Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 05. června 2018 16:43

Karja tak pokud někdo tyká, protože je to pro ně jazykově jednodušší, to je něco jiného... nicméně to není problém čechů, kteří mluví česky a tykají cizincům, typicky vietnamců, to je prostě na ránu... 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. června 2018 16:54

mi připomnělo můj oblíbený blog

http://asijatka.cz

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 05. června 2018 20:06

Dnes me nas....arogantni, neprijemna lekarnice az tak, ze sem si vyzadala zpet recept a sla jinam. 

Leckde byvaji neprijemny lide, ale v lekarne sem to videla poprve tedy. 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 05. června 2018 20:09

Přiznávám se, že jsem alergická na lidi, co týkají vietnamským prodavačům. A obzvlášť prodavačkám. Je mi vždycky úplně stydno. 

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 05. června 2018 20:30

Já jsem tak zvyklá na vykání všem prodavačům, že mi zase dlouho trvalo zvyknout si na "obchodní" tykání v Rakousku. V potravinách nebo i levnějších restauracích nebo domáčtějších vinárničkách klasika "Was kriegst du?" Co dostaneš? V obchodech typu Orsay (o Newyorkeru ani nemluvím), Zara, Promod, taky. Dokonce nás o tom učili v kurzu němčiny, že ať si tu na to zvyknem a neberem si to osobně ;-)) Taky nám říkali, že při objednávce v hospodě nebo v obchodě máme s klidným svědomím říkat "Ich kriege...." Já dostanu... ne české zdvořilé fráze Prosím vás, mohla bych dostat...:-)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 11. června 2018 22:15

Pinot Noir Hrozné  

Automobilky už postupne  zavádzajú back seat reminder ale čo s tým keď rodič nechá dieťa v aute úmyselne? Mňa by zaujímalo či majú tí ľudia tak málo rozumu alebo prečo vlastne. Ono aj keby nebolo teplo, nikdy by som nenechala dieťa o samote bez dozoru. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33649 příspěvků moje polička 11. června 2018 22:21

Karja v ruštině se taky vyká a dost stejně jako v češtině, Rusy bych neomlouvala. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33649 příspěvků moje polička 11. června 2018 22:24

Pinot Noir strašný, podle mě jsou ty lidi dementní 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 11. června 2018 22:24

paktofonika malo rozumu, si myslim. jako rodic jsem byla casto v situaci, ze dite cestou v aute usne. zastavim a potrebuju si cosi zaridit. dite spi. vzbudim-li ho bude nevrle a prijdu tam pozde atp.  zda se jako vyborny napad nechat ho tam teda chvili spat, vzdyt budu hned zpatky... samozrejme cloveku s alespon prumernym intelektem dojde, ze to dobry napad neni. tech druhych je ovsem hodne

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. června 2018 22:36

smutný je, že ta debilní slépka je podle toho, co jsem někde četla, těhotná. takže si pořídí další dítě.

podle mě ji měli správně zbavit svéprávnosti, taková osoba se nemůže být schopna postarat ani sama o sebe. natož mít třeba volební právo nebo řidičák. v ideálním světě. tohle byl vyloženě úmyslný čin. žádné zapomenutí děcka v autě.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 12. června 2018 10:22

Pinot Noir 

To je hrozný, nechápu. To ty lidi nikdy neseděli chvíli v létě v autě? Já si to ze zvědavosti vyzkoušela nedávno v deset dopoledne! na parkovišti - dítě spalo, manžel běžel nakoupit, já zůstala s malým v autě, okna zavřená, klimatizace vypnutá. Během 5 minut tam bylo nepříjemně teplo, a to máme bílé auto, parkoviště ještě nebylo rozpálené a slunce teprve začínalo pořádně hřát. To znamená během odpoledne podle mě 10 minut už bude u dítěte na omdlení, každá další minuta stoupající dehydratace a pak už jen záleží, kolik těch dalších minut je. By mě zajímalo, co umí kdo vyřídit za 20 minut v nákupním centru nebo u doktora, aby to to nebožátko zapařený v sedačce a určitě bez vody mohlo přežít. A to si vůbec nechci představovat, jak pláče a tím si to vlastně ještě celý zhoršuje... fuj hnus.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 12. června 2018 12:41

dynda ja to nesnesu ani tu chvili ve stinu na benzince..

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 12. června 2018 12:42

viktorka_od splavu Ja nemusím sedieť ani v aute a mam dosť. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 12. června 2018 12:49

paktofonika jasny, jedna vec je vedro, ale ten vzduch v uzavrenem stojicim aute.. k nesneseni fakt po par minutach. jenze ja si muzu otevrit dvere.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 12. června 2018 12:52

viktorka_od splavu No keď je vonku hic a bezvetrie tak ani to okno ti velmi nepomôže. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33649 příspěvků moje polička 12. června 2018 13:04

paktofonika to teda pomůže a hodně, v autě je to strašný a na umření, venku jenom strašný vedro

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 12. června 2018 13:09

Potrefenáhusa No ja by som dieťa v aute nenechávala ani keby bolo otvorené okno. Sama by som tam 20 minút nevydržala, to ani pri otvorenom okne. 

Offline Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 12. června 2018 13:10

Potrefenáhusa V cj se taky vyka a mne tl v nemcine moc nejde a radeji tykam. Navic moje identifikace narodnosti nemusela byt moc presna:-D.

Offline Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 12. června 2018 13:16

Zrovna b souvislosti s tim nedavnym pripadem v CR, tam straznik stihnul zakrocit, jsem se divala na ty teplotni tabulky a zirala jsem jak rychle a na kolik se dokaze zahrat auto ve 20 stupnich. To si podle me spousta lidi neuvedomuje, ze I kdyz neni ,,teplo,, dle jejich meritek, tak teplota v aute rychle stoupa. Je to hruza, pritom v televizi I na netu je tech varovani plno.