Televize

14. srpna 2014 19:56
Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 19:56

Očekávám, že toto vlákno nebude příliš obsáhlé... při pohledu do TV programu mě napadaj výhradně výrazy jako hnůj... kravina... a - admin a moderátor promine (nebo taky ne) - sračka.

Český kanály (taky příhodný slovo)  jsou snad cílený výhradně na mentálně znevýhodněné občanstvo... tu se můžeme vesele pobavit u (jen asi osmdesátkrát reprízovanýho) seriálku... tu se romanticky zasnít nad (teprve) sedmdesátýmdevátým dílem Rosamundy Pilcherový... případně se intelektuálně obohatit u "diváckých zpráv".

Pokud něco stojí za víc, než zlámanou grešli, musí to bejt vysílaný nejdřív kolem půlnoci, aby to nepohoršilo prostý lid.

Takže dneska máme na dvojce docela slušnou záležitost Ti druzí, ovšem začíná to klasicky v 23:00. 

A pak, ale na ZDF (22:55), Lov lososů v Jemenu. Ještě jsem to neviděla - recenze i obsazení ovšem vypadaj celkem slibně.

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 20:03

Dnes (+ příští čtvrtek) ve 20:20 na ČT art  Boccaccio '70

http://www.csfd.cz/film/2600-boccaccio-70/

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 20:03
Reakce na barbucha:

Ti druzí je můj oblíbený horor, budu koukat, dík za tip. :)

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 22:02
Reakce na unseen:

"Pokud něco stojí za víc, než zlámanou grešli, musí to bejt vysílaný nejdřív kolem půlnoci, aby to nepohoršilo prostý lid."

Jo!...Třeba takový Za Shakespearem s Martinem Hilským. Od čeho to ČT Art je, když i tam to dávaj tak pozdě? Ne že bych byla až takový blázen do Shakespeara, ale Hilského mám prostě ráda. 

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 17. srpna 2014 10:49

Dnes ve 21:40 na ČT 2  Lev v zimě

http://www.csfd.cz/film/13351-lev-v-zime/

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 17. srpna 2014 14:35

Jo, Lev v zimě je super a Katharine Hepburn úžasná i v šedesáti :-)

Škoda že to částečně koliduje s Dobrý Will Hunting (Barrandov 20:10). Snad jedinej film, kde R. Williams nebyl za kašpara... a kde i Ben Affleck vypadá jako herec :-))

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 17. srpna 2014 15:55

Maličko OT, ale tuhle jsme si uvědomili, že jsme neměli už tři dny puštěnou televizi.

A to máme nabídku od UPC dost velkou, ale oni i ty dokumenty pořád točí v různé časy dokola, 15 sportovních kanálů nesledujeme, hudební mi stačí jeden, z dětských jsem vyrostli, zpravodajské slouží akorát tak k hypertenzi,

seriálové, brrrr,  vaření a jiné domáci  radosti si nechávám, až už budu ve stavu zoufalství, filmové opakují filmy, které nemusím vidět ani jednou, natož vícekrát, jdu se tedy posté dívat na Technické vymoženosti na Disc.Science.

Uf

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 18. srpna 2014 14:06

Dnes ve 21:55 na ČT 2 komedie Billyho Wildera  Raz, dva, tři  (ještě neznám, vypadá to zajímavě...)

a ve 23:45 tamtéž psychologické drama Clauda Chabrola  Laně .

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 18. srpna 2014 18:43
Reakce na náťa66:

Kdyby ten poplatek za samotnej internet nebyl skoro stejnej, jako za ty jejich "balíčky", tak už jsem veškerý programy dávno odhlásila. Je to dobrý tak akorát pro sklerotiky - můžeš se na to samý dívat každej den znova...

Ze zoufalství jsem právě dneska zaplatila nějaký GB na uložto a stáhla si spoustu filmů, to se fakt jinak nedá.

Jedině snad... kdo chce, aby se mu dneska - ještě víc :-) - přitížilo, může v osm zapnout Nova Cinemu, je tam Habermannův mlýn.

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 19. srpna 2014 16:56

Dnes ve 22:00 na ČT 2  Tichá bolest  s Rudolfem Hrušínským.

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 19. srpna 2014 18:24
Reakce na luciole:

Nezapomenutelný film, naprosto  věrohodný, bohužel.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 20. srpna 2014 19:49

Dnes od 21.00 na ČT2 Nesnesitelná lehkost bytí. Hlavně se nesmím začít dívat, jinak se od toho nezvednu a uvidím to asi postopadesátýdruhý.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. srpna 2014 15:05

Tak já asi dnes večer ve 20:20 hod. vyjímečně přepnu na ČT Art na Jacobowski a plukovník. Naposled jsem to četla na VŠ v rámci německy psané literatury z Čech, tak jsem zvědavá.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 25. srpna 2014 19:49

Dnes na ČT2 Kieslowski Modrá. Tak ráda bych si u toho filmu znovu poplakala, ale dávají to nechutně pozdě, takže je to tip pro nespavce.

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 25. srpna 2014 23:25

Zítra opakují Jeptišku. Diderota jsem nečetla, ale bylo to celkem zajímavé. Často jsem četla jak se ta která šlechtična uchýlila do kláštera, ale že tam šly některé nedobrovolně, to mě nenapadlo. Spoiler - Tahle byla nemanželská dcera, tak se jí tímto způsobem zbavili, ale podala si protest a nakonec se jí podařilo dostat se z kláštera a ke svému skutečnému otci. Těžko říct, jak by to dopadlo, kdyby byla manželská dcera a rodiče jí prostě nedovolili se vrátit. 

Ve filmu se porovnává, co je horší, být zavřená v klášteře nebo být provdána domluveným sňatkem za někoho, koho nemá ráda. Těžko říct. Pokud ženichovi není 70, je-li aspoň trochu "adekvátní", je malá šance, že to přece jen "vyjde". Klášter je zase jistota, ale každý na to není. 

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 26. srpna 2014 18:08

Dnes ve 23:10 na ČT art  Svůdná krása ... Pro milovníky slunného Toskánska... 

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 28. srpna 2014 17:42

Není to televize, ale nechci zakládat vlákno:

Hele co se objevilo na idnes. I s reklamou na jeden z webů Mafry 

http://ona.idnes.cz/niche-parfemy-00h-/krasa.aspx?c=A140827_145724_krasa_brv#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 31. srpna 2014 17:38

Dnes začínají Vinaři, tak se na první díl podívám.

http://www.csfd.cz/film/373974-vinari/galerie/?type=1

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 31. srpna 2014 19:00
Reakce na Ronna:

Taky jsem na to zvědavá, zejména proto, že jde o oblast, ze které pocházím, a dost lokalit znám velmi dobře. Ale trochu se bojím, že to bude jen Ordinace zasazená do vinařského prostředí, obohacená jihomoravským folklorem...

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 31. srpna 2014 19:16

No, já si českej komediální seriál radši odpustím... mám strach, abych se smíchy nepotrhala.

Ale na Nova Cinema je v osm Enigma, kdyby to ještě někdo neznal (tak to má za domácí úkol): naprosto úžasnej Dougray Scott, dokonalá Kate Winslet a nádherná muzika.

Pro milovníky muzikálů, byť postarších: MGM 20:00 Šumař na střeše!