Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 25. června 2019 12:25

andulka01 

Rovněž poměrně žertovné se mi zdá oznámení o právě zasahující policii na Středočeským kraji - chvilku poté, co soudružka hejtmanka prohlásila, že všecky poradenský smlouvy jsou v naprostým rychtyku

Online continuity
Avatar
33433 příspěvků moje polička 25. června 2019 12:52
Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 25. června 2019 13:18

Offline andulka01
Avatar
10607 příspěvků moje polička 25. června 2019 13:36
Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 25. června 2019 13:45
Offline viktorka_od splavu
Avatar
45990 příspěvků moje polička 25. června 2019 15:15
Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 26. června 2019 10:57
Offline Liesel
Avatar
1434 příspěvků moje polička 26. června 2019 11:12
Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 26. června 2019 12:19

barbucha 

Jo, pěkně.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 26. června 2019 16:06

Otevřený FB-dopis Marku Prchalovi od skoro-švagra Víta Klusáka

Ahoj, Máro,
píšu Ti takhle veřejně přes Facebook, je to Tvůj prostor, Tvoje platforma, jsi tu doma, znáš to tu jako málokdo, tak mi to přijde v pořádku, že si to přečteš právě tady. Navíc mi tentýž Facebook ráno připomněl, že máš dnes narozeniny. A to mě pohnulo Ti konečně napsat, ačkoliv se k tomu chystám už asi rok.

Není dne, aby se mě na Tebe někdo nezeptal. Vypadá to asi takhle:
„Vy jste s tím Prchalem vážně v jedný rodině?! Ježiši, fakt? To je teda úlet… A to se asi nevídáte, ne? Vídáte??! A o čem se jako bavíte? Jak ty rodinný sešlosti vypadaj, proboha?! To jako děláte, že von to nedělá a bavíte se o počasí?? A Ditě to nevadí??”
A pokaždé to směřuje ke stejné otázce: „Fakt mu to za ty peníze stojí?!”

A já se ošívám a pustím přednastavenou odpověď, která vzešla z našich nekonečných debat i mnoha hádek: „Bude to znít asi úplně podivně, ale Marek se tváří, že TOMU věří. Kdyby to dělal pro peníze, tak už je dávno pryč. Marek není pragmatickej hajzl, propadnul JEHO odpudivýmu kouzlu, ví, že je to GRÁZL, ale tvrdí, že mezi grázly obstojí jen další, který aspoň rozbije ty starý struktury a vazby…”

Marku, jak to furt opakuju, tak už tomu dávno nevěřím. A vím, že tomu nevěříš ani Ty. Jestlis vůbec někdy věřil. Nemůžeš, jestli Ti zbyla ještě trocha zdravýho úsudku, svědomí, radosti, chuti dělat něco smysluplnýho.

Vzpomínám si, jak jsme se jednou na chalupě u Marcely chytnuli kvůli další z mnoha kauz Tvého chlebodárce. Tentokrát šlo o to, že v rámci své oblíbené žraločí akvizice přivedl jeden rodinný masokombinát na mizinu takovým způsobem, že se jeho majitel zastřelil jateční pistolí. Argumentoval jsi, žes někde objevil zajímavý článek, který podstatu celé té kauzy zpochybňuje a že bych ho určitě měl číst. Že mi to otevře oči! Zapáleně jsi mi z textu od autora, který do té doby nic nepublikoval, citoval. Po chvíli jsem se Tě zeptal, kde to vyšlo. A Ty jsi s vážnou tváří řekl: „V Lidovkách.” - Nedokázal jsem pochopit, že to myslíš vážně a zeptal se Tě: „Máro, a teď lžeš mně, nebo sobě?”

Nevím, zda bych Ti tohle psal, kdybych Tvého šéfa, jak mu běžně říkáš, nepoznal zblízka. Strávil jsem s ním 24 natáčecích dní, když vznikal dokument Matrix AB. Je to člověk zasebehleděný, protivný, nevtipný, všemi opovrhující, urážející, ješitný, ustavičně pomlouvající, samozřejmě požadující obdiv. Je nedovzdělaný, bezhodnotový. Je v učebnicově nevídaném střetu zájmů a v sebevědomé demokracii s tradicí by si neškrtnul ani vteřinu. Je bez debat, že jeho firma plundruje českou krajinu.
A Ty jsi ten, kdo investuje veškerý svůj talent, vtip a dobré nápady, abys tuhle jeho skutečnou tvář zakryl. Protože, Máro, Ty jsi vtipnej, hodnej, sečtělej člověk, co mu záleží na ekologii, jsi autenticky duchovně založenej, obdivuješ Havlův příběh a zajímáš se o lidi okolo sebe. Jsi citlivej. A všechno tohle JEMU půjčuješ, aby skrze všechen ten propracovaný marketing neprolezlo, co je zač. Vyprodáváš to, proč Tě máme s Marikou fakt rádi.

V neděli jsem potkal na Letné mezi dalšími 300.000 lidmi Krištofa a Emmu s miminem. Úplnou náhodou. A zabrousili jsme s Krištofem na Tebe, při té příležitosti se tomu nedalo vyhnout. A Krištof (pro nezúčastněné: další švagr) řekl větu, po které jsme na chvíli zmlknuli a koukali na sebe. Řekl: „Víte, prosimtě, dyť stačí nebýt v jedné místnosti. Nebejt s ním v jedné místnosti. Tak jednoduchý to je. Nic víc.”

Dovedu si představit, že se motáš v těžkém dilematu. Odejít teď, když se loď potápí? Nebude to svým způsobem doznání? Jsem přesvědčený: Nikdy není pozdě.

Máro, všechno nejlepší k narozkám. Bez ironie, voe.
Ahoj, Vít

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. června 2019 17:22

domenica Tahat do toho a akcentovat rodinny vazby je trapas, voe

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 26. června 2019 17:59

Mutziputzi 

vzhledem k aktérům a okolnostem... nemám s tím problém.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. června 2019 18:28

domenica prijde mi to jako, s nadsazkou, vycitat obhajci ze zastupuje vraha..oba delaj svoji praci, Klusak blbe exhibuje 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 26. června 2019 18:44

Mutziputzi naprosto souhlasim. Prijde mi to mimo (ikdyz s popsanou charakteristikou babise souhlasim)

Offline 999
Avatar
17532 příspěvků moje polička 26. června 2019 18:48

Mutziputzi Velkej trapas...

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 26. června 2019 20:17

Pridavam se, taky mi to prijde trapny...

Offline baltik
Avatar
4421 příspěvků moje polička 26. června 2019 20:22

Mutziputzi to prirovnani neni uplne presne, kdyz je clovek obhajce, tak je jasne, ze bude hajit lidi z neceho obvinene, je to jeho prace, ale kdyz delate marketing, muzete si vybrat, jestli to bude firme/produktu/cloveku, kteremu verite nebo necemu, co skodi, zalezi ma vasich mezich

Jinak teda souhlasim, ze mu to mel rict odobne, kdyz se znaji

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45990 příspěvků moje polička 26. června 2019 20:23
Reakce na baltik:

Mutziputzi to prirovnani neni uplne presne, kdyz je clovek obhajce, tak je jasne, ze bude hajit lidi z neceho obvinene, je to jeho prace, ale kdyz delate marketing, muzete si vybrat, jestli to bude firme/produktu/cloveku, kteremu verite nebo necemu, co skodi, zalezi ma vasich mezich

Jinak teda souhlasim, ze mu to mel rict odobne, kdyz se znaji

​souhlas s oběma odstavci

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 26. června 2019 20:28

baltik zas tak nepresne to neni, venovat se trestnimu pravu je taky volba....