EU a ilegální uprchlíci

21. dubna 2015 10:58
Online RoSa
Avatar
8181 příspěvků moje polička 21. dubna 2015 10:58

Z toho tématu mi už začíná být fyzicky nevolno (ne, netruchlím za utonulými)... jen tiše doufám, že si EU vezme příklad třeba z Austrálie:

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/na-rozdil-od-eu-se-australie-s-ilegalnimi-imigranty-moc-nepare_321449.html#.VTYNhJPQe4H

Co si o tom myslíte?

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 21. dubna 2015 12:44
Reakce na RoSa:

Mně je z toho taky až mdlo. Je to normální invaze, provázená citovým vyděračstvím... a při tomhle tempu (a při srovnání porodnosti Evropanů a porodnosti imigrantů) i konec evropský civilizace.

Australani to berou rozumně. Jen blázen by se nechal zničit...

Jak dlouho, resp. kolik jich ještě zvládne Evropa uživit? Protože o nic jinýho nejde - nevšimla jsem si nějakýho zásadního přínosu (ekonomice, kultuře), kterej od nich pochází...

Byla bych pro, aby si udělali pořádek doma, aby nemuseli utíkat. Ovšem to chce určitou námahu! Já se vždycky divím, že světadíl s takovýma možnostma je na tom tak mizerně... to není o tom, že se jim nedostává zdrojů.

Online RoSa
Avatar
8181 příspěvků moje polička 21. dubna 2015 12:53
Reakce na barbucha:

Děsí mě ta čísla - oproti tomu je těch 900 (nebo kolik) utonulých úplný prd!
Nechápu, když už je teda zachraňujou, proč je pak neodvezou štandopéde tam, odkud vypluli? Vždyť snad ani nemají cestovní pasy (nebo jo?)

Masovému přílivu migrantů čelí zejména Itálie, během uplynulého týdne k jejím břehům připlulo na 11 000 lidí. Za loňský rok jich bylo rekordních 170 000 lidí. Podle agentury Reuters se počet lidí, kteří riskantní cestu ze severní Afriky do Evropy nepřežili, od začátku letošního roku oproti stejnému období téměř zdevítinásobil.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/367383-zachranari-zoufale-patraji-po-zivych-mezi-plovoucimi-tely-ve-stredomori-se-utopily-az-stovky-uprchliku.html

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 21. dubna 2015 13:41
Reakce na RoSa:

Příšerný. Neříkám, že je nemaj zachraňovat - těžko budeš jen koukat na někoho, kdo se topí (pokud se sama neohrozíš na životě), ale když už je vytáhnou, osušej a nakrměj, měli by je obratem vrátit zpátky. Udělaj to párkrát a bude klid!

Takhle totiž všichni vědí, že když přežijou, maj to prakticky v kapse... poukázku na zajištěný živobytí (bez jakýkoliv kvalifikace a znalosti jazyka, t.j. bez námahy).

Online RoSa
Avatar
8181 příspěvků moje polička 21. dubna 2015 13:50
Reakce na barbucha:

Přesně - proti zachraňování nelze nic namítat, ale pak šupem domu!

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 21. dubna 2015 14:28

Tak teda mňa to berie riadne. Keď si predstavím, že niekto uteká pred príšernými podmienkami, chudobou, mnohí pred vojnou niekam, kde ich čaká akurát ponižovanie, rasizmus, malá, takmer žiadna šanca na dôstojný samostatný život a im sa za to vyplatí dať prevádzačom neuveriteľné peniaze a tí ich niekde prakticky nechajú stroskotať...tak to je nepredstaviteľné zúfalstvo.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 21. dubna 2015 14:52
Reakce na slniecko:

Podmínky příšerný mají - ale kdo za to může? Vezměme si takový Somálsko: mají moře (t.j. možný příjmy z turistiky, rybolovu), počasí, že by mohli sklízet třikrát ročně... i nějaká ta ropa by se našla... A neděĺaj nic jinýho než že se neustále vražděj mezi sebou, případně provozujou jako vedlejšák pirátství. Důsledek? Svrab a bída.

A neutlačuje je žádnej zlovolnej imperialista, ani diktátor... je to jejich cesta. Těžko tam může přijet nějaká komise, která by jim poradila/nařídila kde zasít, co postavit - to by byl hned řev o kolonizaci, že by byl slyšet až na Měsíc.

Offline ntiti
Avatar
364 příspěvků moje polička 21. dubna 2015 15:29

Taky jsem slyšela, že do Afriky pošle humanitární pomoc kromě jídla osivo k zasetí.

A domorodý lid nic nezaseje, ale okamžitě prodá nebo sežere a po čase jsou hladoví dál. Příští rok prosí o jídlo znovu.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 21. dubna 2015 16:34
Reakce na barbucha:

Vieš, to aj všetko môže byť pravda, ale s tým ani jeden ten jednotlivý chudák na tej lodi veľa nezmôže...tobôž nie tie ženy a deti, ktoré tam už dupľom nemajú žiadne práva...a poslať ich nazad je ako poslať ich umrieť.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 21. dubna 2015 20:06
Reakce na slniecko:

Ale nám už pomalu taky půjde o život! Co budeš dělat, až jich tady bude (myslím v Evropě) stejný množství jako původních obyvatel? S jejich "pracovní" morálkou, vzdělavatelností... vždyť je neuživíme! A kriminalita poroste, protože budou chtít tu samou úroveň, jakou mají ostatní...

Nějak nemám pocit, že sebeobětování je ta pravá cesta - nejenom kvůli našim potomkům, ale i proto, že to nic nevyřeší. Jenom z Evropy bude druhá Afrika... 

Online jerry
Avatar
8978 příspěvků moje polička 21. dubna 2015 20:47

Kdo nevěří, ať zajede do Amsterdamu - podle statistiky je 50% obyvatel z mimoevropských zemí. Soudě podle koeficientu snědosti obyvatel na ulicích statistika nelže.

Všimla jsem si, že během dne jsou místní coffeeshopy těmito mimoevropany naplněny uvnitř a obloženy zvenku. Asi nemají co jiného na práci...

Koncentrace těchto obyvatel (výhradně mužského pohlaví, z nichž většině bych soudě dle vizáže nesvěřila pohlídat ani tygra na vodítku) se i v centru s počínající tmou na ulicích zvyšuje. A jsou dost hlasití - a jsem ráda, že řeč jejich kmene neovládám.

No, není to příjemné....

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 21. dubna 2015 21:08
Reakce na jerry:

O Švédsku nemluvě  Ale tam černoši docela pracujou, a mladý choděj do školy... jenomže to nejsou muslimové. V tom vidím velkej problém, že se teď sem prakticky jiný vyznání nedostane, ty africký uprchlíci jsou vesměs z muslimskejch zemí. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 21. dubna 2015 21:14

No, príjemné to nie je, mne stačí skočiť do Viedne, ale to, že je to nepríjemné neznamená, že sa to má takto riešiť.

dusty
Avatar
21. dubna 2015 21:19
Reakce na slniecko:

Skoncipuj zásady, ako sa to máš riešiť a si automaticky kandidátom na Nobelovu cenu v oblasti ľudských práv.

Online RoSa
Avatar
8181 příspěvků moje polička 21. dubna 2015 21:27

To je to "arabský jaro"... si ještě moc dobře pamatuju, jak tomu celá EU tenkrát nadšeně tleskala... no a tady máme výsledky! Myslím, že Kaddáfí by si s těma gangama poradil líp než my Vždyť je tam bezvládí!

Jihoevropské státy EU kritizují ty ostatní, že jsou v přístupu k tomuto problému málo solidární. Například premiér Malty Joseph Muscat řekl, že klíčem k řešení krize je ukončení anarchie v Libyi. Ta umožňuje kriminální gangům organizaci nebezpečných plaveb se zoufalými lidmi, prchajícími před válkami či bídou. 

Italský premiér Matteo Renzi zdůraznil, že klíčem ke zlepšení situace je stabilizace Libye, odkud vypravují pašeráci lidí většinu lodí s uprchlíky.

zdroj

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 21. dubna 2015 21:47
Reakce na RoSa:

No, s tým ukončením anarchie má pravdu, ale cieľom by hádam malo byť v prvom rade to, aby tí ľudia nemali prečo utekať, nie ?

Online RoSa
Avatar
8181 příspěvků moje polička 21. dubna 2015 21:54
Reakce na slniecko:

Máš pravdu. Ale nemůžeme spasit celej svět...

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 21. dubna 2015 22:07
Reakce na slniecko:

No, s tým ukončením anarchie má pravdu, ale cieľom by hádam malo byť v prvom rade to, aby tí ľudia nemali prečo utekať, nie ?

Ale kdo to má zařídit?

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 08:28
Reakce na dusty:

Skoncipuj zásady, ako sa to máš riešiť a si automaticky kandidátom na Nobelovu cenu v oblasti ľudských práv.

Asi tak.

Na jednu stranu se dobře dokážu vžít do pocitu jednotlivce, kterej zdrhá, ale moh normálně žít. Na druhou stranu není možný hrát si na samaritána na úkor vlastního života...zvlášť když ta druhá strana si sice chce žít líp, ale častokrát nadále po svým na úkor toho samaritána.

Prostě...je mi až fyzicky zle, když vidím hladový ztrápený dítě (zvláštní, jak se s děckem pohled na svět mění, dřív jsem to tolik neprožívala...), ale....žádný "ale", právě proto chci v první řadě nakrmit a pomazlit to svoje.

Je to těžký...

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 22. dubna 2015 08:42
Reakce na slniecko:

No, s tým ukončením anarchie má pravdu, ale cieľom by hádam malo byť v prvom rade to, aby tí ľudia nemali prečo utekať, nie ?

Take up the White Man's burden, Send forth the best ye breed
  Go bind your sons to exile, to serve your captives' need;
To wait in heavy harness, On fluttered folk and wild—
  Your new-caught, sullen peoples, Half-devil and half-child

Jinými slovy, to už tady bylo tolikrát a nikdy to nedopadlo dobře. Částečně proto, že taky nejsme žádný svatoušci a částečně proto, že je to zatraceně nevděčnej úkol.