Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 26. října 2021 23:47

Evaeva Tak ty jsi mládě. Já šla do školy za normalizace v 70. letech. Učitelů se báli i rodiče, protože psali dětem kádrový posudky a mohli tím ovlivnit jejich budoucnost. Fuj, úplně se mi udělalo zle, jak jsem si to připomněla. Nástěnky se soudruhem Leninem a spol. Strašný a to už mi tu dobu částečně zkresluje vzpomínkový optimismus.

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 26. října 2021 23:48

Hanka H Taky dobrý.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. října 2021 23:51

crazydaisy to je mi jasné, ty moje příhody jsou fakt jen úsměvné narozdíl od těch tvých.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 27. října 2021 08:50

Hanka H no ale tak výchova k práci to byla, ne? :)) 

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 27. října 2021 08:54

crazydaisy O mém bratrovi vždy učitelé psali jen dobře. Jako o sloníkovi.

Online Kokoska
Avatar
28228 příspěvků moje polička 27. října 2021 08:57

crazydaisy já šla do školy v první půlce šedesátek. Říkali jsme "soudružko učitelko" a v 68. naše komunistická ředitelská sviň, která odmítla dát doporučení na školy mnoha dětem, protože neměla ráda jejich rodiče, nařídila oslovení "paní učitelko", protože soudruzi jsou jen ti ve straně. Za dva roky nařídila oslovení "soudružko", protože učitelé nejsou žádní naši páni. Na té škole se udržela strašně dlouho, všichni se jí báli.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 27. října 2021 09:05

crazydaisy no heled, ja chodila na gympl 2001-2005 a zahulenej kabinet taky pamatuju... meli jsme tam prima dvojku telocvikaru a zemepisaru, takovi starsi chlapi, a ti si vypalovali plice tak, ze ten, co nas ucil, si kolikrat musel do kabinetu odskocit na cigaro v prubehu telaku. Kolovala o nich takova legenda, ze v tom kabinetu meli jeden rok papouska. O prazdninach ho mel chodit krmit skolnik, ale to zvire prazdniny neprezilo, protoze umrelo na abstak. Ale co je na tom pravda, nevim.

Online Jos
Avatar
příspěvků moje polička 27. října 2021 09:05

Kokoska Pred par lety jsme byli s muzem a spoustou jeho kamaradu z jednoho maleho mestecka (odkud vsichni pochazeji) na filmu Ucitelka. Vysli vsichni uplne zarazeni, ze presne jedna takova osoba je ucila a zustala i dlouho po revoluci. A cely zbytek vecera si vypraveli, co komu z nich provedla. Strasny to bylo. A to se jedna o zazitky max z 80.let a dob az po revoluci.

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 27. října 2021 09:07

Kokoska Já myslím, že většina učitelů byla na tu dobu celkem normálních, ale stačila jedna (jeden) taková a rozložila úplně všechny.

Online Kokoska
Avatar
28228 příspěvků moje polička 27. října 2021 09:28

Bledule jo, ale hodne zalezelo fakt na tom rediteli. Na gymplu uz to pak bylo mnohem lepsi, i kdyz rezim tvrdej, kazen musela bejt. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 27. října 2021 12:01
Reakce na Candance:

dynda asi fakt bylo lepsi mit ho pod vlivem 

​Tak samozřejmě. Nepochybuju ani v nejmenším o tom, že ho vlekař s lukoilem sami nalejvali.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 27. října 2021 12:07

Kokoska 

Náš sbor si na soudružky a soudruhy nehrál... bylo tam pár bejvalejch, po ´68 ze strany vystoupenejch/ vyhozenejch... jeden rok, někdy tak v ´70, jsme vyfásli novou na dějepis a občanku, a to byla soudružka kovaná (a chlupatá, potila se a smrděla ), ale po roce vypadla, asi jí v tom kolektivu nebylo moc dobře

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 27. října 2021 14:20

Neumím si představit kdo a jak by upozorňoval na Zemanovo pití a co by s tím kdo asi udělal. Obzvlášť, když čtu reakce na to, jak  teď (u Z. prokazatelně neschopného výkonu funkce) chce Sněmovna využít článek 66 Ústavy. Že se uzdraví, že mu hlava slouží, že Havel byl taky nemocný a v neposlední řadě, že Havel byl taky opilec.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 27. října 2021 14:23

U nás pil ve škole manželský pár, ona zástupkyně ředitelky. Ve sborovně se učitelky daly najít jedině po hmatu, jak tam bylo nakouřeno. Na gymplu jsme chodívali nakupovat nemocné ředitelce přes půl města. A protože jsme měli třídu vedle ředitelny, často část žáků trávila čas jinak, než výukou. Milovali jsme to a mohli jsme se přetrhnout, abychom se ulili.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 28. října 2021 14:15

Mirka 

Hlava mu slouží leda tak jako těžítko na polštář. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 28. října 2021 14:36

Online Jos
Avatar
příspěvků moje polička 28. října 2021 19:15

Chytila jsem to ted dobre? Bohdalova a Kellner rad Bileho lva? To je zneucteni. Divim se, ze me to porad prekvapuje (viz Fico driv), ale zase dalsi dno. 

Offline Vilemina
Avatar
2261 příspěvků moje polička 28. října 2021 19:49

Jos to je tak příšerná devalvace toho ocenění, že je mi z toho zle, ale čemu se divit....

Online Jos
Avatar
příspěvků moje polička 28. října 2021 19:53

Vilemina Oficialne se to oznami asi az behem vecera, ale na CT se tvarili, ze to je tutovka...

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 28. října 2021 22:38
Reakce na Jos:

Chytila jsem to ted dobre? Bohdalova a Kellner rad Bileho lva? To je zneucteni. Divim se, ze me to porad prekvapuje (viz Fico driv), ale zase dalsi dno. 

​Fico dostal bílého lva ?

A začo? Ak za to, že zostal na rozdiel od Babiša tu?

Lebo ak áno, tak sa to oplatilo. Si predstav na jeden šup dvoch takých.