Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 20:59

paktofonika to já taky, jenže to není z kategorie, kde by to šlo - nezjišťovala jsem teda podmínky ale myslím že pracovní vízum do kanady není uplně snadný získat? 0zero7 ? já to samozřejmě myslím spíš nevážně, ale když už, tak uvažuju o reálných možnostech...

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 21:00

paktofonika Jo, já taky. I kdybych tam měla dělat němou a na všechno jen ukazovat, tak tam by se mi moc líbilo.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 21:01

Jennyfor to by se poddalo za chvíli, to jsem si jistá

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 21:05

paktofonika ja si rikam, kde me zminuje v Zemanovy, moc sem nechodim, protoze bych se jen nastvala prestehuj se i se psama, prosim, diky a super! 

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 21:07

viktorka_od splavu tak zalezi, do urcityho veku muzes prijet na experience Canada (30 nebo 35?) a pak podle toho jestli je tvoje oblast zadana, respektive nedostatkova v dane oblasti, tim ziskas body. Maji aktualizovany seznam nekde na imigracnich strankach governmentu

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 21:08

Jennyfor hele to se naucis rychle, ja umela, ale znam jednoho co neumel a uz umi a cestoval s tim a pak i dostal fajn praci v Praze mimo jine i skrz jazyky

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 21:20

0zero7 no tak to se mě bohužel už dávno netýká, na tomhle je kamarád na novém zélandu, stihl to na poslední chvíli - ale tam to je omezené na rok, nevím jak u vás 

no a s jazykem, já jsem sice tupá ale vždycky si vzpomenu na vyprávění známého, jak jeho téměř negramotný soused co stěží prolezl základní školou emigroval ještě za minulého režimu a je tam doteď, anglicky se naučil uplně pohodově, jediné co nezvládá ani po těch letech je psaní, ale to mu nešlo ani česky. tak když něco potřebuje napsat-vyplnit formulář na úřad například, tak prý si na to někoho zaplatí

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 21:47

0zero7 Tak asi něco bych nakonec dala, ale jsem fakt na jazyky tupá, slovíčka si pamatuju dost, ale v psaný podobě, mám tu vizuální paměť, technickou dokumentaci v angličtině bežně čtu, teda ne nahlas, ale jak mám promluvit, tak němá ryba. 
Já si to vysvětluju taky souvislostí s chybějícím hudebním sluchem, ten je pro tu výslovnost asi taky dost důležitej.

Ale drilem a pobytem v prostředí by se to asi dalo na základní úroveň vytáhnout, v dávných světlejších dobách - asi před čtyřmi roky - jsem si zaplatila intenzivní kurz angličtiny, 3x týdně 5 hodin po práci, asi čtyři měsíce jsem to dala a na konci už jsem byla schopná celkem konverzovat, doma se synem jsme jednu chvíli mluvili jen anglicky a on mne opravoval, ale prý jako na tak krátkou dobu dost dobrý.

No a pak zas přišla nějaká rána shůry a já řešila jiný věci a těch osmdesát tisíc jako bych vyhodila z okna. Teď už jsem zas na úrovni Nice to meet you

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 22:25

viktorka_od splavu Jasne, to je omezeny vekem. A na rok je to vzdy, v Australii to slo kdysi prodlouzit, tady nikdy, ja jsem si nasla jinou praci nez rok skoncil, kde zamestnavatel souhlasil jit do procesu Prac Viza se mnou, prvni me jen tahal za nos. A pak uz rezident atd. Melo to dost mezikroku (taky se to porad meni), mela jsem mezi tim status provincni nominace, coz znamena, ze jsi pro tu danou oblast prinosna (ooo haha) atd. Stoji to teda nekrestansky penize, btw. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 22:30

0zero7 no prostě seš dobrá, tak si to krásné místo k životu zasloužíš

Jennyfor jo jsem na to dost podobně i když o stupínek níž ještě, včetně teda toho kurzu zásadní je že aj v práci nepotřebuju, tudíž vůbec nepoužívám a obratem vše zapomínám:-( se čtením jsem na tom byla dost dobře, ovšem pak přišel google translator a lenost zvítězila... pamatuju si německý básničky z první třídy, to je mi ovšem prd platný. ovšem za pár dní v londýně už jsem usilovně konverzovala na úrovni where are you from, no určitě by se to zlepšovalo kosmickou rychlostí

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 22. zaří 2020 22:49

viktorka_od splavu no ja mela pravnika co mi pomoh, zas tolik si nefandim ale hezky tady je! 

Offline andulka01
Avatar
10603 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 09:17

šmelinář, nic jinýho než šmelinář... mě je z toho fakt smutno.

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 09:18

andulka01 Velkošmelinář.

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 23. zaří 2020 10:11
Reakce na continuity:

My jsme se včera doma domluvili na Švédsku.

​Jedu taky. Hned jak si tam seženu nějaký lukrativní mytí schodů

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 08:25

prosim vas, neco mi uteklo, kdy babis prikupil i ceskou televizi? vcera predvolebni debata, myslela jsem ze nevydycham dyl nez 10 minut kvuli kandidatum, ale nakonec jsem byla uplne hotova z moderatorky. neskutecne neprofesionalni a servilni k vlade

aspon me po ranu potesil Cermak

Offline continuity
Avatar
33430 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 08:37

viktorka_od splavu kdyz se vymenila půlka Rady?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 08:55

continuity tim ze na televizi koukam minimalne a nezajima me, tak jsem to nikdy nesledovala a neresila, no ted jsem chtela aspon zkouknout nase kandidaty a to teda byla pecka mezi oci

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 10:09

viktorka_od splavu a která moderátorka to byla?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 10:52

Dadoo takova vyhubla co vypada jak po smrti

jsem to nasla tv

Offline razorblade
Avatar
8142 příspěvků moje polička 24. zaří 2020 11:53

viktorka_od splavu Pisarovicova moderovala i debatu z naseho kraje a prisla mi dost slaba, navic se na ty kandidaty furt hihnala jak pubertacka