Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Online dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 15:11

andulka01 

Těžko soudit. Ono by i stačilo, kdyby se našlo něco zásadního, co se potom zdlouhavě neprokáže.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 15:13

andulka01 Já to sleduju s obavami. To, co předvedla Lipovská určitě normální není, ať už má na Dvořáka cokoliv. Myslím, že se asi zatím vyčkává, protože vyznat se v tom moc nedá.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 16:44
Reakce na jerry:

Pokud nebude mít Sputnik "glejt" EU, tak se přece musí na očkovanou osobu pohlížet mimo ČR (tedy s výjimkou Ruska a Maďarska) jako na neočkovanou. A volný pohyb po EU v podobě jako osobám očkovaným schválenými preparáty umožněn být nemůže. Nebo se pletu?

​V toto dúfam...a ak bude nejaká obdoba Covid Passu aj v rámci štátu, tak pevne dúfam, že nebude nárok ani na ten. Lebo ak tu budeme mať masu ľudí "zaočkovaných" ani srnka netuší čím vypustených do voľného obehu, tak sa toho len tak rýchlo nezbavíme

Offline razorblade
Avatar
8144 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 17:41

andulka01 Birke je od nas z regionu, dlouholetej starosta Nachoda, tam je dost oblibenej. Takovej zovialni chlapik. Ale jako ministra kultury si ho neumim predstavit, protoze to jde totalne mimo jeho veskery zajmy. Je hodne provazanej s cinanama, myslim, ze to bylo diky nemu, ze hamacek mohl s cinou obchodovat, takze to je mozna takovy podekovani? Nevim. Byvalej kolega se na nej kdysi nalepil, zacal mu nosit tasku a pak nekolik let diky nemu delal mluvciho cefc

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 17:51
Reakce na razorblade:

protoze to jde totalne mimo jeho veskery zajmy.

​Ale tak třeba se rád dívá na akční filmy, ne?

Když mohl být ministem kultury Staněk...a horší než Jandák nemůže být nikdo.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 18:03

Teda to mě nepotěšilo, ta výměna ministra kultury. Jako obor pod kulturu spadáme a musím Zaorálka zhodnotit velmi pozitivně. Ono teda to co předváděli jeho předchůdci byl děs, takže laťka byla velmi nízko. Tak pořád ještě doufám, že to neproběhne, i když po volbách by se Z. stejně asi poroučel...

Offline MaeGandal
Avatar
1600 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 19:01

jerry v tom EU návrhu na covid pas je, že je pro všechny schválené vakcíny a že členský stát si může přidat i neschválené. Chápu to tak, že Maďarsko si může přidat Sputnik a kdo bude naockovan sputnikem, tak může volne k nim. To je teď samozřejmě k ničemu 

Edit: je to návrh komise. A teď koukám, že Rakousko si chce koupit Sputnik,  tak to by Rakušani mohli do Maďarskaso lázní , pokud by si Maďarsko přidalo Sputnik do pasu. 

Offline razorblade
Avatar
8144 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 19:03

jerry no to je pravda u Birkeho je vyhoda, ze je to zkusenej politik a neni podlej. Kultura by to s nim toho pul roku mela preckat bez velkejch otresu :)

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 19:11

MaeGandal 

Já to pochopila úplně stejně. Tak jen doufat, že komise necukne. 

Offline Lenka22
Avatar
1618 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 19:18

andulka01 myslím, že Lipovská hraje podle not zadaných z Hradu/Babiše. Musí se Dvořáka co nejdříve zbavit jednak kvůli volbám a hlavně kvůli Dukovanůma a správné prezentaci toho, proč tu dostavbu dostanou rusáci. Zeman to prosadi, o tom nepochybuju, leda by byla další revoluce nebo on zemřel. Proč to rusáci dělají, to jsou tytéž důvody jako uvádí Moláček kolem Sputniku. 

Offline continuity
Avatar
33437 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 20:28

Lenka22 Ruský reaktor Zeman  už doufám prosadit nestihne, podle mne se to vyberko neukončí bez mu skončí mandat. Navíc Drábová je velmi proti a ona je hodně oblíbená a má autoritu napříč celým spektrem. 

Offline RoSa
Avatar
8150 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 20:34

jerry razorblade tak i skladník ze šroubárny  ... teď jen hlavně aby nezačali rozprodávat věci z galerií a muzeí - by se do voleb z tý kultury ještě dalo něco "vytěžit"... ?

Offline Lenka22
Avatar
1618 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 21:02

continuity kéž bys měla pravdu! 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 10. dubna 2021 21:40

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 12. dubna 2021 11:34

Co to zase je s tím odvoláním Petříčka za maškarádu, jako Hamáček vážně bude řídít dočasně MZ sám? To už si fakt dělají p.del...

Offline andulka01
Avatar
10609 příspěvků moje polička 12. dubna 2021 11:41

moonlight Prý se jim Zaorálek staví na zadní, že zahraničí nechce. Asi mu to zapomněli říct! Svoloč je to...

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 12. dubna 2021 11:54

Já jsem hodně tolerantní člověk a myslím, že toho i dost vydržím. Ale naše politická situace a ještě ve spojení s covidem už mě silně znechucuje a vyčerpává. Jedinej možnej smajl. A pro mě je navíc i velmi tristní to světlo a konci tunelu v podobě Pirátů v říjnu

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 12. dubna 2021 12:35

andulka01 Tak když to zvládne Havlíček, co by to nezvládnul Hamáček, že...

Offline andulka01
Avatar
10609 příspěvků moje polička 12. dubna 2021 13:31

moonlight A že Hamajda zvládá rychle...

Hamáček chce jet do Moskvy. Česko si má zajistit dodávky vakcíny Sputnik

edit: stále prolamujou a posouvají hranice možného, proto se hodně začínám bát, že to čekání na schválení EMU je prostě jen proklamace, na kterou se ve vhodnou chvíli zapomene, že nám pak přivezou šmejd a pokloněj se za něj.
Pokud získá licenci kontrolovaná výroba v civilizované zemi (a ne pochybná firma s ruským vlastníkem, viz. Německo) a budou k dispozici komplexní informace, pak fakt neřeknu ani popel, ale prostě v tento scénář nevěřím.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 12. dubna 2021 14:00

andulka01 Očividně si chce nahonit nějaký body do voleb, já teda doufám, že to socanům spíš zlomí vaz.

Co se týče Sputniku, no comment, fakt.