Nerdské vlákno (pc hry, konzole, deskovky, fantasy, komiksy....)

06. října 2016 19:43
Offline Kajuli
Avatar
64 příspěvků moje polička 06. října 2016 19:43

Od D&D po Pokémony, vlákno pro všechny hravé!

Zakládám zvlášť, ať neplevelíme s tímto tématem v ostatních diskusích.

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 06. října 2016 20:00

Super! Tak já hned přidám zajímavý tip pro milovníky her deskových.

Mám k dispozici i seznam her, kterých se to týká, ale je dlouhý.

Já tu v ty dny bohužel nebudu:-(

V letošním roce jsme se rozhodli zopakovat oblíbenou akci KILO za KILO!
Co to znamená?
19. a 20. října jsme připravili výprodej her na váhu. Výprodej se týká vzorků her, starších, hraných a nekompletních her. Pokud se k nám na prodejnu HRAS (Václavské nám. 38, Praha 1) vydáte v těchto dnech, můžete koupit vybrané hry v poměru 1 Kg = 100 Kč.

Výprodej starších her, nekompletních her, vzorků a použitých her na váhu.

Akce se koná 19. a 20. října, od 10:00 do 17:00. Platba za hru/y je vždy v hotovosti.

Hry nerezervujemePřipravte si drobnéTašky si přineste vlastní u nás žádné nedostanete :)

Her jsme nashromáždili opravdu hodně, ale kdo dřív přijde ten dřív koupí.
Cena za hru/y bude zaokrouhlena na celé koruny - např. párkrát hraná hra Pátý přes devátý vás bude stát 185 Kč.
Platba pouze v hotovosti.

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 06. října 2016 20:06

Pro Viktorku: já budu ještě dlouho chodit s Pikachu. Kadabry už jsem evolvovala tři. Jednu před časem a včera zbrkle další dvě. V zápětí jsem zjistila, že má ještě třetí vývojové stádium a já ty candies úplně zbytečně prošustrovala. Uá!! Smajlík velmi výstižný.

Offline Mulen
Avatar
4221 příspěvků moje polička 06. října 2016 20:18

Když už byla zmínka o deskovkách, znáte Agricolu? Má cenu si to pořizovat? Našla jsem kladné recenze, ale jednou jsme to zkoušeli hrát, ale zaboha jsme nemohli pochopit pravidla. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 06. října 2016 20:24
Reakce na Mulen:

Mně hry tohoto typu už přijdou přežité. Přijde mi, že trávím víc času obsluhou hry, než hraním samým. Pořád někam přesouvám panáčky, peníze, suroviny, měním jedny žetonky za druhé. Agricola byl svého času velký hit, ale neoslovilo mne to.

Offline Mulen
Avatar
4221 příspěvků moje polička 06. října 2016 20:31
Reakce na Sweet Potato:

Takže je to na dlouhé chystání? Hrávali jsme občas Osadníky, ale než se to vždycky připravilo... Samotná hra už mě pak bavila. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 06. října 2016 20:34
Reakce na Mulen:

Určitě delší než u Osadníků (na ty já ale ani po letech nedám dopustit). Hlavně se pořád něco přesouvá a přeskládává i během hry.

Offline moora
Avatar
7500 příspěvků moje polička 06. října 2016 20:49

Osadníky miluju

a soutěž o nejvtipnější pokestop vyhrává "tudy na farmu Vysehrad"

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45990 příspěvků moje polička 06. října 2016 20:53
Reakce na Kajuli:

juchajda! 

@SweetPotato> no tak na to nemám disciplínu:-) zatím se mi povedlo evolvnout do třetího stadia jen králíky obou pohlaví, protože ti se tu celkem vyskytujou, ale nachodit sto candy to bych nedala. abry jsem chytla jen tři, objevujou se zřídka a když, tak hrozně zdrhají - nezdá se teda, mrcha jedna spavá:P

a dnes jsem chytla svýho teprv prvního magnemita, bída je to se mnou, fakt:-)

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 06. října 2016 21:19

Já vůbec netuším, jak jsem k těm sto přišla. Asi je u Abry hodně za chycení. Štve mne to fest, třetí level taky nemám skoro u ničeho, kromě žouželí taky králíky a pak vileplume(?).

Moora: co to je farma Vyšehrad? 8-O

Mne baví "sbírat" divné pokéstopy, s fotkou vzhůru nohama a tak. A taky je psina, jak se jim tam občas popletou jazyky. U mostu Legií je jeden v maďarštině, Karlův most je Ponte Carlo...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45990 příspěvků moje polička 06. října 2016 21:24
Reakce na Sweet Potato:

Já vůbec netuším, jak jsem k těm sto přišla. Asi je u Abry hodně za chycení. Štve mne to fest, třetí level taky nemám skoro u ničeho, kromě žouželí taky králíky a pak vileplume(?).

Moora: co to je farma Vyšehrad? 8-O

Mne baví "sbírat" divné pokéstopy, s fotkou vzhůru nohama a tak. A taky je psina, jak se jim tam občas popletou jazyky. U mostu Legií je jeden v maďarštině, Karlův most je Ponte Carlo...

maxiborůvka je náhodou super, tu taky nemám:-(

možná se ti nějaká abra vylíhla z vajca, z toho bývá hodně candy. mně se vylíhnul v poslední době akorát magmar a včera takový to hejno vajec, jinak bída na bídu, plácavej kapr, vrabec apod

mapa mi chybí, dnes krom toho magnemita nic zvláštního

u nás jsou pokestopy typu " hezkej růžovej barák" atd:-)

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 06. října 2016 21:28

Tady v okolí nejčastěji "dětské hřiště".

Hejno vajec je super, taky mám jen jedno jediné.

Zajímalo by mne, co za zázrak se vyvine z kapra, když to chce 400 bonbónů. Ta mapa mne tak namlsala, škoda. 

Offline Pozorovatel
Avatar
16 příspěvků moje polička 06. října 2016 21:36

Jé, super, já furt koukala na peklo, jestli se ještě někdo ve vlákně objeví, děkuji za založení. Jinak já kapra evolvovala už 2x, holt bydlíme blízko Vltavy, to skáče z vody samo.

Lovíte v noci? Objevuje se více vzácných? Nebo jiný spektrum?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45990 příspěvků moje polička 06. října 2016 21:40
Reakce na Sweet Potato:

Tady v okolí nejčastěji "dětské hřiště".

Hejno vajec je super, taky mám jen jedno jediné.

Zajímalo by mne, co za zázrak se vyvine z kapra, když to chce 400 bonbónů. Ta mapa mne tak namlsala, škoda. 

děcka říkala že nic moc - teda podle těch původních pokémonů, co sbírali nějaký nálepky a tak, ale ve skutečnosti z něj bude gyarados, žejo? hmm... u nás jsou u řeky hodně, ale já se tam teď potmě bojim. takže nic. zatím mám jen něco málo přes sto kusů

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 06. října 2016 21:42
Reakce na Pozorovatel:

Víc netopýrů, teď mi tu zrovna krouží golbat.

Offline Kajuli
Avatar
64 příspěvků moje polička 06. října 2016 21:51
Reakce na Mulen:

Agricola je náročná na první hru, ale jakmile hráči pochopí mechanismus, je to docela zábava. Množí se tam zvířátka, máš rodinku, stavíš farmu...

Akorát závěr hry je docela drsný, pokud nemáš od všeho něco, dostáváš mínusové body. Ještě o něco lepší je s rozšířeními, dá se hrát i v jednom člověku

Offline Kajuli
Avatar
64 příspěvků moje polička 06. října 2016 21:54
Reakce na Sweet Potato:

Tady v okolí nejčastěji "dětské hřiště".

Hejno vajec je super, taky mám jen jedno jediné.

Zajímalo by mne, co za zázrak se vyvine z kapra, když to chce 400 bonbónů. Ta mapa mne tak namlsala, škoda. 

Gyarados, drak/vodní, ale je celkem nahouby. tedy aspoň v GBC byl 

On i ten kapr je v Manga, seriálu i hře dost nahouby, jediný útok má "splash", který nic nedělá, takže dostane vždycky na budku...

Dětských hřiští tady máme taky požehnaně, jeden pokéstop se jmenuje "vajca" a je u toho super pískoviště.

Mně se z pětikilometrového vejce vylíhl Sandshrew.

Pamatujete si některá také názvy všech Gen 1 pokémonů, anebo jsem postižená jen já?

Offline Mulen
Avatar
4221 příspěvků moje polička 06. října 2016 21:57
Reakce na Kajuli:

No možná tomu dáme ještě šanci, o když to není žádná novinka. Carcassone taky hrajeme doteď :-) 

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 06. října 2016 22:05
Reakce na Mulen:

Carcassone je perfektní.

Offline Mulen
Avatar
4221 příspěvků moje polička 06. října 2016 22:16
Reakce na Sweet Potato:

Už to hrajeme i s devítiletým synem. Jediná nevýhoda je, že čím víc rozšíření, tím dýl to trvá. Z prostorových důvodů to hrajeme na zemi a když do toho vlítne batole..