Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 20:35
Reakce na Mutziputzi:

jinx to ne teda, to je kolem 100 netto, ve srovnani s podobnymi ustavy v zahranici jsem presvedcena jednoznacne naprostej podprumer

​to sto pro, smutne.

Offline Kokoska
Avatar
28226 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 20:59

Ten Veselovský je chlap jak břitva (a fakt pěknej). Veleba před ním vypadal jak žáček okecávající něco, co neumí. Tohle vystoupení by ho mělo stát předsednictví i členství v tom spolku přátel žehu či čeho. A ty kecy kolem... "Já jsem slušně vychovaný, i když  pocházím z venkova", blbec. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 21:06
Reakce na Kokoska:

A ty kecy kolem... "Já jsem slušně vychovaný, i když  pocházím z venkova", blbec. 

​No! Pak kdo těmi venkovany pohrdá 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 21:08
Reakce na crazydaisy:

​No, předseda Akademie věd zas takový žebrák není. Např. za rok 2015 měl roční příjem podle veřejně dostupných informací 1 928 280kč hrubého (zdroj- https://ekonomika.idnes.cz/specialni-priloha.aspx?y=ekonomika/nejlepe-placeni-sefove-uradu.htm)

​No jo, jenže než se staneš tím předsedou, tak to dost dlouho trvá. Spousta lidí to vzdá na doktorském/postdocovi......ve vědě jsou ty peníze dost zasloužený (a ne zas tak vysoký, ono tam nemíváš většinu bonusů jako v politice )

Mutziputzi 

To jo, no......

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 21:08
Reakce na barbucha:

A taky mám něco pro zasmání:

https://video.aktualne.cz/dvtv/senator-veleba-odesel-veselovskemu-ze-studia-nedokazal-vysve/r~be9928e0fb8711e7afac0cc47ab5f122/?redirected=1516202118

Ty bláho, konečně jsem na to mrkla. Nalila jsem si k tomu lampu červenýho.   Jakýpak slabý žaludky. Tohle je SHOW! Ladies and gents, Jan Veleba and The Red Herrings!

Pro ještě slabší žaludky postačí asi úplně nejstručnější výcuc: "Tak jak je to s tím darem 8 milionů Zemanovi na kampaň, pane senátore?"... "Drahoš, Horáček, Bakala"! 

Hmm, prostě...takříkajíc, prostě Veselovský nasadil dost unfér levl. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 21:08

crazydaisy 

To je teda prdel. Dyk i ten Mynář má větší plat 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 21:10
Reakce na RoSa:

Mutziputzi

za mě jedině Veselovský - Moravcovo rozhodnutí vítám (i když se obávám, že důvodem nebyla jeho vlastní sebereflexe), on totiž ztratil to první moderátorský přikázání: bejt nestrannej... vlezlo mu to všechno poněkud do hlavy, cejtí se hrozně důležitej a tim právě ztratil tu profesionalitu... a tak dobře to začalo...

​Taky si myslím, že Moravec ztratil profesionalitu a bude lepší, když tam bude někdo jiný. Jinak dle sázkařů je nejlepší kurz na Jakuba Železného jako moderátora, to si dovedu představit

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 21:12
Reakce na Hoolinkah:

Hmm, prostě...takříkajíc, prostě Veselovský nasadil dost unfér levl. 

​Cože to? Myslíš jako že drze trval na odpovědi na svou otázku?  Show teda skutečně k nezaplacení. Škoda jen, že se tím pobavěj jen kavárníci - obyčejný člověk bude samozřejmě pobouřen!

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 21:14
Reakce na nolita:

jinx to si ale hodně lidí neuvědomí... vidí tu částku a maj zatmění...

​No hlavně většinou nevidí ty léta nejistoty a nic moc platu v době, kdy by člověk chtěl zakládat rodinu. BTW v Av ČR nemá ani ředitel ústavu smlouvu na dobu neurčitou, maximum je 5 let. Z mých vrstevníků jsem zvědavá, kolik se jich do ČR vrátí/ve vědě zůstane (by mohli jednou dělat toho předsedu ).......

Offline Kokoska
Avatar
28226 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 21:14

barbucha V jedné věci s Veselovským nesouhlasím - na konci tvrdil, že Veleba na otázku financování Zemana neodpověděl. Já bych řekla, že to naopak sdělil dost jasně.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 21:15
Reakce na A666:

​No hlavně většinou nevidí ty léta nejistoty a nic moc platu v době, kdy by člověk chtěl zakládat rodinu.

se teda obávám že to se neomezuje výhradně na vědecké pracovníky:D

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 21:16
Reakce na barbucha:

​No! Pak kdo těmi venkovany pohrdá 

​Tak on na začátku docela dost bruslil kolem prostý člověk/normání člověk/obyčejný člověk, to bylo taky vtipné

Online RoSa
Avatar
8176 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 21:16
Reakce na evik77:

 Bacha, jo? Já už po něm koukám několik let! Do fronty, dámy.... 

​nene, já ho objevila první!

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 21:18

se teda obávám že to se neomezuje výhradně na vědecké pracovníky:D

​To ne, akorát tím studiem člověk většinou stráví víc času (doktorát končíš před 30) a jak říkám, smlouvy na dobu neurčitou se víceméně nedočkáš...... A když ti z vědy všichni utečou, pak nám tu fakt nezbyde nic víc než montovna.

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 21:19

Kokoska 

Sdělil, že neví? 

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 21:27
Reakce na barbucha:

​Cože to? Myslíš jako že drze trval na odpovědi na svou otázku?  

No nejen to, že jo. Ještě navíc chce odpovědi JEN na svoje otázky, zeptal se víc než třikrát, nezeptal se protikandidátů, nedodal okruhy, sedí tam kde sedí a vsadím se, že ráno nenakrmil koťátko. 

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 21:29

A666 To je úhel pohledu. Někomu se zdá ten plat málo, někomu moc (myslím u předsedy AV). On to většinou bývá úspěšný vědec, který není odkázán jen na ten plat, ale má další příjmy z patentů, publikační činnosti, přednášek atd. Ve vědě obecně u nás moc peněz není. Je to hodně o lidech a jejich schopnostech a nejen vědeckých. Jsou vedoucí týmů, kteří pro svoje projekty vždy dost peněz najdou a mají zajištěné granty na několik let.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 21:37

A666 já vím no. zas se mi hrozně líbí jak jsou ti lidi pro svůj obor zapálení, že fakt dělají práci která je baví (když pominu to vše okolo co se mi zdá strašný). to je zas hodnota sama o sobě, to dost velká část lidí nemá ani nemá šanci mít práci která by je fakt bavila. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 21:40

Hoolinkah 

Prostě typickej zaprodanec, fuj hanba!

Eště že máme vzory, který nám ukážou, co je to slušný a férový jednání. 

Ale předpokládám, že o tomhle Veleba rovněž nemá ani tušení!

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 21:49

A666 já vím no. zas se mi hrozně líbí jak jsou ti lidi pro svůj obor zapálení, že fakt dělají práci která je baví (když pominu to vše okolo co se mi zdá strašný). to je zas hodnota sama o sobě, to dost velká část lidí nemá ani nemá šanci mít práci která by je fakt bavila. 

​Blbý je, že fůra těch lidí je zapálená, ale pak strašně rychle vyhoří tváří v tvář té realitě a ani tohle je už nezachrání (protože najednou vidí, že to nikam nevede). Spousta lidí to nakonec vzdá a jde někam do průmyslu, do banky, do poradenských firem, IT firem apod. No a ti co to nevzdají končí často jako manažeři, co místo aby dělali výzkum co je baví tak řeší papírování a peníze. Já chápu, že jsou na tom leckteré profese hůř, ale věda je něco, co by mělo hnát společnost dopředu. A je jen málo opravdových altruistů. navíc % lidí, kteří jsou schopní dělat výzkum na špičkové úrovni není tolik, ani těch, co jsou schopní jim při tom asistovat a dělat podporu, takže je dost na houby tohle množství ještě snižovat