design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 21. října 2018 08:31

Ještě jednou děkuji všem za rady ohledně malování!

Strop bílý, stěny šedé(nazvala bych odstín "mokrý beton").

Líbí se to chlapovi i synovi

((s barvou se pracovalo krásně, takže od té samé značky bude barva i do ložnice...))

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 24. října 2018 19:45

Neviděla sem naživo, ale čistě teoreticky, mám doma klihovnu billy z ikea v barvě, která už není, ale i tak, brala bych nějakej kontrastní prvek, hodila by se k světlý bříze tahle tmavá? 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. října 2018 19:52

Ounz Za mě ano.

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 24. října 2018 19:54

Dalia dík za názor  budu se na ní muset zajet podívat..

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 25. října 2018 01:16

Ounz tú svetlú Billy doma mám v niekoľkých exemplároch a povedala by som, že skôr hej. Resp. hej, ak je bez dvierok, alebo s presklenými dvierkami, ak sú to tie plné, tak menej.

Offline Ounz
Avatar
19806 příspěvků moje polička 25. října 2018 07:45

slniecko ne je volná, bez dvířek..dík

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. října 2018 11:35

nevím, kde je líp se zeptat, tak předesílám, že se zeptám ještě v dotazovém vlákně, kdyby to bylo někomu divný :)

máte někdo dobrou zkušenost s architektem ohledně rekonstrukce starého rodinného domu? kterého byste mohli doporučit?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. října 2018 11:17

jejkotemankote

přiznávám, že jsem nikdy nepochopila, k čemu jsou dobré ty falešné balkony (a proč, když už někdo vylepšuje fasádu řvavě červenými obdélníky, to obdélníky s něčím neslícuje, třeba aspoň s hranou oken pod nimi - ony kus přesahují...).

a proč si lidi dávají do bytu deset centimetrů dlouhé šedé "záclonky"

a proč...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33599 příspěvků moje polička 27. října 2018 11:25

Jiná Realita to nejsou falešný balkony, ale francouzský okna, ne? A to sklo před nima bejt musí, jsou na to normy, do jaký vejšky, atd. šedý záclonky asi aby překryly ten překlad nad oknem? mně ten dům nepřijde strašnej

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33599 příspěvků moje polička 27. října 2018 11:26

Jiná Realita ten červenej obdélník má bejt asi stejně velkej jako okno pod tim, ale galerie už mi nějak nejde znova otevřít, nejspíš vytušili, že tiú o nich nehezky píšeme...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. října 2018 11:31

Potrefenáhusa 

a jaký smysl má dělat uzoučké francouzské okno v patře, když je pak ta jeho spodní prodloužená část stejně stíněná tím zpravidla mléčným sklem?

mně tohle přijde jako ztělesnění bezduché sobecké architektury, která nezapadá do okolního rázu, nemá žádný šmrnc, lad a sklad, linie a poměry jsou úplně náhodně zvolené, aby vyšly do interiéru, fasáda je změť barev a ploch. těžko se to popisuje. většině lidí to přijde v pohodě, protože se takhle dnes staví skoro všecko.

až teď jsem se navíc dočetla, že pozemek byl původně zahrada, která stojí na území přírodní rezervace, takže to chudáky majitele navíc stálo strašně běhání...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. října 2018 11:46

Potrefenáhusa ono to někdy funguje a někdy ne, bohužel se nemůžu nijak dostat tu fotku č. 10, kde je nad sebou spodní a horní francouzské okno.

mají to vyfocené asi jako hezkou zajímavost.

horní okno je užší než polovina spodního, červená linie naopak spodní přesahuje a na druhé straně zas přesahuje linii oken to sklo.

já si myslím, že dobrá architektura je souhrn logických, dynamických, promyšlených liní a poměrů. to je to, proč se lidem líbí různé krásné stavby. působí na ně harmonie stavby. mají záměr, linie se prolínají s určitým smyslem, jsou tam dané řezy. jsou harmonické. a je jedno, jestli je to obyčejný rodinný domek, nebo třeba stavba opery nebo kostela.

na tomto domě z toho není nic. proto se mi tak strašně nelíbí, jako asi většina různých podobných, dnes běžných projektů. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33599 příspěvků moje polička 27. října 2018 12:07

Jiná Realita tak architekti jsou stejně jsko ostatní lidi různý, výborní, dobří, špatní, průměrni...(těch je samo většina) - on by ti to autor ty stavby třeba vysvětlil, proč to udelal, jak to udelal, my to tady z těch par obrazku třeba ani nevidíme, jakej je kontext

Offline Spinifex
Avatar
65 příspěvků moje polička 27. října 2018 12:12

To "francouzské okno" v dětském pokojíčku v prvním patře mi přijde idiotské. I když je to jen pár metrů nad zemí. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 27. října 2018 12:19

Jiná Realita Ten dom je strašný, komplet. Zarazili ma tie priznané kryty na vonkajšie žalúzie, asi už bola hrubá staba postavená keď sa rozhodli že si ich dajú. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. října 2018 12:24

Jiná Realita Muj vkus to neni, ale nepřijde mi to nijak strašný, francouzský okna jsou fajn, naopak balkon by byl naprosto zbytečnej, lepší než katalogovej bungalov to je každopárně.

Spinifex a jakej je rozdíl mezi normálním oknem? taky v dětskym pokojíčku idiotský?

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 27. října 2018 13:05

Jiná Realita ako chápem o čom hovoríš, ale ono asi je už človek zvyknutý na o toľko horšie, že to tak dramaticky nevidím. Áno, tie volániky nad oknom sú divné, ak tým chceli niečo prekryť, tak v rámci toho interiéru by som asi aspoň zvolila niečo nenaberané. Ale zas možno pani domu frustruje, že tam nemá niečo "útulnejšie", ono tá romantická predstava zácloniek na kuchynskom okne je asi príliš zažitá. Tá červená má predpokladám rozbiť tú sivú masu, podobne ako ten ikeácky hojdací los vnútri. No a tie francúzske okná, tak napríklad moja mama si ide dať jedno spraviť, ona má možnosť z normálneho dvojokna, lebo poriadny balkón tam mať nemôže a nechce sa jej chodiť všetko prádlo vešať na dvor, aj keď teda tu neviem, či to je ten prípad, tu by sa zmestili sušiť tak maximálne traky, ale možno jednoducho chceli viac svetla do úzkeho priestoru, tak keď to nemohli spraviť širšie, tak "pustili" viac svetla aspoň takto.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 27. října 2018 13:16
Reakce na Mutziputzi:

Spinifex a jakej je rozdíl mezi normálním oknem? taky v dětskym pokojíčku idiotský?

​Nemáš tušenia, kam všade sú tí malí ľudoopi bez pudu sebazáchovy schopní vyliezť. Za mňa najlepšie strešné okno, uprostred izby, kde sa nedá dosiahnuť ani zo skrine .

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. října 2018 13:30

Mutziputzi tak lepší než čtvercový bungalov je asi cokoli, to je fakt.

Offline Spinifex
Avatar
65 příspěvků moje polička 27. října 2018 17:51

Mutziputzi Asi mám bujnou fantazii, ale okamžitě mi naskočila představa rozražené dětské hlavičky  na betonu. 

Normální okno má vysoko kličku, malé dítě na ni většinou nedosáhne. Je fakt, že ze židle asi jo. 

První, co bych v tom pokojíčku udělala, že bych vzala desítky hřebíky a ty dveře zatloukla.