Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline dzizisketa
Avatar
7425 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 15:06

Panebože! Bijte na poplach! Může u nás být až 70 vlků! Kdo nás zachrání?!

Přece hrdinní myslivci, kteří nic nenechávají náhodě a flinty mají v pohotovosti (i když zatím by spíš než vlka trefili svého kolegu).

Offline RoSa
Avatar
8149 příspěvků moje polička 23. ledna 2019 18:34

dzizisketa

jo, pro myslivce je škodná všechno, co nejde po zastřelení sežrat!

Offline Liesel
Avatar
1434 příspěvků moje polička 24. ledna 2019 09:15

Nějak nemůžu rozdýchat postupy ve FN u nás. V prosinci posláno doporučení pro dceru do gastroente poradny o vyšetření, pozvánka přišla toto pondělí a datum je na ZÁŘÍ. Nechápu, no nic. Vzala jsem to oklikou a vypadá to slibně, příští týden mám mluvit přímo s jedním MUDr na oddělení. Ale pssst, nic jsem neřekla a nejását předčasně...

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 24. ledna 2019 13:46

Liesel na září. Potřebuju pro dítě léky na jarní alergii a termín jsem dostala v červenci. A to jsem si myslela, že hůř být nemůže. Naštěstí je může psát i dětská, takže jsem jim zavolala ať si termín nechají.

Offline Liesel
Avatar
1434 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 08:56

Renusatko Hlásím výsledek: dcera je ze září přeobjednaná na půl března, hurá!!!

Offline Maureen
Avatar
příspěvků moje polička 30. ledna 2019 09:49

Liesel no hurá...aneb jak říkala moje babička:..líná huba=holé;neštěstí..

Offline Liesel
Avatar
1434 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 09:55

Maureen přesně, stačily 2 telefonáty jinam, než do FN a asi i trochu štěstí a povedlo se.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 09:57

vydali článek do novin bez autorizace :/ pořád jsem čekala, kdy pošlou rozpracovanou verzi, až vyšla. moc se mi nelíbí. hernajs.

Offline brrr
Avatar
9964 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 12:57

Jiná Realita Klasika, ale naštve to. Mi už se to taky stalo, na druhou stranu jsem taky už několikrát celý článek přepsala. Moc iluzí o novinářích už nemám. (pardon razorblade )

Offline razorblade
Avatar
8142 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 13:20

Jiná Realita pokud nejde o zaplacenej reklamni clanek, tak autorizace se fakt neaplikuje. ja na autorizaci posilam jen materialy o vede ci lekarstvi, kde vim, ze bych to mohla zvorat. kdysi jako zacinajici redaktorka jsem se nechala nekym ukecat na autorizaci a ten clovek mi to cely prekopal, zmenil si vety, co mi rek, na neco, co mi vubec nerek, bylo to fakt k vzteku. kdyz mluvis s novinarem, tak musis rikat jen to, za cim si stojis. on ti pak ma rucit svoji profesionalitou za to, ze to nezkresli. pokud si neco vylhal, obrat se na sefredaktora. bohuzel treba ty regionalni deniky platej tak blbe, ze to se odviji i na kvalite tam zamestnavanych "novinaru", kteri pak delaji blby jmeno tem slusnejm

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 13:33

razorblade já jsem mu to naprosto bez práce poslala celé napsané předem, přesto to redakční úpravou a zkrácením někde vyznělo dost jinak, než bych byla ráda. stačilo, aby mi to poslal, a já mu řekla, že tahle věta je po zkrácení blbost.

Offline razorblade
Avatar
8142 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 13:40

Jiná Realita tak podle tiskoveho zakona zadej opravu

Offline brrr
Avatar
9964 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 13:51

razorblade Hele, to překopávání dělám já. Mám pocit, že mluvené slovo je něco jiného než čtené a předpokládám, že to co novináři řeknu, upraví on tak, aby to bylo čitelné. Co jsem měla tu čest, tak to většinou nechali tak a pak to působilo zmatečně. Faktické chyby nehodnotím, ale gramatické mi rvou srdce. A co mě dokáže nas..., je fakt že novinář není schopen ani napsat moje jméno správně. Proto požaduju autorizaci.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 14:05

razorblade zas to nechci tak hrotit, nezměnilo se to tak strašně, jen najednou některé věty znějí trochu moc sebevědomě, nebo nejsou úplně pravda (ale pravda nikoli podstatná, jestli tomu jde rozumět :), takže to není na bublinu na konci stránky, kde se mi budou omlouvat. jen jsem z toh poněkud rozčarovaná, jemnými nuancemi to prostě získalo jiný nádech. 

Offline razorblade
Avatar
8142 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 14:47

brrr tak, jak to rekla, jsem nechala citace ve clanku jen jedny zensky, ktera to primo vyzadovala. pak si stezovala, ze je za kravu. tak jsem ji pustila nahravku z diktafonu :D co se tyce zkomoleni jmena, tak to je blby, ale profesional by si ho nechal nahlaskovat. ja si fakt bohuzel myslim, ze novinarum hrozne kazi jmeno takovy ty rychlokvasky, ktery nabiraj do vsech tech regionalnich deniku a drben (profik se zkusenostma a vzdelanim za 15-19 tisic hrubyho delat nepujde). jeste pred deseti lety jsme vsichni zacinali prepisovanim cerny kroniky a k politickejm vecem ci rozhovorum jsme se dostavali postupne. první dva mesice jsem kazdy odpoledne sedela u stolu vedle editora a on mi ukazoval co tam meni, co vyhazuje atd. dneska takovy lidi aby pohledal. ja mam stesti, ze ve svy soucasny praci spadam pod uplne skvelyho editora, kterymu poslu navrh tematu, on na to mrkne, pak spolu ctvrt hodiny po telefonu diskutujeme co a jak, on mi na to dava svy pohledy a tipy a to samy kdyz mu clanek odevzdam, tak se mi k nemu vyjadruje a posouva me dal. tohle ale bohuzel uz neni standardem ceskych medii (hlavne tech tistenych regionalnich) :(

Offline dzizisketa
Avatar
7425 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 15:27

Jiná Realita 

Cha, já dopsala článek na začátku července, před Vánoci poslala korekturu už zalomeného textu a jestli to vyjde, než půjdu na mateřskou, tak to bych se divila

Offline andulka01
Avatar
10603 příspěvků moje polička 30. ledna 2019 17:46

dzizisketa Eeee, něco jsem propásla?

Offline brrr
Avatar
9964 příspěvků moje polička 31. ledna 2019 07:45

razorblade Jasně, já mám  blbé zkušenosti právě s těmi regionálními plátky. A věřila bych, že tam berou skoro každého, co se "umí podepsat" Co jsem dělala reportáž s těmi velkými medii, tak to nakonec nikdy nevyšlo, takže nedokážu posoudit kvalitu A povzdech na okraj; vždycky mi trhá žíly, když si zástupci tisku stěžují nebo se diví, že se zašpinili na archeologickém výzkumu. To mi hlava fakt nebere.

Offline Mohučanka
Avatar
6385 příspěvků moje polička 31. ledna 2019 09:57

brrr nezlob se na ně, oni si myslí, že tě uvidí ometat kosti štetečkem... (nejlépe ve sterilním prostředí)

Offline Pavlena
Avatar
6555 příspěvků moje polička 31. ledna 2019 10:00

brrr Mohučanka hahaha. stejně, jako když se kámošky (molekulární bioložka) zeptají: a to DNA se nezobrazí po potření tou růžovou vodičkou...? vždyť v té kriminálce to tak bylo..!!!