Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 22:53

MP Marge 

Moc bych nevěřila tomu, že to má za sebou nějaký slušný zdroj. To se dá říct o dětech z jakékoliv skupiny rodin, že X % něčím trpí, ne? Takže naprosto alibisticky i o těch, které mají gay rodiče? 

Offline MP Marge
Avatar
5706 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 23:40

dynda Jasne. Ja tomu taky neverim, uz proto, ze jsem na NIU mela pani profesorku, ktera se tomu hodne venovala (sama je lesbicka, ale jsou s manzelkou bezdetne), a ta nam vzdycky rikala, ze kazdy pokus prijit s nejakou studii, ktera by tohle prokazala, zatim beznadejne selhal. Coz me vubec neprekvapuje.

Naopak tady jednu dobu byl projekt, kdy se sdruzovaly (dospele) deti lesbickych/gay paru, a jezdily spolecne na besedy, kde obecenstvu vysvetlovaly, ze mit rodice stejneho pohlavi se na nich nijak negativne nepodepsalo. To mi pripadalo jako fajn napad, i kdyz bigot zustane bigotem, nedelam si iluze, ze nejakemu nabozenskemu fanatikovi by nejaka beseda zmenila nazor 

Offline Kokoska
Avatar
28227 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 11:09

MP Marge myslím, že tady ani není dostatečně velký vzorek pro "výzkum", ze kterého by se daly vyvozovat nějaké hodnověrné statistické závěry. A podle mě je daleko líp dítěti u gay páru, kde je opečovávané a milované, než v leckterém hetero manželství. Co někteří rodiče dovedou, o tom se tu už taky párkrát psalo.

Online stes
Avatar
7328 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 12:12

Mě by zajímalo, jak to probíhá v dětském kolektivu. Myslím to, když se tam zjistí, že např. Jirka má dva táty. Děti (těžko specifikovat věk, 8-15 třeba) dovedou být fakt hnusné a zlé, to tak prostě je, ne každé, ale dost jich teda je...Tak jak ty posměšky, a ne že nejsou, ten "Jirka" řeší, snáší...

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 12:37

stes asi těžko, o tom žádná, proto je hrozně důležitá osvěta mezi dětmi i dospělými ... neznamená to samozřejmě, že děti to přestanou dělat, vždycky budou komentovat jakoukoliv odlišnost od tloušťky po dva tatínky, ale to zvýšení povědomí o tom rozhodně pomůže... 

a potom role dospělých, pokud bude dítě doma slyšet, že je to nenormální a kdoví co ještě, tak to v tom smyslu bude prezentovat i ono... to je jako se vším, takže by se to nemělo podceňovat

Online stes
Avatar
7328 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 12:49

nolita no osvěta je v tomhle případě nutná

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 12:50

nolita . Naprosto souhlasím. Naši kluci se tomu nediví, že má Jirka dva táty, protože už to tak je několik let. Berou to jako normální, ani mi nepřijde, že by je to nějak zajímalo. Zeptali se na to a tím to končí. Naopak už jsem i slyšela, že to mají perfektní a pořád se jim někdo věnuje.

Kamarád se rozvedl v době, kdy už měl dvě děti a manželka vůbec neprojevila zájem. Vychovává je se svým registrovaným partnerem a celkem i chápu jeho strach. Děti už tak 7 let žijí s nimi. Představa, že se mu něco stane a oni půjdou k ženě, která je biologická matka, ale oni ji neznaji a ona je nechce, to musí bý t asi taky stres. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 13:45

Renusatko tak u vás je rozhodně ten lepší případ...

jinak s tím strachem - to je samozřejmě nepříjemné, ale to hrozí u každého rozvedeného / rozešlého vztahu, kde jeden rodič nejeví zájem a dítě je pořád u druhého a jeho nového partnera / partnerky, nejsem si jistá, zda se s tím dá něco dělat...  

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 14:26

nolita Přesně to jsem chtěla napsat. Sama mám ve svém okolí dítě, které v cca sedmi letech sedalo k otci do auta s pláčem, vidělo ho poprvé v životě (prarodiče náhodou zjistili, že mají vnouče a chtěli se s ním stýkat).

Offline MP Marge
Avatar
5706 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 14:29

nolita V USA je moznost, ze biologicky rodic, ktery nejevi zajem, podepise, ze se vzdava rodicovskych prav, a nebiologicky rodic (jedno jakeho pohlavi) pak muze dite adoptovat.

Offline MP Marge
Avatar
5706 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 14:34

Kdyz uz je rec o rodicich, priznam se, ze me prekvapila klientka, kterou jsem do teto doby povazovala za trochu bohemskou, nicmene oddanou matku tri deti. V patek prisla s tim, ze na ni sousede zavolali socialku, a ze ji socialni pracovnice deti docasne odebrala.  Tak jsem se nadechla, abych ji ujistila, ze to neni takova tragedie, a ze ji pomuzeme dostat deti zpatky, ale nez jsem rekla jedine slovo, tak me klientka informovala, ze o tom premyslela a dosla k zaveru, ze to je vlastne v poradku, protoze je nechce, neb je ji bez nich mnohem lip! 

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 14:35

MP Marge nolita já jsem právě myslela, že u nás to jde též, ale právě jen u heterosexuálních párů. Je pravda, že jsem se nikdy nezajímala, protože to není potřeba. Jedna kamarádka to tak doma má, ale jak k tomu došlo a jestli byl biologický otec někde uvedený, to vůbec netuším. Teď už s nimi žije druhý manžel a děti adoptoval. 

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 14:44

MP Marge  tak tento smajl jsem použila poprvé, ale přesně vystihuje moji skutečnou reakci. Asi bych na tvém místě těžko udržela kamenný výraz. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 14:48

MP Marge Tak kéž by bylo líp hlavně těm dětem.

Offline MP Marge
Avatar
5706 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 14:48

Garfie Nekdy je to tezky

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 14:52

MP Marge Myslíš, že to byl chvilkový zkrat? 

Offline MP Marge
Avatar
5706 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 14:52
Reakce na Sweet Potato:

MP Marge Tak kéž by bylo líp hlavně těm dětem.

​Myslim, ze deti jsou v pohode, dve jsou u tatinku a ten prostredni, ktery ma tatinka ve vezeni, je u tety. Teta ma mnohem vetsi trpelivost nez moje klientka. Tatinkove jsou znovu zenati a zda se, ze vedou sporadany rodinny zivot. Deti pry k novym manzelkam maji hezky vztah. Tak snad...

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 14:52

Jinak jsem si šla jsem si pro Godivu a přinesla si Curly Wurly...:-).

Offline MP Marge
Avatar
5706 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 14:54
Reakce na 999:

MP Marge Myslíš, že to byl chvilkový zkrat? 

​Ne, ona na to materstvi moc neni. Jako snazila se, i jsme na tom jednu dobu spolu pracovaly, ale proste to neni jeji salek caje, no. 

O tehle pripadech by meli vedet vsichni ti dobroserove, co me hlavne v Cechach po nekolik let vsude pronasledovali a snazili se me presvedcit, ze bych mela mit deti

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 14. srpna 2019 14:56

MP Marge 

Jestli ta klientka byla na 3 děti sama, tak se jí ani nedivím. To musí být hrozně těžký.