Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 14:20
Reakce na Mutziputzi:

ale nejsou to procenta, ale miliony

​ach tak

viktorka_od splavu argumenty akceptujem, neakceptujem hádzanie vlastnej zodpovednosti na hlavu niekoho iného z pohodlnosti...to je cesta do pe..do ďalšej totality.

Konieckoncov aj v tej zástupnej demokracii musím to "bremeno voľby" (aká som patetická, až mi slza skanula) v určitom bode prijať, nie?

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 14:23

slniecko souhlasím.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 14:25

slniecko Máš naprostou pravdu, předsedo. Právě můžeme na našem parlamentu sledovat, jak pracují naši zastupitelé:( Ale jak je volit, když všechna pakáž, jež se dere do politiky, je stejná? A ti,kteří by tam patřili, zas nechtějí?

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 14:25

slniecko Tak zrovna o odmítání přímé volby plynoucí z vlastní lenosti tady myslím nepsal vůbec nikdo, ne?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 14:28

slniecko no bohuzel vetsina spoluobcanu fakt nema zajem se nad tim nejak zamyslet. prave proto ze je nic nenuti. nejspu zvykli. meni to potreba. vyberou si jen nekoho kdo rozhoduje za ne. a najednou do toho jednu primou volbu jako aby si pohrali.. proste je to hloupost. nejsou zvykli a neni v tom zadna logika.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 14:58
Reakce na Karoleena:

Demagog.cz už rozebral tu estrádu se Zemanem, skóre dost hrozný teda.

https://demagog.cz/diskuze/cesta-na-hrad

​Skore dost drsný i když nepřekvapuje......

Offline moninika
Avatar
1033 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 15:08

Vyjádření Václava Klause. Zajímalo by mne, proč na to p. Drahoš nemá nárok...

"Já evidentně horuji pro Miloše Zemana, ale nejsem žádný fanatický stoupenec. V minulosti jsme byli největší političtí nepřátelé,“ řekl Klaus Blesku a na konto Zemanova vyzyvatele Drahoše podotkl: „Jsem proti tomu, aby on byl prezidentem, a jsem plně přesvědčen, že na to nemá nárok… Nejsem zapřísáhlý nepřítel pana Drahoše, dokonce jsem mu jako prezident dal státní vyznamenání, Miloši Zemanovi nikdy. Čistě hodnotím tu osobu a roli, kterou chce vykonávat.“

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 15:13

moninika jej, taky jsem nevěděla, že prezidentství je nárokové...  by mě zajímalo, kde se to dá vyčíst, zda člověk má nebo nemá nárok ... abych něco neprošvihla třeba :-)

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 15:22
Reakce na nolita:

moninika jej, taky jsem nevěděla, že prezidentství je nárokové...  by mě zajímalo, kde se to dá vyčíst, zda člověk má nebo nemá nárok ... abych něco neprošvihla třeba :-)

​To neprošvihneš, na to bys musela být v politice tak dlouho jako Klaus se Zemanem

Offline Sweet Potato
Avatar
34714 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 15:30

moninika Tvl, nemá nárok 

Jinak, Drahoš asi nebude až tak politicky nezkušený a bezbranný. Za doby jeho vedení byly velké tlaky na zrušení AV a on nejen že je ustál, ale získal pro ni nakonec mnohem víc peněz než dříve.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 15:47

Sweet Potato No když si to přeložíš z klausovštiny do češtiny, kdy politické zkušenosti = nějaká výraznější funkce ve vládě, tak ten nárok fakt nemá. Však proto u něj už před volbami kromě Zemana prošel pouze Topolánek jako Nemarťan, zatímco Pavel Fischer už je podle něj též jasnej Marťan.

Offline Sweet Potato
Avatar
34714 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 15:54

wendulka Tak kam by přišli, kdyby mezi sebe pustili kdejaké oného, že. Ale kdyby do 2.kola prolezl zrovna ten Topol, tak by mu otloukali o hlavu zas tu politickou minulost. Ale to je všechno vlastně zanedbatelné, bohužel stačí ječet pořád dokola jediné slovo: migrantiiiiii! 

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 15:55

wendulka Docela by mě zajímal názor Klause staršího na "marťanství" jednotlivých členů parlamentu

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 16:01

Tak zrušit přímou volbu se vám zachtelo? Tak si teď dvě minuty představujete jak s tím kupci ti aktuálně zvoleni. Ze se to jednou nepovedlo, neznamená, ze je to apriori špatně. Co je jista věc, tak Drahos by tam určitě nebyl a rokuje se kromě Zemana ještě o Topolánkovi, případně jiném kariernim politikovi. Zrovna teď srab, ve kterém je aktuálně parlament skýtá  dost široké možnosti propadu do netusenych suterénu, včetně možnosti, ze by se volba odložila.

muz dnes po treti nočních radě klusal pro volicsky průkaz. Tíha volby....  

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 16:10

Sweet Potato Asi tak no. Migranti a euro. Tady u nás to od jeho příznivců zaznívá horem dolem.

Korsičanka No to jsem chtěla podotknout už v předchozím příspěvku, proč se, pokud jde o "marťanství", podobně horečně neangažoval už před podzimními parlamentními volbami, při kterých jde daleko o víc zejména, pokud jde o osobu našeho současného premiéra, který i po 4 letech stále hlásá, že není politikem. Má nárok? Nemá nárok?

No nic. Já jsem vlastně taky Marťan, tak tomu nemusím rozumět.

Offline Isca
Avatar
4437 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 16:26
Reakce na nolita:

moninika jej, taky jsem nevěděla, že prezidentství je nárokové...  by mě zajímalo, kde se to dá vyčíst, zda člověk má nebo nemá nárok ... abych něco neprošvihla třeba :-)

Čistě laicky bych tipla, že nárok vychází z toho, zda daný jedinec byl či nebyl, slovy minulého století "zapojen". Jak a do čeho, to už je jiná pohádka. 

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 16:47

wendulka A že je nás - Marťanů - na té Zemi poměrně dost, že?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 17:47
Reakce na continuity:

Tak zrušit přímou volbu se vám zachtelo? Tak si teď dvě minuty představujete jak s tím kupci ti aktuálně zvoleni. Ze se to jednou nepovedlo, neznamená, ze je to apriori špatně. Co je jista věc, tak Drahos by tam určitě nebyl a rokuje se kromě Zemana ještě o Topolánkovi, případně jiném kariernim politikovi. Zrovna teď srab, ve kterém je aktuálně parlament skýtá  dost široké možnosti propadu do netusenych suterénu, včetně možnosti, ze by se volba odložila.

muz dnes po treti nočních radě klusal pro volicsky průkaz. Tíha volby....  

​To ne, že se chce rušit páč se nepovedlo, je buď zastupitelská nebo přímá demokracie, není důvod montovat přímou volbu a referenda, buď a nebo prostě. Topolánka by žádná strana nenominovala, tím jsem si naprosto jistá a naopak bych tipovala, že už minule by vyhrál Schwarzenberg. I Drahoš by měl větší šanci volit prezidenta parlament, ten tratí na imaginárním sporu kavárny a hospody a na tom, že ho půlka lidí pomalu ani nezná.

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 18:21

Mutziputzi nevím, kde se vzal názor, ze je přímá nebo zastupitelská demokracie buď anebo. v zstupitelske demokracii je posílení přímých prvku možné. Můj osobní názor je, rozvojem komunikačních technologii ( elekronicke volby) se prvky přímé demokracie budou uplatňovat čím dal tím víc. Nikdo se pak nebude ohánět tím, občan chce to nebo ono. Bude velice jednoduché se jich zeptat. Je to myslím východisko ze slepé uličky v které se současná zřízení ocitají.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 22. ledna 2018 18:59

continuity a to ja bych treba vazne nechtela odejit z EU a znovu zavest trest smrti kdyz to prezenu, rozhodne mi vselidove hlasovani nahani spis strach, na komunalni urovni samozrejme proc ne, tam to taky funguje, senatni volby jsou tak pro me zatim maximum.