Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline andulka01
Avatar
10603 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 14:13

viktorka_od splavu To je právě jeden z mnoha důvodů proč překážel. 

Offline Lenka22
Avatar
1618 příspěvků moje polička 08. dubna 2021 20:36

Já překvapeně koukám na TV Barrandov, kde je Kalousek se Soukupem, a docela otevřene mluví o všem. Soukup teda uplně obrátil a tepe i do Zemana i do Babiše, a oba teda tepou i do Schillerové - nevím, co se stalo, že Soukup tak obrátil. Vždyť tam míval Zemana a dobře si notovali...?

Offline andulka01
Avatar
10603 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 07:52

Lenka22 Soukup se bez páteře už narodil. A chytá se stébla, protože ta jeho televize dluží kam se podívá.

Kalousek mě tím krokem dost překvapil, ale tak doufám, že to k něčemu bude. Já mu držím palce

Online continuity
Avatar
33430 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 07:56

OliveOyl za to ta diskuse.

Přečetla jsem prvni stránku a mám dost. 

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 08:16

OliveOyl Nechci se opakovat, ale tyhle evidenční listy (na základě dobrovolnosti) měli všichni pracovníci zahraničního obchodu, kteří přicházeli do styku se zakazníky. Dělala jsem v PZO a vím to od svého šéfa. Každý kontakt doma i v cizině musel být zapsán do zprávy (s kým a o čem jednali). Kdo to nechtěl dělat, nemohl tam pracovat. Tím se Babiše nezastávám, ale jen popisuju běžnou praxi. To stejný bylo, když někdo vyjel z Akademie věd či VŠ někam na stáž do kaptalistické ciziny a to samé umělci. Prostě musel podat stejné hlášení - všichni, co měli tehdy to štěstí a mohli někam vyjet, to ví. Kdo to nezažil, tak si to asi neumí představit, ale taková byla realita.

Online continuity
Avatar
33430 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 08:21

crazydaisy jsou, ale ti měli na kartách psáno důvěrník a ne agent. To je ten drobný rozdíl. Navíc je potřeba vnímat to v celém kontextu věci, existují další dukazy Babišovi spolupráce, slovenský UPN nemá zadné důvody škodit zrovninka českému premiérovi a soudí se Babiš s nima, ne oni s ním. 

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 08:25

Já jsem o jednom člověku věděla na 100%, že byl opravdu aktivním agentem STB a donášel i na mě a mou mámu. Po roce 90, hned jak to bylo umožněno, jsem si zažádala o nahlédnutí do jeho složek. Když jsem tam na vyzvání přišla, tak mi ta pracovnice akorát ukázala jeho evidenční kartu, kde bylo připsáno, že veškeré materiály byly skartovány v prosinci 1989. Byla jsem naštvaná a zklamaná. No a ta paní mi řekla, že všechny "velké ryby" po sobě zametly a vše bylo zničeno. Po těch největších nezbyly ani ty evidenční listy.

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 08:29

andulka01 Já myslím, že Kalousek doufá, že tam osloví lidi z jiné části spektra.

Offline andulka01
Avatar
10603 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 08:33

Sweet Potato Ano, tak to i deklaroval. Doufám že se to povede. Akorát o Soukupovi si holt myslím své.

Offline mitford sister
Avatar
1378 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 09:05

mě ten kalousek fakt sejří. já se s ním, když ministroval, pracovně potkávala, aj jsme si párkrát vyšli. není žádnej svatoušek, v těch dřívějších skandáech určitě prsty má - ale uměl se chovat a nedělal ostudu. je smutný, že tohle stačí na to, aby v týhle zemi převyšoval zbytek pole :) tak jsem si říkala, že - a to byl ještě mladej relativně - by mohl nemyslet hnedle na ty bezprostředně nejbližší volby a trochu koncepční politickou prací oslovit mladší generace (věda, výzkum, vzdělání atd.), protože u generace "za všechno může kalousek" se už nikdy toho škraloupu nezbaví; kdežto mladejm je tahle rétorika fuk, ale zase je jim fuk celej kalousek. takže by musel fakt cílit na ně a vybudovat si pozici a zároveň by tak mohl pomáhat srážet tady tu gerontokracii, co tu vládne.

on se ale místo toho popelil ve sněmovně a snášel bonmoty. mezitím zdědkovatěl. a teď tohle...

Offline SunEclipse
Avatar
3102 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 09:10

Sweet Potato andulka01 no nevím..tato část spektra bych řekla

a) má zafixováno, že Kalousek je zlo 

b) není ochotna/schopna svůj  názor měnit na základě něčeho co Kalousek řekne.

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 09:31

SunEclipse Ano. Ale. Spousta lidí u televize se chce jen bavit. Ideálně na něčí účet. A Kalosek zábavný být umí. Včera byl. Útočný, urážlivý. Soukup to akcentoval. Tohle ty diváky může zaujmout a můžou si na to vzpomenout, pomud náhodou půjdou volit.

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 09:40
Reakce na continuity:

OliveOyl za to ta diskuse.

Přečetla jsem prvni stránku a mám dost. 

​v rámci zachování duševního zdraví jsem se rozhodla věřit teorii o placených trollech

pak je ještě dobrý diskuze nečíst, ale to mi moc nejde :))

Offline andulka01
Avatar
10603 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 09:47

Sweet Potato Akorát by tohle prostě stačit nemělo, být zábavný, útočný a urážlivý je tak strašně málo. Souhlasím s mitford sister i SunEclipse. Každopádně ale jsem zvědavá, jak s tím vším Kalousek naloží dál, určitě je zbytečné předjímat. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 10:05

andulka01 Já ani neříkám, že to je dobře nebo že se mi to líbí. Jen přemýšlím (v reakci na SunEclipse ) k čemu to může být. 

Offline SunEclipse
Avatar
3102 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 10:07

Sweet Potato jenže každý pokládá za zábavné něco jiného. Těm, co se baví u Soukupa, obávám se to vtipné nepřijde. Nevím teda co tam řešili, ve výsledku to vidím na  "ten hajzl se nám naváží do našeho pana prezidenta, premiéra atd". 

Offline andulka01
Avatar
10603 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 10:09

Sweet Potato Nejsme ve při, taky nějak nevím co si o tom myslet. Smršť posledních dní mě uvrhla do slušný depky, ty výhledy prostě dobrý nejsou. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 10:41

SunEclipse Nemyslím si. Tihle diváci už Soukupa opustili, když je zradil on.

Offline Lenka22
Avatar
1618 příspěvků moje polička 09. dubna 2021 12:55

andulka01 já jsem si říkala - na Soukupovi nezáleží, hlavně, že to tam zní naplno a bez servitků. Protože jinde jsem to neslyšela. A na tu TV Barrandov bych řekla, že se hodně dívají voliči Zemana-Babiše.