Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. května 2022 12:39

continuity Alergii mám na carboplatinu a kvůli anafylaktické reakci mi chemu dávají na JIP. Proto také mám nyní cisplatinu, na kterou nereaguji alergickou reakcí, ale je ještě náročnější na tělo než ta carbo. A déle se odbouravá a je po ní více špatně. 

Psycholožka má dost lidí. A já bych ted stejně ještě častěji do Brna jezdit nezvládla.

Offline Zuzuli
Avatar
2129 příspěvků moje polička 19. května 2022 12:40

Dalia ja mela malo leukocytu a na muj dotaz, jestli muzu jejich tvorbu nejak podporit, mi doktorka rekla, ze nijak. Kdyz se to nici chemoterapii, tak zadne vitaminy, potraviny nebo treba slzy jednorozce nepomuzou. Proste me jen hlidali a asi sest tydnu si picham injekce na krvetvorbu, aby se hladina nejak drzela. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. května 2022 12:44

Prosperina Ty ovocné a zeleninové štávy si dělám taky. Zrovna dnes to bude grep s mrkvemi. 

Deset let bojoval? Já si říkám, jak dlouho to ještě můžu vydržet. U mě to bude v září pět let. Doktorka mi řekla, že většina pacientek s touto diagnozou odchází do roka. Ještě nechci umřít. Ani za pět let.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. května 2022 12:46

Zuzuli Injekce na bílé krvinky dostávám taky. Ted navíc právě klesly i ty destičky. Doktorka říkala, že kdybych začala krvácet z nosu nebo byly modřiny nebo červené tečky na nohou, mám okamžitě volat.

Online continuity
Avatar
33407 příspěvků moje polička 19. května 2022 12:48

Dalia podle mě ti můžou dat transfuzi. 

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 19. května 2022 13:42

Dalia Mám významnou celoživotní poruchu tvorby krevních destiček. Podpořit se jejich tvorba ničím moc nedá, ale i s jejich nedostatkem (v tvém případě dočasným) se dá celkem v klidu fungovat. Hlidej si krvácivé projevy a samozřejmě předcházej zraněním ... ale víc bych se tím netrapila

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 19. května 2022 13:43
Reakce na Dalia:

Prosperina Ty ovocné a zeleninové štávy si dělám taky. Zrovna dnes to bude grep s mrkvemi. 

Deset let bojoval? Já si říkám, jak dlouho to ještě můžu vydržet. U mě to bude v září pět let. Doktorka mi řekla, že většina pacientek s touto diagnozou odchází do roka. Ještě nechci umřít. Ani za pět let.

​Hmm, grep a mrkev jsou velká dobrota, dobrou chuť!

S tím tátovým bojováním - ono to nebylo nepřetržitý, mezitím léčbou a operacema stihnul spoustu fajn věcí a většinu těch let si fakt užil. U něj se k tomu holt přidalo i stáří a jeho projevy, který nemoc a vedlejší účinky léčby asi trochu urychlily. Osmdesátka už se nedá brát jako vyloženě předčasný úmrtí. A ostatně nakonec ho vlastně ta pitomá nemoc ani nedostala, prostě blbě spadnul.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. května 2022 13:45

Prosperina Osmdesátka je krásný věk. Myslela jsem, že ho dostala nemoc. 

Už mám vypito.

MP Meri Děkuji za reakci.

Offline Fiction
Avatar
1486 příspěvků moje polička 19. května 2022 16:20

Dalia nic, čím by šlo popostrčit tvorbu destiček neexistuje. V běžné životě si vystačíme i s  významně sníženým množstvím destiček. V krizi je lze dodat od dárců, podobně jako červené krvinky.  Důležité je nebrat léky, které snižují funkci destiček - to je třeba kys. acetylsalicylová (Aspirin, Anopyrin, atd). Jsou to i některé jiné léky, ale ty jsou ne recept, tak to není třeba vypichovat.

Vidím, že druhou chemo snášíš mnohem lépe než tu první, to je moc fajn.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 19. května 2022 21:23

Dalia veľa psychológov začalo počas korony robiť aj online. A to je strašná pohoda, ani nemusíš vyliezť z postele, stačí si zapnúť mobil, trebárs cez messenger, alebo čokoľvek, čo má videohovory. A po terapii si rovno pospať.  Možno to by bola cesta.

A držím palce ...

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 19. května 2022 21:35

Dalia Nějak jsem nepozorně četla a říkala jsem si, co máš vypito?!Mrkev a grep spolu ladí - také si to dávám pospolu -ale celé, nemixuji, jen strouhám najemno - a ještě do toho kapnu trochu olivového oleje (prý se lépe vstřebávají vitamíny).

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. května 2022 21:53

Hanka H Mám odšťavňovač, takže ho nyní hojně využívám. Mrkev denně a k ní někdy jablko, někdy grep nebo pomeranč. A občas si koupím řapíkatý celer a ten je dobrý s jablkem.

Offline rysamona
Avatar
832 příspěvků moje polička 19. května 2022 22:30

Dalia prý je hodně zdravá řepaje to tedy jediná zelenina se kterou mám problém ale když je tak zdravá piju s jablkem (jeden díl řepa, tři jablka) a to se dá.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. května 2022 22:49

rysamona Řepu můžu jen občas a v malém množství. Takže ji ani nevyhledávám. 

Online continuity
Avatar
33407 příspěvků moje polička 19. května 2022 23:07

rysamona Dalia Grossularia psala ještě na módním pekle, že řepu syrovou řepu fakt s opatrností. Už si vůbec nepamatuji proč, ale ona o tom jídle a výživě obecně věděla opravdu hodně. 

Takže pokud vám nejede, opravdu není nutné se nutit, ono možná tělo ví, co dělá. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. května 2022 23:23

continuity Ona je ve větším množství toxická.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 19. května 2022 23:25

Dalia A úplně netoxičtější varianta červené řepy je ta nakládaná - postrach školních jídelen!

Dělám z ní občas polévku, zkusila jsem i koláč, ale syrovou ji nedávám.

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 19. května 2022 23:30

Já řepu vařenou vařenou nebo pečenou. Nakládanou e-e. A šťávu si občas dám, protože mi chutná, ale musí se s ní fakt opatrně a nepřehnat to. Už proto, že dokáže být pěkně projímavá. Podle mě je to s ní podobný jako s dýňovýma semínkama - tělo si umí celkem dobře říct, co už je moc, a při předávkování se přebytků zbavuje horem dolem (někdy i doslova). 

Offline rysamona
Avatar
832 příspěvků moje polička 20. května 2022 05:54

continuity jo, G. Jsem moc ráda četla, ale řepa mi tedy unikla. No stejně ji pijí fakt výjimečně.

Offline rysamona
Avatar
832 příspěvků moje polička 20. května 2022 05:55

Dalia no určitě líp chutná ta mrkev s grepem, taky bych si dala rict