Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. března 2020 16:16

Renusatko To mě vůbec nenapadlo a ted už je stejně pozdě.

Korsičanka Vezmou mi krev a pak budu nejméně hodinu čekat na výsledky a než mě doktorka vezme. Nevím, kam bych šla. Bufet bude asi zavřený, v parku sedět v tomto počasí nebudu, takže jedině čekárna.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45849 příspěvků moje polička 31. března 2020 16:22

Dalia vím, že to není dotaz na tebe, ty to můžeš jen málo ovlivnit - ale proč necestuje jen krev odebrat to snad umí obvodní a zpátky stačí e-recept na mobil.. naco sedět v čekárně. zaběhané zvyklosti se zjevně mění hoodně těžko

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. března 2020 16:34

viktorka_od splavu Protože ten lék není na běžný recept a předepsat ho může jen onkolog. Pak si ho vyzvedávám v nemocniční lékárně. Jiné lékárny ho jistě ani běžně nemají, je opravdu jen pro úzký okruh pacientů. A zřejmě je jen v kompetenci onkologa, aby posoudil krev a na základě toho pak dál řídil léčbu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45849 příspěvků moje polička 31. března 2020 16:37

Dalia ano to chápu. jen se ptám (a vím že ty to neovlivníš, ale zeptat se můžeš, kdyby se ti chtělo, až tam budeš) proč necestuje jen krev a zpátky recept, proč i v této situaci tam musíš osobně.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 31. března 2020 16:48

Taky mám dneska nějak ztuhlej úsměv pod rouškou.

Podařilo se mi konečně si nechat odebrat krev kvůli hladině hormonů. Musela jsem se vypravit MHD, tady u  nás stále celá poliklinika zavřená. Bylo to divný, nevěděla jsem, jak si v busu sednout, abych nebyla k nikomu blízko, bála jsem se držet, otvírat dveře, padala mi rouška, mlžily se brejle, po návratu domů jsem řešila, jestli se mám celá svlíknout a vlízt do sprchy, fakt úplná panika.
Jak jsem to všechno doteď pozorovala jen z postele, nejsem ještě zvyklá. 

A mám tedy žádanku na test na kovid, doktorka mi jí poslala mejlem, bez řečí, jen jsem řekla, že kašel a teplota. Ale teď to bude další výprava, najít nějaký odběrný místo a postát tam nějakou tu hodinku.

Offline Kokoska
Avatar
27999 příspěvků moje polička 31. března 2020 16:53

Dalia jestli to není rp na konopí nebo omamné látky, mělo by to jako e-recept fungovat. A krev by se určitě taky dala odebrat u vás, ani by myslím cestovat nemusela, pokud běžná laborka dělá požadované metody, jen by poslali výsledky. 

Offline dynda
Avatar
7247 příspěvků moje polička 31. března 2020 16:58

Dalia 

Podle mě potkáš dost málo lidí a určitě to bude dobrý. Vezmi si s sebou několik roušek i rukavic, ať je můžeš měnit podle potřeby, ať máš rezervu, dezinfekci, připrav si plán, jak s tím "kontaminovaným" materiálem budeš zacházet, jak se budeš dezinfikovat, svlékat, chystat k odběru... Mohlo by tě to uklidnit, že máš věci pod kontrolou, hlava se teď zaměstná a ráno už pojedeš podle plánu. Svačinu máš vymyšlenou? Chápu ten strach, mám trému před každou cestou do civilizace a to mi vůbec nic není. 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 31. března 2020 16:58

A když přiznání: Zas jsem zaperlila. Když už jsem se od nás z okraje Prahy vypravila do míst, kde byla velká lékárna, chtěla jsem si koupit mast na jizvu. Nějak se to nechce hojit, nechce se mi s tím jít někam otravovat, tak jsem si nastudovala, co by mohlo být na to dobrý.

A tak jsem si ten název mastičky pořád opakovala, abych ho nezapomněla, pročež když jsem přišla na řadu, požádala jsem mladíka o jeden remdesivir.
Když na mne nechápavě zíral, tak jsem upřesnila, že ve formě gelu. No, neměli to v žádné formě .

Offline dynda
Avatar
7247 příspěvků moje polička 31. března 2020 17:01

Jennyfor 

To je dobrý, neodstrčil tě tyčí na vzdálenost 5 metrů?

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 31. března 2020 17:11

dynda Když jsem tedy vzala na vědomí, že mi to neprodají (a na název toho, kvůli čemu jsem tam přišla, jsem si samozřejmě nemohla za nic vzpomenout, tak jsem už radši nic nechtěla), otočila jsem se k východu. A mladík také vstal a odešel někam dozadu, kde buď pobavil kolegy historkou o bláznivé babě, nebo volal hygienu, nevím

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. března 2020 17:14

Kokoska Já nevím, dostávám na to jakýsi poukaz. Je to speciální protinádorový lék. dynda Mám jen dvě roušky, desinfekci mám, tu s sebou vozím všude, rukavice nemám. Budu opatrná, nikde se nechytám holou rukou a od lidí se budu držet co nejdál. A modlit se...

Offline Ounz
Avatar
19776 příspěvků moje polička 31. března 2020 17:22
Reakce na Kokoska:

Dalia jestli to není rp na konopí nebo omamné látky, mělo by to jako e-recept fungovat. A krev by se určitě taky dala odebrat u vás, ani by myslím cestovat nemusela, pokud běžná laborka dělá požadované metody, jen by poslali výsledky. 

​Co já vim, tak třeba biologická léčba rozhodně není na erecept, prochází to schvalováním revizákem. Jak moc je možná flexibilita ohledně ev. posunutí či náběru via praktik, kde teda taky lezeš do čekárny, neposoudím. Akorát některý věci nesnesou úplně dlouhej transport. Každopádně jestli se zeptala a nejde to..?

Offline dynda
Avatar
7247 příspěvků moje polička 31. března 2020 17:23

Dalia 

Místo rukavice bych vzala igeliťák. Do té MHD určitě. A tak nějak pro jistotu, nevíš, kde budeš muset na něco sáhnout. Jestli ti to přijde divný, tak malý sáčky jsou všude online vyprodaný , lidi určitě vzpomněli na branná cvičení. Ta pravděpodobnost, že to chytneš při dodržení hygieny atd. je určitě hrozně malá, jen jsme z toho všichni zpitomělí. Držím palce, hlavu vzhůru!

Offline Tabea
Avatar
4574 příspěvků moje polička 31. března 2020 17:24
Offline Gatita
Avatar
7083 příspěvků moje polička 31. března 2020 17:53

Jennyfor je to hrozny, ale rozesmala jsi me (nahlas!!)

Offline Aranel
Avatar
4442 příspěvků moje polička 31. března 2020 17:54

Jennyfor

Třeba jste ani nebyla první. Ale asi první, kdo to chtěl ve formě gelu

Dalia bude to dobrý!

Offline RoSa
Avatar
8061 příspěvků moje polička 31. března 2020 17:54

Dalia ten igelitovej pytlík bys beztak měla mít s sebou: na ty kontaminovaný věci, abys to nestrkala přímo do kabelky... a rukavice klasický aspoň taky nemáš? nebo ty, jak se dávaj k barvě na vlasy

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. března 2020 18:03

Aranel

RoSa Vidíš, ty od barvy možná mám.

Offline Aranel
Avatar
4442 příspěvků moje polička 31. března 2020 18:09

DaliaNebo holt ty na úklid

Offline SunEclipse
Avatar
3088 příspěvků moje polička 31. března 2020 18:11

Jennyfor na jizvu mi doktor doporučil sádlo.  Já teda mazala arganovým olejem a jizva není ani vidět.