Co Vám dnes udělalo radost.?.

11. srpna 2014 09:59
Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 17. srpna 2014 18:36

Tak, mňa dnes potešilo, že som dokončila databázu svojich vôní v Exceli podľa skutočného stavu včítane okolo 1200 vzoriek + vymyslela a uskutočnila nový spôsob ich skladovania ...a povyhadzovala vyprchané (nenávidím eppendorfky!!!)...

...už mi ostáva len pridať poznámky k vyskúšaným vôňam a zaradiť tie, z ktorých popadali popisky, alebo som si ich označila tak idiotsky, že dnes už netuším, čo som tým myslela...

petra.prvni
Avatar
17. srpna 2014 19:12

Mě dnes a včera potěšil cyklovýlet s krásnými výsledky... na hřbetě jsem přivezla pokaždé špendlíky a mám marmelády na několik let. Včera jsem k tomu ještě 2x zmokla v bouřce a dnes dokonce 2x (!) píchla, dobrodružství.

Offline barbucha blogger
Avatar
30508 příspěvků moje polička 20. srpna 2014 20:42

Špendlíkovou marmeládu jsem právě dodělala - deset sklenic. Jsem vzorná hospodyňka! 

petra.prvni
Avatar
20. srpna 2014 21:15
Reakce na barbucha:

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 20. srpna 2014 21:18
Reakce na barbucha:

Aká je špendlíková marmeláda? A vzorná si, to určite. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30508 příspěvků moje polička 20. srpna 2014 21:49
Reakce na Tassia:

"Špendlíky" jsou mirabelky nebo co - všude jsou toho teď mraky. Chuť není nepodobná meruňkám, ale jsou trochu mdlý... tak jsem tam nasekala pomeranče, protože pomerančovou mám ráda.

Teď jsem jen zvědavá, jestli to pořádně ztuhne. Nesmím si utrhnout ostudu - při venčení Otíčka jsme se zmínili před paničkou jeho kamarádky, co máme v plánu - a její malej vnuk, jak to zaslech, tak ječel jak podebranej, že chce taky špendlííííkovouuuuu marmeláááádu! Dokonce sliboval, že je půjde sám natrhat, ale babička byla neoblomná a poslala ho ne ke špendlíkům, ale k šípku :-) Tak jsem se rozhodla že mu jednu sklenici věnuju...

Offline RoSa
Avatar
8143 příspěvků moje polička 20. srpna 2014 22:02
Reakce na barbucha:

Mě dneska taky potěšily špendlíky - ale na rozdíl od barbuchy na ztuhnutí nečekám: dopravila jsem je do pálenice. Sběr byl teda masakr, mám poškrábaný ruce až k loktům. Sbíraly jsme to ve třech. Když jsem pak kamarádce prozradila poměr (prý 1 litr špendlíkovice z 12kg ovoce), tak jen vzdechla: "taková dřina a kořala na 4 dny" :-)

Offline barbucha blogger
Avatar
30508 příspěvků moje polička 20. srpna 2014 22:04
Reakce na RoSa:

Alena? 

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 20. srpna 2014 22:18
Reakce na barbucha:

Vygooglila som a jasné, že mirabelky poznám ... ,ale že sú to špendlíky, to som nevedela. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30508 příspěvků moje polička 20. srpna 2014 22:24
Reakce na Tassia:

Nevím, kde se ten název vzal, říká se jim tak odjakživa (u nás). Možná že vypadaj jak špendlíkový hlavičky?

Offline barbucha blogger
Avatar
30508 příspěvků moje polička 20. srpna 2014 22:27
Reakce na petra.prvni:

To vypadá dobře! Já to nemám tak pěkně červený, měla jsem spíš ty do žluta. Jak jsi to vypeckovala? Já jsem je rozvařila i s peckama, a přecedila přes špagetovej cedník :-)

petra.prvni
Avatar
21. srpna 2014 08:09

reakce na barbucha:-)

To jsem kdysi zkoušela a nešlo mi to, tak se s tím mořím normálně ručně. Loni jsem dělala i žluté, ale postupně to ve sklepě všechno dostane takovou tmavší hnědou barvu :-). Mám toho víc než 50 sklenic a rozdala jsem dalších 50. Až umřu, tak vedle flašek parfémů budou dědictvím flašky špendlíkového džemu.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 21. srpna 2014 09:54

Páni, Barb tleskám, ty jsi tedy příčinlivá.

Ale to nemáš proboha nic jinýho na práci ? Třeba můžeš  chytat lelky.

Offline barbucha blogger
Avatar
30508 příspěvků moje polička 21. srpna 2014 12:06
Reakce na náťa66:

Na práci jsem nic jinýho neměla... Ještě jsem chvíli koketovala s myšlenkou oholit si nohy, ale to jsem zavrhla jako daleko otravnější a odložila to na víkend :-)

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 23. srpna 2014 08:53
Reakce na barbucha:

To vypadá dobře! Já to nemám tak pěkně červený, měla jsem spíš ty do žluta. Jak jsi to vypeckovala? Já jsem je rozvařila i s peckama, a přecedila přes špagetovej cedník :-)

Fajn nápad, na špendlíkovou marmeládu se taky chystám, jen mě odradilo to odpeckování, jde to u nich mizerně. Aby nebyla mdlá, chystám se do ní přidat nějaké to koření a možná trochu zázvoru.

Offline Afrika
Avatar
123 příspěvků moje polička 23. srpna 2014 10:21

Ani ja som netušila, že špendlíková marmeláda nie je zo špendlíkov.  Som rada, keď sa niečo nové dozviem.

Aby som zostala v téme: špendlíky idú na túru a stretnú ihlu, ihla sa pýta, či môže ísť s nimi a  špendlíky: nie ihla, nemôžeš, lebo nemáš vibramy.

Offline barbucha blogger
Avatar
30508 příspěvků moje polička 23. srpna 2014 11:15
Reakce na Lalaith:

Já jsem tam nepřidala žádný koření, kvůli tomu pomeranči... ale nechala jsem jednu sklenici bez něj, abych věděla jak chutná samotná ta špendlíkovka - vůbec to není mdlý, překvapivě je moc dobrá. Trochu připomíná meruňkovou.

Chystám se tenhle víkend ještě na druhou várku.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 23. srpna 2014 16:21

Potěšilo mě včerejší divadelní představení Strašidla cantervillského na nádvoří hradu Rožmberk (i ta večerní zima se s horkým punčem v termosce dala zvládnout).  

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 23. srpna 2014 19:47
Reakce na jerry:

Potěšilo mě včerejší divadelní představení Strašidla cantervillského na nádvoří hradu Rožmberk (i ta večerní zima se s horkým punčem v termosce dala zvládnout).  

Jéj, to muselo byť skvelé, Cantervillské strašidlo mám rada od detstva...

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 23. srpna 2014 20:32

No, a mne urobilo radosť, že sme konečne prišli na kĺb internetovému pripojeniu v Chorvátsku, takže to vyzerá, že to tu prežijem aj so zlomenou nohou bez väčšej úhony na duševnom zdraví.