Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline andulka01
Avatar
10628 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 11:43

Friga Jo.. stejně hrozný jako se mi snažej kamarádky najít chlapa. Prý abych to JEŠTĚ STIHLA A nechtěj pochopit, že už to fakt stihnout a/ nechci b/ nemůžu. Omezila jsem kontakty, nic jiného mi u některých nezbylo. Ale je to strašnej nápor na sebevědomí, toto, jako bych pro společnost nic neudělala...

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 12:06

Já souhlasím s tím, že děti jsou smysl života ... když už je člověk má. Pro mě je opravdu teď hlavní životní misí udržet toho malýho člověka naživu a pokud možno z něj vychovat víceméně slušnýho chlapa nejspíš minimálně těch prvních pár let ty ostatní životní "úkoly" jako práce, vztah, širší rodina, tak maličko vyblednou. A to říkám jako někdo, kdo bez práce nemůže bejt a pracuje od tří měsíců dítěte. Ale už to není jánevímjakbychtořekla to nejdůležitější. 

Když člověk děti nemá, má prostě smysl života jinde, na tom neni nic špatnýho. Nechápu, co je na tom pro některý lidi tak nepochopitelný a furt do toho musej někomu kecat. Snažím se to nedělat, stejně jako otázky typu kdy bude druhý apod., někdy se teda člověk neudrží, no, to přiznávám. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24412 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 12:35

Já byla z naší středoškolské třídy první vdaná a současně poslední, která neměla děti. Ale nemám teda pocit, že by to někdo řešil. Na srazech jsme vzpomínali na to, kdo se kde opil, poblil na lyžáku a usnul ve třídě a podobný blbiny, děcka a partneři se taky zmínili, ale nemyslím, že by na mě někdo blbě koukal, natož mi něco říkal... A nebo jsem to tak nevnímala. Možná to chce nevztahovat si na sebe kdejaký plkání ;)

Offline andulka01
Avatar
10628 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 12:38

Pinot Noir Těžko nevztahovat na sebe když tě vysloveně jmenujou

Offline Pinot Noir
Avatar
24412 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 12:40

andulka01 Tak to jsou fakt hňupi, zřejmě jsem měla štěstí na lidi, kteří nemají potřebu nikoho řešit (kdyžtak jen za zády ).

Offline 711990
Avatar
17101 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 12:43

andulka01 to je straslivy....proste co lidi dokazou vypustit z pusy, to fakt clovek nekdy kouka. S takovejma lidma bych se fakt prestala stykat!

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 13:00

Friga 

Z miminek taky nejsem nijak urvaná, se synem mě to začalo opravdu bavit tak v jeho 1,5 letech a je to fakt super, dcera je hrozně hodný miminko, takže mě tolik neničí a baví mě víc už jako kojenec. Toť upřímné doznání. A věřím, že někdo to má jinak. Taky jsem dlouho žila naplněná bez dětí a byla s tím smířená. Lidí je na Zemi víc než dost. Jediný, co je na tom blbý, že na to rozhodování není neomezeně mnoho času.

Offline Karja
Avatar
35780 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 13:23

Pinot Noir No, ale u tehle typu jak vy - vdavky bez deti, si nikdo nic nedovoli rict, protoze tam se za zady resi neplodnost...jako fakt:-D. Proste jak po vdavkach neni prirustek, zas to nezapada do obecnych vzorcu:-D

andulka01 Tak hlavne co mas jako pro spolecnost delat....vubec!

Offline andulka01
Avatar
10628 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 13:27

Karja Ha, vdavky bez dětí a za prdelí mít širokou moravskou rodinu co rodí jak na běžícím pásu. To byl taky masakr... Tetky na vesnici mi šahaly na břicho jestli jako už jo. Strašný, strašný, strašný!!! Ale že by si jako někdo všimnul že se synáček chová rozhodně nerodinně, nad tím se zavíraly oči... Fuj, radši nevzpomínat.

Offline Karja
Avatar
35780 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 13:28

andulka01 Desny!!!

Offline Friga
Avatar
1555 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 13:43

Lama_z_Lana tyhle tlaky okoli umi vykolejit. Ja nevylucuju, ze deti mit nikdy nebudu, treba se casem nejak zdravotne srovnam a pokud muz bude po detech touzit, tak se tomu asi branit nebudu. Ale v soucasnym stavu vim, ze bych kvuli zdravi nebyla schopna poskytnout diteti dostatecnou peci a to by trpelo. Zvlast pokud by zdedilo povahu po mne.  

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6123 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 13:48

Friga tomuhle naprosto rozumim!

Offline Friga
Avatar
1555 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 13:56

andulka01 to je sila, komentare a jeste sahani na bricho! Fuj! 

Ja jsem vdana bez deti. Treba si lidi myslej, ze jsem neplodna, kdyz na primy dotaz odpovidam, ze deti nechci kvuli zdravi :) Ze neplodnost nechci priznat :)

dynda mne je 27, mam jeste, myslim, docela dost casu pripadne zmenit nazor, pokud se treba nejak srovnam se svym zivotem, povahou a problemy pohyboveho aparatu a prestanu trpet svym bytim :)

Offline andulka01
Avatar
10628 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 14:12

Friga Já se nějak neuměla moc bránit, takže jen trapné úsměvy a pak jsem tam už nechtěla jezdit. Pak jsem se jednou dost ohradila, protože už to přesahovalo meze, měli mě pak za zlou měštku co nesnáší děti.
Vím, že mít děti je fajn, mrzí mě že to u mě neklaplo, ale nehroutím se z toho. Jen nikdo cizí to nesmí hodnotit, nikdo k tomu nemá informace.
Je mi hrozně líto lidí, kteří by moc chtěli a nemohou. Ale nemyslím si, že je to povinnost.

Offline Friga
Avatar
1555 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 14:30

andulka01 presne, je to dost osobni vec. Lidi nemaji deti z ruznych duvodu a vlastne nikomu do toho nic neni. Dost casto se setkavam s otazkou, kdy budeme mit deti. Treba moje sestrenice nechape, proc jsme se s muzem brali, kdyz jsem nebyla tehotna a ani jsme se o to hned po svatbe nehodlali zacit snazit. Je v poradku, ze lidi maji ruzne nazory, ale nemusi ty svoje cloveku neprijemne cpat. 

Kdyz nekdo deti chce a nemuze je mit, tak je to moc smutne a je mi to taky lito. Prijde mi to nefer. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 14:39

Friga Nas se zase se sambem porad ptaji, proc se jako nevezmeme, kdyz uz mame dite a absolutne nechapou, ze se proste (ted) brat nebudeme. To je furt a proc proc proc? No co se na to ma asi jako odpovedet? Dalsi otazky jsou proc se dite jmenuje po mne, to taky nikdo nechape a furt do toho nekdo reje, ackoli je to pro muze citlivy tema. Nektery lidi jsou proste neomaleny, vzdycky se najde neco. Mne to teda nevadi, ja jsem dost odolna a citlivy to pro me neni. Ale nekdo to tak proste nema. 

Offline MP Marge
Avatar
5703 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 14:42

Friga Potlapkavam

Ja jsem si s timhle uzila svoje, radsi nevzpominat

Cim jsem se blizila ke ctyricitce, tim to bylo horsi. Co si nekteri lidi dovoli rict, to mi fakt zustava rozum stat. A to ja jsem proti tlakum spolecnosti dost imunni! Ale kdyz ti nekdo rekne nahlas prede vsemi na rodinne oslave, ze z hlediska prirody jako dobrovolne bezdetna jsi v podstate "genetickej odpad", tak je fakt docela tezke se nena...

Ted uz je mi pres ctyricet, takze vsichni lituji starou pannu a taktne mlci

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 14:50
Reakce na Janulik03:

Jiná Realita mozno sa zacne zas balit salam a salaty do novin. A bude eko dvakrat , ani naklady nestupnu

​pozdě, ale musím. Tuhle jsem kupovala maso - balené, a protože jsem chtěla dost, tak potom těch umělých krabic... Jsem si nadávala, že jsem nevzala někde vážené. No jenže mi došlo, že to stejně taky balí do deseti tisíc umělohmotných pytlíků, a přemýšlela o tom, jak by se na mě dívali, kdybych vyslovila přání, ať mi to maso zabalí do novin :-) 

Offline Isca
Avatar
4447 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 14:51

MP Marge Někdy mě fakt hlava nebere, proč se za  přírodu  najmenovalo tolik mluvčích a jakejch. 

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 14:53
Reakce na Friga:

Ja mam ve svem okoli (v CR, teda) nekolik zen, do materske v uspesnych v praci, ktera je bavila, a ktere hodlaji byt x let na rodicaku, protoze by jejich deti bez nich desne v jeslich trpely. A vysvetlit si to nenechaj, ze je to blbost. Tady ve Finsku je vetsina zen doma tak rok az rok a pul, nektere se kvuli penezum (rodicovsky prispevek je maly) vraci do prace uz po deviti mesicich, maloktera je doma tri roky, i kdyz ta moznost tu je. 

Tohle me trochu zarazilo. V jednom prispevku se rozcilujes, ze ti nekdo rika, ze bys mela mit deti, ale zaroven odsuzujes nekoho, kdo to ma s peci o deti jinak nez ty. Tak kde je rozdil? Ja byla taky uspesna v praci, bavila me, ale proste deti pro me byly vic a chtela jsem si je uzit. Ted jsem po roce a pul v praci zase na par mesicu doma a a hrozne si to s nimi uzivam. Jine kamaradky pracuji od ruzneho veku ditete, nektere deti nemaji nebo je ani neplanuji, ale vsechny se navzajem respektujeme.