Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Garfie
Avatar
23623 příspěvků moje polička 26. července 2017 17:19
Reakce na Amun:

Tak oni asi utíkali hlavně lidi schopní a motivovaní. Takový ty typy, co se pořád na něco vymlouvají a hledají důvod proč něco nejde by se nevzmohli ani na útěk, myslím. Anebo prostě o těch, co se jim nedařilo nikdy neuslyšíš, protože bůhvíjak skončili a nikdo o nich nic neví :-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 26. července 2017 20:33
Reakce na Garfie:

a nebo zlatý český ručičky...:-)) jeden kamarád rád dává k dobru příběh svého spolužáka, který byl takový značně pomalejší, sotva prolezl základní školou, pak se s nějakým takovým zájezdem dostal na jih USA, kde nejdřív přespával na pláži a postupně se "zavedl" jako šikovnej chlapík co umí přivrtat poličku atak.. takže si žije nějak normálně, přestože psát anglicky se nikdy nenaučil a když potřebuje vyplnit nějaký úřední lejstro, tak to musí někomu zaplatit:-)

Amun
Avatar
27. července 2017 10:54

Ze zkusenosti musim rict, ze psat anglicky neumeji mnohdy ani sami anglicani zrovna vcera se me muj sef zeptal, jak se pise Egypt, ze to vlastne nikdy nepsal. Chtel to napsat jako Eegipt. A jeden kolega se pak tomu hrozne rechtal, ze je to tele, kdyz chtel Egypt napsat jako vajicko, tedy Eeg  (egg)

Offline luciole
Avatar
1077 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 14:27

Zeman jmenuje Babiše premiérem, i když ho policie obviní. O vině rozhoduje jen soud, vzkazuje Hrad

Jak jinak, že? 

A od kdy se vlastně Zeman řídí rozhodnutím soudu? 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 14:36
Reakce na luciole:

Pokud bude mít ANO kolem 30%, nic jinýho mu stejně nezbyde, tohle je jenom Ovčáčkový plkání, kterým chce z voličů ANo udělat voliče Miloše.

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 15:20
Reakce na luciole:

že toho je ovar schopný, vůbec nepochybuju a nepřekvapuje mě to. pak nastává další cirkus s názvem "sestavení vlády a vyjádření důvěry" a tady podle mě bureš narazí. no a když není vláda, není schválený rozpočet... a tohle si kluci podle mě moc užívat nebudou, s tím se občanům blbě chlubí.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 15:24
Reakce na siouxsie:

Problém se sestavením vlády? Komouši se maximálně zdrží, STAN a KDU si podle mě vládu ujít nenechaj, jestli se do sněmovny dostanou, pokud Pitomio se dostane bude pro...bphužel se obávám, že daleko větší problém se získáním důvěry by měla jakákoli jiná kombinace, moc mě nenapadá kdo s kým by mohl.

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 15:35
Reakce na Mutziputzi:

myslím, že možné budoucí vládní kombinace dnes jedou na všech úrovních tak, jak nikdy...  obávám se, že žádná varianta (tj. ani všichni-proti-burešovi) nebude libová. ale zas "obžalovaný bureš premiérem" je fakt už moc i na spoustu politických pragmatiků v jiných stranách.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 15:43
Reakce na siouxsie:

Já v podstatě ani nemám strach, že by s ANO do koalice nešel Zaorálek, nechci si hrát na prognostika ani politologa, ale Zao jako premiér (když už teda Babiš neprojde) a vláda socanů s ANO..plus obligátní Lidovci a STAN když se zadaří, já myslim, že nám pak svojí účast ve vládě s ANO vysvětlí, že je to lepší než kdyby ANO samotný bez nich jakože kontrolního mechanismu...no, troufám si tvrdit, že nejsem daleko od pravdy.

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 15:55
Reakce na Mutziputzi:

jj, to zní poměrně realisticky. asi bude záležet na tom, jak moc života schopné je ANO bez bureše a jak moc celou před- a po- volební situaci bude bureš hrotit.

Offline Kokoska
Avatar
28004 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 16:01
Reakce na siouxsie:

Proc bez Babise? Chvili se bude harasit vydanim a obzalobama, ale at se to komu libi nebo ne, at udelal s dotacema  moralni svinstvo mensi nebo vetsi, myslim, ze proti zakonu to neni. Firem si muzete zalozit kolik chcete a rozdelovat a slucovat jak chcete. 

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 16:02
Reakce na Kokoska:

nikoliv účelově...

Offline Kokoska
Avatar
28004 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 16:05
Reakce na siouxsie:

Proc mu mimochodem Kalousek tu dotaci povolil? Kdyz jde o takove penize, nema se to proverovat pred udelenim a ne az X let po?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 16:06
Reakce na Kokoska:

Ta účelovost je tam evidentní, prostě dotační podvod, asi jako kdyby se někdo "naoko" rozvedl a samoživitel šel žádat o sociální dávky, stejně blbě se to samozřejmě dokazuje. Kdyby tam nebyla protizákonná podstata, neobžalovali by ho. Dtto dluhopisy.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 16:07
Reakce na Kokoska:

Uvedli nepravdivý údaje, tohle je dobrý si přečíst.

http://neovlivni.cz/policie-capi-hnizdo-byl-podvod-chceme-stihat-babise/

Offline Kokoska
Avatar
28004 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 16:08
Reakce na Mutziputzi:

Prave, blbe se to dokazuje. Jsem zvedava, jak to dopadne, myslim, ze ten clovek musi mit vyborne pravniky.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 16:09
Reakce na Kokoska:

Já si myslim, že to je na roky a do ztracena, jako včechny podobný kauzy, kromě Ratha a chudáka Dalíka, co to odskákal ze celou bandu ;-)

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 16:10
Reakce na Kokoska:

nevím, proč mu to kalúsek povolil, jen se uvádí, že v žádosti o dotaci uvedl evidentně chybné údaje. takže bureš kalúska uvedl zaměrně v omyl... 

Offline Kokoska
Avatar
28004 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 16:15
Reakce na siouxsie:

Zamerne nebo nezamerne, snad uz tehdy se vedelo, kde se ta firma vzala? Nebo se to melo overit jeste nez o dotaci rozhodli. To spojeni cele kauzy s volbama se dost nabizi.

Offline Kokoska
Avatar
28004 příspěvků moje polička 12. srpna 2017 16:16
Reakce na Mutziputzi:

Tak nejak.