Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. února 2018 11:20

barbucha Tak můj děda je bratranec Ivana Olbrachta, nic extra ke chlubení, ale co už

Ale jo, mě irituje jak se k tomu Poláci staví, antisemitizmus u nich kvetl a evidentně stále kvete, navíc se dost plete národnost a občanství, už jenom to míchat, že.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. února 2018 11:24

macko.pu Sorry, já vo voze ty vo koze...a P.S. samozřejmě vím co to je a který národ? Jeden národ, to je to míchání národnosti a občanství jak jsem psala vyše.

Offline macko.pu banned
Avatar
62 příspěvků moje polička 24. února 2018 11:39
Reakce na Mutziputzi:

macko.pu Sorry, já vo voze ty vo koze...a P.S. samozřejmě vím co to je a který národ? Jeden národ, to je to míchání národnosti a občanství jak jsem psala vyše.

​dobre muci, beriem si z debaty poučenie že poliaci boli rovnako zodpovední za holokaust židov ako nemci a koncentračné tábory boli jednoducho poľské, nemci sú mimo obliga

ešte keby mi niekto vysvetlil, kto má na svedomí tých 2 600 000 poliakov (400 000 vojakov a 2 200 000 civilistov) (mimo židov ) zabitých počas II. svetovej vojny

Offline zdensy
Avatar
1046 příspěvků moje polička 24. února 2018 11:41

Ano, http://www.yadvashem.org

Na podzim jsem mj. poslouchala přednášku Miriam Mouryc z Izraele.

Hodně mě zaujaly přednášky Američanky Rebecca Dupas, skvělý pohled na věc, objektivně, z výšky letadla, takhle by se to asi mělo chápat a učit.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. února 2018 11:45

macko.pu Ty jsi fakt natvrdlej, nikdo nikde nikdy netvrdí, že za holokaust můžou Poláci/kolaboranti a ne Němci/fašisti, nebo oba dohromady ruku v ruce, Poláci ale zakážou spojení polský tábor, jako potrefený husy, tábor v Polsku = polský tábor, bylo zbytečně moc bych řekla polských udavačů, nedá se to vymazat tím, že se o tom zakáže mluvit, asi si taky mysleli, že je kolaborantství zachrání, to bohužel..prostě zakazovat o něčem mluvit snad nepatří do Evropy 21.století.

Offline macko.pu banned
Avatar
62 příspěvků moje polička 24. února 2018 13:33

... a zase z teba cítim, že tí poliaci su horší ako nemci, nehnevaj sa na mňa. ja to tak cítim

národ, ktorý si tak vytrpel pod beštiálnou nadvládou nemcov, ale na neho sa už tak nepozerá, bavme sa o židoch, ale poliaci, pchhhh, koho zaujimajú!!!

(mňa áno sestry a bratia polskí, my slováci nezabúdame)

https://www.youtube.com/watch?v=S6nb15RnqlI

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. února 2018 13:44

macko.pu Podle kritiků nový zákon sice míří proti nepravdivým historickým zkratkám, může ale zároveň ohrozit debatu o polském podílu na vraždění Židů za druhé světové války. "Pro mě je nejproblematičtější atmosféra strachu, kterou tento nový zákon vytváří v debatě o holokaustu," prohlásila v deníku Haaretz izraelská historička Havi Dreifussová, odbornice na výzkum holokaustu a na polsko-židovské vztahy z univerzity v Tel Avivu.

"Z čistě historického hlediska je nepochybné, že vyhlazovací tábory byly projektem německých nacistů a neměly nic společného s Polskem ani s polskými úřady," prohlásila Dreifussová. Ani to ale podle ní nezachraňuje Poláky od upřímné a věcné debaty o jejich podílu na holokaustu.

Historička připomíná zhruba 6700 polských "spravedlivých mezi národy". Ty Poláky, kteří během války i přes hrozbu popravy zachránili někoho z Židů a mají svá jména v izraelském památníku holokaustu Jad Vašem. "Šlo ale spíše o výjimky než o pravidlo," dodává Dreifussová a upozorňuje na přibližně 250 tisíc polských Židů, kteří za války unikli deportacím do vyhlazovacích táborů.

"Velká většina z nich zemřela ne rukama Němců, ale místních lidí, případně kvůli jejich vydání (prchajících Židů) do rukou polské policie nebo Němců, kteří je následně popravili. To je něco, k čemu se Polsko nechce přiznat a co se nový zákon snaží skrýt," uzavřela Dreifussová pro izraelský deník Haaretz.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/nepotrebujeme-od-vas-lekce-o-holocaustu-zide-kritizuji-novy/r~960b751c04e311e8af7dac1f6b220ee8/?redirected=1519475891

Tak já nevim, takhle bys to třeba dokázal pochopit co se řeší, slovenskej bratře??

Offline evik77
Avatar
756 příspěvků moje polička 24. února 2018 13:50

Dcera dnes nechala v kabince obchodu Kiko nový mobil (cca 4 měsíce). Druhý v pořadí. To snad není možné....

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 24. února 2018 13:52

Mutziputzi To je marný. Stejně si to pokaždý překroutí po svým, jak jemu se to hodí do krámu.

Offline macko.pu banned
Avatar
62 příspěvků moje polička 24. února 2018 13:58
Reakce na Mutziputzi:

macko.pu Podle kritiků nový zákon sice míří proti nepravdivým historickým zkratkám, může ale zároveň ohrozit debatu o polském podílu na vraždění Židů za druhé světové války. "Pro mě je nejproblematičtější atmosféra strachu, kterou tento nový zákon vytváří v debatě o holokaustu," prohlásila v deníku Haaretz izraelská historička Havi Dreifussová, odbornice na výzkum holokaustu a na polsko-židovské vztahy z univerzity v Tel Avivu.

"Z čistě historického hlediska je nepochybné, že vyhlazovací tábory byly projektem německých nacistů a neměly nic společného s Polskem ani s polskými úřady," prohlásila Dreifussová. Ani to ale podle ní nezachraňuje Poláky od upřímné a věcné debaty o jejich podílu na holokaustu.

Historička připomíná zhruba 6700 polských "spravedlivých mezi národy". Ty Poláky, kteří během války i přes hrozbu popravy zachránili někoho z Židů a mají svá jména v izraelském památníku holokaustu Jad Vašem. "Šlo ale spíše o výjimky než o pravidlo," dodává Dreifussová a upozorňuje na přibližně 250 tisíc polských Židů, kteří za války unikli deportacím do vyhlazovacích táborů.

"Velká většina z nich zemřela ne rukama Němců, ale místních lidí, případně kvůli jejich vydání (prchajících Židů) do rukou polské policie nebo Němců, kteří je následně popravili. To je něco, k čemu se Polsko nechce přiznat a co se nový zákon snaží skrýt," uzavřela Dreifussová pro izraelský deník Haaretz.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/nepotrebujeme-od-vas-lekce-o-holocaustu-zide-kritizuji-novy/r~960b751c04e311e8af7dac1f6b220ee8/?redirected=1519475891

Tak já nevim, takhle bys to třeba dokázal pochopit co se řeší, slovenskej bratře??

Mutziputzi muci, zase si len potvrdila že tými poliakmi pohŕdaš a im dávaš väčšiu vinu ako nemcom, už ma to nebaví ďalej rozoberať

ak by sme išli do detailov, tak samotných židov technicky zabíjali židia (aby si vôbec zachránili holý život), a mnohí z nich boli krutejší ako nemci

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. února 2018 13:59

macko.pu Teď už snad jenom, že jsi debil bych dodala, nazdar!

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 24. února 2018 14:00

macko.pu Nechceš toho už s tím svým trollením nechat? Začínáš být zase dost otravnej. Nic takovýho Mutzi tady nedělá.

Offline macko.pu banned
Avatar
62 příspěvků moje polička 24. února 2018 14:03
Reakce na Mutziputzi:

macko.pu Teď už snad jenom, že jsi debil bych dodala, nazdar!

​... a to si snáď nezaslúžim muci, ale čo už, tu som na to už zvyknutý, nadávať niekomu, to je úroveň

Offline macko.pu banned
Avatar
62 příspěvků moje polička 24. února 2018 14:04
Reakce na wendulka:

macko.pu Nechceš toho už s tím svým trollením nechat? Začínáš být zase dost otravnej. Nic takovýho Mutzi tady nedělá.

​... jediný príspevok, ktorý trolluje je tvoj, nehnevaj sa

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 24. února 2018 14:07

macko.pu Teď už se ale vážně kroť, kamaráde.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 24. února 2018 15:03

Mutziputzi hele, klobouk dolů, že ses tak dlouho snažila, ale asi to fakt nemá  cenu... macko.pu to buď nechce pochopit nebo na to fakt nemá kapacitu, těžko říct, co je horší...

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 24. února 2018 15:06

wendulka Neodcházel ten člověk odsud už jednou? Škoda, že se mu to nepodařilo

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 24. února 2018 15:10

Korsičanka odcházel. Když jsem ho na to upozornila, dostalo se mi odpovědi, že "jeden den je to tak, druhý onak". Tak dnes je to asi onak.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 24. února 2018 15:12

Krehutka Kéž by to po všechny ostatní dny bolo "tak" 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 24. února 2018 15:26

....že u nás máme tak slaboučké zákoníčky, že tomuto odpadku se nedá zakázat řízení vozidla na doživotí.

což by byl jediný alespoň trochu spravedlivý trest a ochrana ostatních řidičů.

https://www.novinky.cz/krimi/464367-neuveritelny-manevr-hazarderky-za-volantem-u-ceskeho-tesina-resi-policie.html

brav jeden.