Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 16:57

999 teď se nějak vyhošťovalo mezi USA a Ruskem a taky tam byla lhůta měsíc. Okamžitě vyklízení ambasády je už prý celkem hraniční věc, ekvivalentní vyhlášení válečného stavu. ono to tak nevypadá, ale chodí se docela tenkém ledu. 

Podtrženo sečteno, mi to nepřijde zas tak špatné, pořád to CR staví do situace strany, která nechce tu situaci eskalovat, ale musí. Je to vyjednávání, tak je potřeba trpělivost a pevné nervy, spěch to často pokazi. Ty vykriky na Twitteru o tom, že ultimátum vypršelo a v další sekundě se musí hned reagovat jsou docela naivní. Ted si myslím, že to ještě nebude konec a pevně doufám, že to mají promyšleno několik tahu dopředu ( zatím to na mě působí dobře). Navíc bude hodně důležité, jak se k tomu postaví spojenci. Musi se napriklad urgentně vyjednat, kdo bude dělat českou konzulární agendu, když se ambasada vyklidi úplně. 

Offline 999
Avatar
17489 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 17:23

continuity Na ten  postoj spojenců jsem taky zvědavá.

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 17:34

Tak prý Rusko momentálně dál vyhošťovat nebude. Co vymysleli dalšího, si Pivoňka zatím nechává pro sebe, nějak ale nevěřím, že to je vše.  

Offline Candance
Avatar
5325 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 18:04

continuity ja to jako chuzi po dost tenkem lede take vidim. A zaroven si myslim, ze se nasi boji, ze budou muset nejak reagovat dal. Jsem zvedava jak to dopadne.

Offline Torrah
Avatar
2568 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 19:23

Tohle je hodně zajímavý článek. Fakt jsem zvědavá, jak to dopadne.

Koudelka generálem?

Offline Liesel
Avatar
1426 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 22:26

Co stalo za tiskovkou Babise a Hamacka k Vrbeticim - rekla bych, ze dalsi a podstatny stripek do skladacky.

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 22. dubna 2021 22:49

Liesel no nevím, je to velká spekulace, stojí to na docela vetchých základech, i když některa tvrzení budou blízká pravdě. Celkem bych věřila, že tu i formaci někdo pustil, ale napriklad si myslím, že uzavrit tender na Dukovany se v žádném případě do voleb stihnout nedá. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 11:34

Nevím, jestli to není spíš do "co vás rozesmálo"Ovčáček.

Offline andulka01
Avatar
10538 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 11:39

Takové pěkné shrnutí od Miroslavy Němcové

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 12:21
Reakce na 999:

continuity Na ten  postoj spojenců jsem taky zvědavá.

​Tak slovní podporu bychom měli...

andulka01 

Němcová jako vždy přesná.

Jinak mě značně překvapil ten měsíc resp. 5 týdnů na vyklizení ambasády, když Češi dostali jeden den... Pokud se dejme tomu chceme ukázat jako slušný lidi, dala bych týden a cajk. Tohle už není o vstřícnosti, to je o více či méně rovný páteři...

A nevím teda čím to je, jestli celoevropským pohoršením nad celkovým chováním Putinovy gubernie, ale stažení vojáků z ukrajinský hranice mě zaskočilo taky... vzhledem k tomu, že Putinovi nelze věřit ani dobrý den, tak to na mě celý působí dost divně. Nakonec před naším přepadením v ´68 bylo "vojenský cvičení" RVHP (tehdy snad v Polsku?) taky.

Online mitford sister
Avatar
1373 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 12:24

andulka01 velmi zajímavý! díky

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 12:30

barbucha Já jsem to pochopila tak, že při zastropování pracovníků ambasády podle té Vídeňské úmluvy, se postupuje jinak, než při vyhošťování. Že tam jsou prostě jiné diplomatické postupy.

Offline Garfie
Avatar
23623 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 12:58

moonlight barbucha S těmi diplomatickými postupy máš asi pravdu, já myslela, že to má být čas k nějakému dalšímu zákulisnímu vyjednávání....A pochopila jsem správně, že teď už si Rusové mohou vybrat, kterého diplomata tady nechají a kterého ne? 

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 13:04

Garfie Včera na večer na čt24 o tom v tomto smyslu mluvil někdo z MZV, ale poslouchala jsem to jedním uchem. A říkal, že ano, Rusové si mohou vybrat, kdo tam zůstane. O prostoru pro diplomatické vyjednávání myslím neříkal nic, ale taky mě to napadlo, že se za tu dobu může ještě něco přihodit nebo změnit.

Offline Černá kočka
Avatar
1296 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 17:09

andulka01 Díky za odkaz.

 

Minulý víkend jsem slyšela, že nějaký senátor prohlásil, že zvažují podání žaloby kvůli velezradě. Ale nevím kdo to řekl. To vystoupení M. Němcové je už  začátek jednání o podání žaloby nebo to utichlo?

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 17:12

Černá kočka o velezradu se uz jednou pokousel senator Laska, pred dvema lety

edit: myslim jako o usvedceni zemana z velezrady, ne, ze by velezradu pachal Laska

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 17:16

Garfie vybrat si můžou, ale při počtu pět diplomatů jim prostor pro agenty už nezbývá tak velký. Někdo musí dělat tu diplomacii.

barbucha celé mi to připadá, že Putin lehce ztáhnul ocas. On ma teď problémů až nad hlavu, doma řeší ještě Navalneho, kdoví jak je to tam teď vypadá v ulicích. 

No uvidíme. 

Jinak jsem dnes zprávy četla jen ledabyla, ale už se vyhostuje i jinde, Slovensko, Pobaltí, rozhodně ta podpora není jenom verbální. 

Offline Černá kočka
Avatar
1296 příspěvků moje polička 23. dubna 2021 17:42

razorblade Jasne, uz si vzpominam. Na podzim si mohl MZ vybrat jestli da v senatnich volbach hlas Laskovi nebo Zantovskemu.

Zcela vazne, MZ za ty posledni dva roky tu latku posunul vime kam a ted mame dalsi a dalsi poznatky a 27 senatoru nutnych k podani zaloby mne neprijde nerealne + jeste schvaleni poslanecke snemovny.

Offline Sweet Potato
Avatar
34714 příspěvků moje polička 24. dubna 2021 08:54

continuity Však už pěkně kňučí a žaluje na "udavače z řad Pirátů".