Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 15:13
Reakce na MP Marge:

nolita V USA je moznost, ze biologicky rodic, ktery nejevi zajem, podepise, ze se vzdava rodicovskych prav, a nebiologicky rodic (jedno jakeho pohlavi) pak muze dite adoptovat.

U heterosexuálnych párov to ide, ale je tam veľký problém s tým, že aj úplne sa nezaujímajúci druhý rodič sa väčšinou nie je ochotný tých rodičovských práv vzdať.

U homosexuálnych párov je to problém, pretože ten druhý z páru si nemôže dieťa adoptovať namiesto otca/matky, jedine by to teoreticky šlo, keby sa aj ten druhý biorodič, ktorý vlastne ten pár tvorí, rodičovských práv vzdal. Ale v tom prípade zas neviem, či by automaticky si mohol to dieťa adoptovať ten nový rodič, alebo či by dieťa muselo k iným príbuzným, alebo do poradovníka na adopciu, fakt netuším.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 15:13
Reakce na MP Marge:

​Myslim, ze deti jsou v pohode, dve jsou u tatinku a ten prostredni, ktery ma tatinka ve vezeni, je u tety. Teta ma mnohem vetsi trpelivost nez moje klientka. Tatinkove jsou znovu zenati a zda se, ze vedou sporadany rodinny zivot. Deti pry k novym manzelkam maji hezky vztah. Tak snad...

​Chvalabohu. A prečo susedia volali sociálku?

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 15:15
Reakce na 999:

Jinak jsem si šla jsem si pro Godivu a přinesla si Curly Wurly...:-).

​Ten je tiež super, kúpila som ho malému na kučeravé vlásky, len si nevedel zvyknúť na tie kúsky kokosu. Tak som ho musela vypoužívať ja

Offline Kokoska
Avatar
28221 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 15:20

MP Marge na to si jedna musí pořídit tři děti, aby zjistila, že na mateřství vlastně není? Ach jo.

Online 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 15:21

slniecko Tak to jsem zvědavá :-),

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 16:14
Reakce na slniecko:

U homosexuálnych párov je to problém, pretože ten druhý z páru si nemôže dieťa adoptovať namiesto otca/matky, jedine by to teoreticky šlo, keby sa aj ten druhý biorodič, ktorý vlastne ten pár tvorí, rodičovských práv vzdal. Ale v tom prípade zas neviem, či by automaticky si mohol to dieťa adoptovať ten nový rodič, alebo či by dieťa muselo k iným príbuzným, alebo do poradovníka na adopciu, fakt netuším.

​Priznam se, ze jsem si to cetla 4x, nez mi doslo, jak jsi to asi myslela. Tedy ze by se oba biologicti rodice vzdali prav a dite by adoptoval ten treti, z nove vznikleho paru. Teoreticky by to tak slo ("automaticky" nemuze adoptovat nikdo, vzdy to podleha posouzeni), ale nikdo by to tak neudelal.

U nas cca 2 roky zpet zrusil US rozsudek NS, kterym NS odmitl uznat otcovstvi druhemu z rodicu stejneho pohlavi. Byl to par z USA, jeden z nich mel ceske občanství, vzali se tam a nahradni matka jim porodila dite, podle tamniho prava byli teda oba manzele rodici. Z urcitych duvodu pak zadali o uznani i v Cr. Uz teda nevim jak/jestli to skoncilo. 

Offline MP Marge
Avatar
5703 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 18:19
Reakce na dynda:

MP Marge 

Jestli ta klientka byla na 3 děti sama, tak se jí ani nedivím. To musí být hrozně těžký.

​Taky myslim, je to fakt rehole. Ona navic nema zadne pribuzne, kteri bydli pobliz. Nejstarsi dcerka a nejmladsi chlapecek alespon chodi k tatinkum na vikendy, ale ten prostredni ne, a protoze to je kluk s tezkou hyperaktivni ADHD, tak ho nikdo nechce moc hlidat, ani za penize. 

Offline MP Marge
Avatar
5703 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 18:21
Reakce na slniecko:

​Chvalabohu. A prečo susedia volali sociálku?

​Prostredni synek (8 let) se brzy rano tise vykradl z domu a jezdil v sousedstvi bez dozoru na kole. Bohuzel se pripletl do cesty mladikovi na mopedu, ktery se kvuli nemu vyboural a utrpel lehke zraneni. 

Offline MP Marge
Avatar
5703 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 18:25
Reakce na Kokoska:

MP Marge na to si jedna musí pořídit tři děti, aby zjistila, že na mateřství vlastně není? Ach jo.

​Ona naplanovala ani jedno tehotenstvi; vsechny deti byly v podstate "nehody". Trpi  nejakou hormonalni poruchou, takze u ni moc neucinkuje hormonalni antikoncepce. Pry se pokazde chranila, ale otehotnela stejne. Po tretim tehotenstvi ji pojistovna konecne prispela na podvazani vajecniku, takze aspon tech deti neni vic, mohlo by to byt podstatne horsi. (Viz pritelova matka - sedm deti, kazde s jinym.)

Offline Kokoska
Avatar
28221 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 19:26
Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 20:17
Reakce na Krehutka:

​Priznam se, ze jsem si to cetla 4x, nez mi doslo, jak jsi to asi myslela. Tedy ze by se oba biologicti rodice vzdali prav a dite by adoptoval ten treti, z nove vznikleho paru. Teoreticky by to tak slo ("automaticky" nemuze adoptovat nikdo, vzdy to podleha posouzeni), ale nikdo by to tak neudelal.

​No, neurobil, lebo už v princípe to nič nerieši, jedine, že by išlo o nejaký úplný extrém, terminálnu chorobu u toho "biologického", alebo výrazne lepšie možné podmienky u rodiny toho druhého, keby sa niečo stalo.

U nas cca 2 roky zpet zrusil US rozsudek NS, kterym NS odmitl uznat otcovstvi druhemu z rodicu stejneho pohlavi. Byl to par z USA, jeden z nich mel ceske občanství, vzali se tam a nahradni matka jim porodila dite, podle tamniho prava byli teda oba manzele rodici. Z urcitych duvodu pak zadali o uznani i v Cr. Uz teda nevim jak/jestli to skoncilo.

A ako súd určil, ktorý teda rodič bude a ktorý nie ?

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 20:19
Reakce na MP Marge:

​Prostredni synek (8 let) se brzy rano tise vykradl z domu a jezdil v sousedstvi bez dozoru na kole. Bohuzel se pripletl do cesty mladikovi na mopedu, ktery se kvuli nemu vyboural a utrpel lehke zraneni. 

​No, mimo tej nehody teda, to som v detstve párkrát spravila aj ja ...ohromná sranda teda...a to som mala starostlivých rodičov, len tak nejako občas museli aj spať.

Offline MP Marge
Avatar
5703 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 20:30

slniecko Tak kdyz mne bylo osm, tak jezdit bez dozoru na kole po vsi bylo naprosto normalni. I tu nehodu jsem jednou mela - neubrzdila jsem to z kopce a napalila to do zdi

Kupodivu socialku nikdo nezavolal! Akorat se pak po vsi rozkriklo, ze jsem se zabila, coz babicka vyhodnotila kladne - pry o kom se rika, ze zemrel, ackoliv nezemrel, tak bude mit dlouhej zivot!

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 20:49

Vcera jsem narazila na insta Selmy Blair a docela jsem se zacetla ( ma MS a zkousi nejaky novy terapie vcetne asi ozarovani). Pisu to v souvislosti se sushi queen... cloveku pak prijdou nektery starosti fakt malicherny. Skvela je. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 20:58

slniecko v prvopočátku šlo o vydání osvědčení o statním občanství (ČR) pro to dítě, k tomu potřebovali nechat uznat rodný list vydaný v Kalifornii, což dělá NS, a ten to v prvopočátku udělal doslova šalamounsky - uzanal jenom část a vlastně přiznal rodičovská práva jen tomu českému otci. Nechci to tu plevelit, ale pokud by tě to zajímalo, v rozsudku US je ten skutkový stav pěkně shrnutý https://www.usoud.cz/fileadmin/user_upload/Tiskova_mluvci/Publikovane_nalezy/2017/I._US_3226_16_an.pdf

Offline Karja
Avatar
35780 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 21:45

MP Marge Jezis to je husty! Ten pripad volani socialky me teda taky zarazil, tady chodi osmilete deti normalne samy, nikdo je nedozoruje, nehodu zpusobit samozrejme muzou. 

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 22:34

stesminulý rok byla synova celá  třída pozvána na svatbu jejich učitelky. Dostali všichni pozvánku. Tak nám to syn řekl a já teprve pri otevření pozvánky zjistila, že si paní učitelka bere paní. Můj syn to bere úplně v pohodě, hodně děti se v doprovodu rodiče dostavilo. Myslím, že to děti vzali v pohode a že je velká šance, že i do budoucna to díky této zkušenosti budou brát v pohodě.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46025 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 22:41

Krehutka to je fakt zajimavy, super!

Online Pavlena
Avatar
6556 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 09:55

MaeGandal To je hezký, paní učitelka je dobrá..!

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 15. srpna 2019 10:12

MaeGandal mne se dcera, kdyz ji bylo sest let zeptala na libajici se kluky v tramvaji. Rekla jsem ji pravdu a vzala to uplne normalne. Myslim, ze deti obecne ruzne odlisnosti prijimaji otevrene, pokud se jim to otevrene vysvetli.