Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Stará existence
Avatar
251 příspěvků moje polička 23. dubna 2018 10:06
Offline dzizisketa
Avatar
7436 příspěvků moje polička 03. května 2018 11:26

Tak do p*dele, na co máme čip a online docházkový systém, když musím pro každý den ještě vyplňovat nějakou debilní excelovou tabulku "rozvržení pracovní doby"? To si to jako na personálním neumí vyexportovat z online docházky? A takhle abysme si sami počítali výplatu by nechtěli?

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 03. května 2018 12:03

dzizisketa  (Jen se děsím, až to příjde k nám)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33653 příspěvků moje polička 03. května 2018 12:09

brrr a čipy už k vám došly?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 03. května 2018 12:39

dzizisketa 

rozvržení pracovní doby se dělá před tím, než se doba odpracuje, takže nejde dělat z docházky.

teoreticky.

očividně to ale dle zákona skoro jistě neděláte, takže by si to asi klidně mohli zpětně z docházky šulit.

Offline andulka01
Avatar
10640 příspěvků moje polička 03. května 2018 12:39

dzizisketa Ooooo, jak jsem ráda, že už nejsem v korporátu :-) ani jiným velkým molochu

Offline dzizisketa
Avatar
7436 příspěvků moje polička 03. května 2018 12:53

Jiná Realita 

Jj, dnes jsem si přečetla, že je rozvržení pracovní doby nedílnou součástí smlouvy, kterou mi ale očividně rozdělili a nesdělili Takže celý minulý měsíc jsem si evidovala špatně, i když jsem to dělala dle informací od samotného pana náměstka! Naštěstí uznal své pochybení, kterému napomohl i odchod obou personalistů (šéfa a referentky) k 31. 3., kdy od 1. 4. spousta z nás dostala smlouvu s navýšeným úvazkem z mimorozpočtového financování, a to jsem si ještě musela sama po 4 dnech požádat, ať mi to v systému nastaví. A takoví tě pak pucujou, že přijdeš v 9.01 místo v 9.00.

Offline andulka01
Avatar
10640 příspěvků moje polička 03. května 2018 16:42

dzizisketa Rozvržení pracovní doby je co přesně? To jako den předtím plánujete co kdy budete dělat? Jako třeba že od 9:00 do 11:00 maily? Co když to do 11 nestihnete? Nebo naopak máte maily vyřízený už v 10, do 11 točíte palcema protože další činnost máte rozvrženou až od těch 11?

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 03. května 2018 19:22

Potrefenáhusa Hele, už asi měsíc je máme, ale slouží jen k otvírání hlavních dveřích a mají je všichni v baráku, tj. i nájemníci. A můžeme chodit i dvorem, takže doufám, že ještě nejsme pod dohledem. Ale až to začne, všichni se osypeme. Když musím směrem na Ostravu, tak jezdím přímo z domu, takže se v kanclu neukážu třeba několik týdnů. Kdybych musela denně půl hodiny do kanclu, ať si pípnu a pak zas zpátky a odpoledne celé znova, tak mě klepne.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 03. května 2018 19:23

brrr a to nemáš na cesťák?

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 03. května 2018 19:28

viktorka_od splavu Mám, ale jak kdy. A mi se ostatně ekluje i to zbytečné ježdění autem. Abych ujela přes 30 km, jen abych si píchla?

Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 03. května 2018 19:33

brrr no tak když máš cesťák nepícháš, to je snad jasný, tak proto se ptám. já to taky považuju za blbost, ale co naděláš no, když to musí být. na služebku to ale fakt neni potřeba, proto se píše ten cesťák, přeci. navíc dycky máš někoho kdo ti to kontroluje a může to editovat - takže pokud máš dovoleno jezdit z domu, dotyčný/á ti to tam docvakne. se zbytečně neděs:-)

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 03. května 2018 19:45

viktorka_od splavu Hlavně my pořád někde pendlujeme i docela neplánovaně, takže nějaké plánování pracovní doby je taky občas dost mimo. Ale stejně by nám píchačky dávat nemuseli.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 03. května 2018 19:47

brrr jako všecko, je to dobrý pokud se to používá dobře, no. na průchody aby se do baráku nedostal kdo nemá supr, na kontrolu jestli někdo netráví moc času v kuchyňce..  prostě co jde, tak blbec to nějak debilně zužitkuje

Offline continuity
Avatar
33547 příspěvků moje polička 03. května 2018 19:54

u nas mame standardne pevne rozvrzeni pracovni doby, co se projevuje tak, ze pokud clovek skonci o pul hodiny driv, tak si precte noviny a pokud druhy den potrebuje potahnout dyl, tak si to vykaze na prescas  (nektere pozice maji proplacene prescasy). 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 03. května 2018 19:59

Plánováním pracovní doby je ale mšyleno od - do a v kolik bude obědová pauza. Tj. to, co dělá plus mínus každý zaměstnavatel, prostě vám určí, v kolik budete chodit do práce a kdy máte nárok jít na oběd. Teda takhle to alespoň mysleli zákonodárci, jak si vykládají zaměstnavatelé je samozřejmě věc druhá. Ale není to žádná novinka, je to tam věky ... 

Píchaček fakt není třeba se bát, problém není ani pendlování kdekoli, to všechno je samozřejmě v zákoníku práce a docházkových systémech dávno ošetřené ... pokud ovšem zaměstnavatel není ... ehm, tam samozřejmě nepomůže ani svěcená.

"K tomu ZP v § 81 stanoví, že pracovní dobu rozvrhuje zaměstnavatel a určí začátek a konec směn.

Zákon tedy dává zaměstnavateli jednoznačnou pravomoc k rozhodnutí, jak bude pracovní dobu (tedy stanovenou týdenní pracovní dobu) rozvrhovat na jednotlivé dny v týdnu, jaké určí začátky a konce směn.

Zaměstnavatel tedy rozvrhem pracovní doby rozhodne o rozdělení dne u zaměstnance na dobu práce a na dobu nepracovní. U zaměstnance v pracovním poměru je tak předurčena relace mezi dobou výkonu práce a volným časem v rámci týdne, měsíce, roku. Vzhledem k tomu, že zákon stanoví jedinou normu pracovní doby, tj. týdenní pracovní doba v počtu hodin, je s tímto časovým intervalem (týdnem) spojena celá legislativní úprava pracovní doby."

Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 03. května 2018 20:02

continuity považuju todle lpění na píchačkách za přímý důkaz neschopnosti vedoucích pracovníků.. a mám i odpozorované z praxe, že čím neschopnější šéf, tím víc lpí na těchto formalitách. protože vůbec netuší co a proč podřízení vlastně dělají, takže kontroluje jen to co dokáže pochopit a přepočítat.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 03. května 2018 20:04

MP Meri přesně, "rozvrh pracovní doby" znamená třeba to, jestli mám tenhle týden ranní nebo odpolední, a ne že od 11:30 do 11:45 kontrola mailové pošty

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 03. května 2018 20:05

viktorka_od splavu Souhlasím.

Mi třeba vyhovuje chodit o půl hoďky dřív, abych vyzvedla děti a pak to dodělám večer. Šéfovi je to fuk, hlavně když mám hotovo.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 03. května 2018 20:08

brrr gratuluji k šéfovi. ne každý má takové štěstí. já mám momentálně zlatýho diamantovýho (pro případ že to čte tak i platinovýho