte ako tehotná, že pre prípad merania teploty na diaľku a je úplne otrasný. A teraz mu na ten teplomer chodia úlohy zo školy a musí ich vypracovať, tzn. že kreslí nejaký obrázok, pričom pozerá na ten teplomer ako ja na telefón

A vďaka super extra aprilovemu počasiu sme už dva dni boli vonku len na chvíľu a zvládli sme to krásne doma.

Offline Tabea
Avatar
4642 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 06:18

letfenixa ty jo! To je super!