Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 06. března 2018 16:28

je to borec! 

"Demokratická žumpo," vzkázal pravé části sněmovny Ondráček a dodal: "nebuďte tak namyšlení."

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 06. března 2018 16:36

jinx K smíchu jak se vzteká blbeček

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 06. března 2018 16:38

Mutziputzi , jj, nic jineho jsem ani necekala, na druhou stranu, stejne me to vzdycky na chvilku zarazi. Takovy ten moment, kdy si rikas to jako fakt?  

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 06. března 2018 16:42

... nebo jak vy nazýváte tisíce demonstrantů... OMG jako 

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 06. března 2018 16:44
Reakce na jinx:

je to borec! 

"Demokratická žumpo," vzkázal pravé části sněmovny Ondráček a dodal: "nebuďte tak namyšlení."

​Pěkné. Hned je vidět, jak si demokracie považuje. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 06. března 2018 16:47

barbucha stale stejny, kvuli tomu ta chvilka na namesti stala. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 06. března 2018 16:50

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 06. března 2018 16:50
Reakce na Mutziputzi:

​To je smutny

​To teda je, naprosto souhlasím.

Ale ty mi svým voláním po kompromisech připomínáš naše babičky a mě to udivuje - taková emancipovaná ženština! 

Jako když máš starýho, kterej ti 24/7 lže až se mu od huby práší, podvádí tě na každým kroku a v práci přičiní pěkný manko... kolik šancí mu dáš, k jakejm kompromisům budeš ochotná? Pořídíš si s ním racionálně dvojdomek, abys ho měla pod kontrolou? 

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 06. března 2018 16:54

jinx 

To rozhodně 

Ale jo, pořád stejný - oni se nikdy nezměněj. I proto nechápu tu snahu po kompromisech a domluvě, ta prostě s takovejma (Babiše nevyjímaje) není možná. V lepším případě to budou pokládat za slabost. Pendrekem přes hřbet, to je jediný čemu rozuměj.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 06. března 2018 16:55

barbucha Kompromis by to byl pro vás, podle mě vláda ANO + např. ODS je nejlepší možnost nebo nejmíň blbá, to je jedno. Sorryjako ten kdo vyhraje volby tak jako ANO, má právo si diktovat, aspoň to zkusit. Je úplně jedno jestli je na hradě Zeman, i kdyby někdo jinej, je to šumák, koho jinýho by mohl podle tebe jmenovat?  Nikdo neni, true fact.

A ještě doplňuji s tim starym, udělala bych to, co bude pro mě nejlepší, nebylo by to hrdý prásknutí do bot s igelitkou a následný život pod mostem například

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 06. března 2018 17:00
Reakce na barbucha:

jinx 

To rozhodně 

Ale jo, pořád stejný - oni se nikdy nezměněj. I proto nechápu tu snahu po kompromisech a domluvě, ta prostě s takovejma (Babiše nevyjímaje) není možná. V lepším případě to budou pokládat za slabost. Pendrekem přes hřbet, to je jediný čemu rozuměj.

​a to se prakticky a zcela realne zrealizuje jak? ted a tady? to je podle me proste vykrik do diskuse, nic proti nemu, chapu ten vztek a emoce, taky je mam. Ale pokud to myslis jako realny navrh reseni situace (coz se tak uz peknych par stran jevi), rada si poslechnu jak to teda konkretne navrhujes provest - zákonně a ústavně, ale to je snad zbytecne dodavat. 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 06. března 2018 17:07
Reakce na jinx:

je to borec! 

"Demokratická žumpo," vzkázal pravé části sněmovny Ondráček a dodal: "nebuďte tak namyšlení."

Koukám, že se od dob své služby v Pohotovostním pluku moc neposunul.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 06. března 2018 17:08

já postrádám nějakou představu těch, co odmítají nazvěme to "kompomis" (prostě obdobu toho, co píše mutzi) o tom, co by se mělo dít, jak si to představují ... obdoba sametové revoluce není na pořadu dne, předčasné volby by vyhrálo ano... 

před kategorickými prohlášeními typu s ano nikdy už před parlamentními volbami varovalo hodně komentátorů, když předvídali, že se díky tomu může stát přesně to, co se teď stalo...  

babišem jsem naprosto znechucená díky jeho minulosti, ano bych nikdy nevolila, stávající vláda dělá kroky, které jsou opravdu na pováženou, o zemanovi ani nemluvím.... přesto pořád myslím, že ten "kompromis", ideálně bez babiše jako premiera, je jediné, co nám zbývá, myslím, že ve společnosti na nic jiného není síla, protože jde za babišem, komouši a okamurou - to je prostě fakt, se kterým je třeba počítat... 

a byť samozřejmě zeman teď umožňuje, aby si babiš dělal co chce, nic to nemění na tom, že klasické politické strany prostě zaspaly, a nepostaraly se o to, aby babiš a spol. nebyli tak populární... buďmě fér, děje se to teď nejen u nás, přesto by se ale nad sebou měly sakra zamyslet.

edit: koukám, že než jsem to sesmolila, tak mě jinx předbehla s obdobnou úvahou... 

 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 06. března 2018 17:13

nolita ale nemam to tak pekne formulovane   Ale vidim to stejne. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 06. března 2018 17:22

nolita jinx 

Já s váma holky souhlasím - v tom, že ostatní strany snad zkameněly nebo co 

Ale prostě toho premiéra už jednou dostal, a sněmovna s ním vyběhla. Takže je v demisi. Demise by měla bejt časově ohraničená (a ne na neurčito, jak mu povolil Zeman), rychle přijatá. Dá rozum, že dalším premiérem už by měl bejt někdo jinej! Byť by se našel zase v rámci ANO jakožto tý třicetiprocentní strany... Prezident přece může jmenovat někoho jinýho, nebo mi uniklo, že mu ústava nařizuje to dávat Babišovi znova a znova? 

Babiš je přece překážka veškerý spolupráce, ostatní to přece jasně deklarovali. Když tak stojíte o ty kompromisy, proč je nechcete po všech, proč je vyžadujete jen po opozici? Ať tam vrznou třeba Stropnickýho pro mě za mě - jasně že jeden každej z tý strany je jen Babišova loutka, ale jde o princip. A měly byste kompromis jak vyšitej! 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 06. března 2018 17:33

barbucha jasně, že nemusí jmenovat zas a znovu babiše, ale na druhou stranu ale asi může - je to nestandardní, ale myslím, že zakázané to není. samozřejmě se dostáváme k tomu, jak velkou roli v dané situaci hraje zeman - to já vůbec nezpochybňuji (jen říkám, že není jediný strůjce), samozřejmě, že ústava předpokládá rozumné politiky a proto spoustu věcí výslovně neřeší, proto je o to snažší, aby se to teď stalo... 

pokud říkáš, že řešením jak dál je, že babiš už nebude premierem, tak souhlasím, zde vidím cestu, z toho, cos psala doposud to tak nevyznělo... pokud jde o to, že nechceme kompromis i po opozici, myslím, že pro ně, po té co deklarovali, že s ano ne, by to byl kompromis jak hrom ...

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 06. března 2018 17:37

barbucha ale ty uvadis popis situce, ne konretni a realizovatelne reseni a navrhy, ANO napr. nikoho nikam vrzat nechce.  Byt je ten popis trefny, tak otazka jak to co nejefektivneji vyresit stale trva. Resp. jak konkretne je mysleno pendrekem pres hrbet. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 06. března 2018 17:53

nolita 

Nevyznělo? Dyk to je jediný, o co mi jde 

jinx 

Na pendrek se už vykašli, to patřilo ke komunikačním dovednostem komunistů prostě, nic víc  A pokud ANO nikoho nikam vrzat nechce... inu lze jim pak dát na výběr, čemu by dali raději přednost: premiérovi z vlastní (i kdyby to neměl bejt Babiš), nebo z úplně jiný strany?  Prezident snad může premiérem jmenovat koho chce, zvlášť když se sakrapráce ten původní neosvědčil (=totálně brzdí politickej život). Vždyť už tam jednou šoupnul toho jakože odborníka (Rusnoka)!! kterej neměl - kromě Zemanovy vůle - vůbec žádnej mandát!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 06. března 2018 18:07

barbucha Jo, takze misto Babise Stropnicky a cajk, pak uz to cely nema s trestne stihanym estebakem nic spolecnyho, jako lepsi nez ty padajici vladni letky a defenestrace, ale stale legracni, hned by to bylo moralne ale uplne jinde Jako ja myslim, ze Babis necouvne z lasky k moci, z jesitnosti a z principu, a to i presto, ze mu musi bejt jasny, ze kdyby si “svy lidi” ve vlade pekne vodil jak loutky, byznys by se mu delal 100x lip, ty to s nim myslis dobre vlastne!

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 06. března 2018 18:27

barbucha hele fakt ne :) pusobi to na me jako vykriky bez nejakeho navrhu reseni... protoze

to reseni, vzhledem k situaci, je co pise mutzi..idealni to neni, ale na nic jineho neni ted ve spolecnosti vule... a jsme tam, o cem jsem mluvila....pol.strany budou muset hodne zabrat, abychom za ctyri roky byli nekde jinde a neopakoval se dnesek